×
Тел.: (044) 500 3025

22.09.2020

Анодуваннявельми популярний метод обробки алюмінію. Розглянемо докладніше, для чого застосовується анодування, як воно працює і у чому його переваги.

Детальніше про анодування

Анодування — це електрохімічний процес у результаті якого з'являється захисний оксидний шар на алюмінії. При цьому ніякої додатковий шар на матеріал не наноситься, він утворюється безпосередньо на поверхні металу і повністю інтегрований у матеріал, завдяки міцному молекулярному з'єднанню

Різновиди

Анодування може відбуватися з різною товщиною шару: 5-25 мкм, в залежності від бажаного застосування матеріалу.

Для застосування в приміщенні досить товщини 5-10 мкм. Для ділянок зовні зазвичай застосовується товщина від 15 до 20 мкм. Максимальний показник у 25 мкм необхідний у жорстких умовах, наприклад, на узбережжі, де впливає солоне повітря, або у промислових умовах, де використовується багато важких хімікатів.

Переваги

Процес покращує корисні властивості матеріалу декількома способами:

  • Довговічність. Оскільки вироби з анодованого алюмінію мають захисний шар, вони є більш стійкими до зношування при нормальному використанні.
  • Оздоблення. Процес створює більш естетичну поверхню з привабливим зовнішнім виглядом.
  • Корозійна стійкість. Анодоване покриття збільшує корозійну стійкість поверхні, оскільки запобігає окисленню.
  • Стійкий колір. Кольорове оздоблення, додане до анодованого алюмінію є довговічним, оскільки в процесі анодування поверхня набуває кращі адгезійні і пористі характеристики. Отримане анодоване покриття дозволяє застосовувати ефективні процеси фарбування.
  • Міцність. Поверхня з анодованого алюмінію твердіше, ніж із чистого алюмінію.

Очищення анодованого алюмінію

Основна перевага анодованого алюмінію — низькі вимоги до технічного обслуговування. У нормальних умовах, коли матеріал очищується природним шляхом під дощем і не перебуває у важкому промисловому середовищі, досить одноразового щорічного очищення. У більш екстремальних умовах рекомендується чистити поверхню алюмінію двічі на рік.

При очищенні анодованого алюмінію вкрай важливо бути обережними. Рекомендується використовувати мийні засоби з нейтральним pH, оскільки вони не впливають на анодований шар.

Застосування анодованого алюмінію

Анодування алюмінію знаходить широке застосування у найрізноманітніших галузях промисловості. Зокрема, переваги цієї міцної і стійкої обробки проявляються в деталях, які використовуються в авіаційній та автомобільної продукції.

Архітектурні, будівельні та рекламні проекти часто включають ці посилені матеріали в свої зовнішні конструкції. Наприклад, різні алюмінієві профілі, які використовуються для кріплення будівельних матеріалів або встановлення рекламних конструкцій, після анодування набагато краще протистоять будь-яким погодним умовам.

Таким чином, від супутників, що обертаються навколо Землі та захищені від ударів сміття, до найдрібніших приладів і декоративних елементів у наших будинках — можливості виробів із анодованого алюмінію є безмежними.

У компанії AVERS представлений прекрасний асортимент матеріалів для реклами і будівництва. Менеджери радо проконсультують із будь-яких питань, що стосуються декоративної і захисної обробки. Звертайтеся у чат або за телефонами.Якщо у Вас виникли питання щодо матеріалів і послуг компанії "Аверс", замовте "Зворотній дзвінок". Ми передзвонимо Вам найближчим часом!