Підвісні стелі з композита

06.12.2018
Новинки
Прочитали: 3102
Підвісні стелі з композита

 

 

 

Алюмінієві композитні панелі — перспективний матеріал для виготовлення підвісних стель. Проста комірчаста стеля, попри свою економічність і простоту, перестає відповідати сучасним тенденціям в інтер'єрному дизайні. Нині є потреба в неповторному індивідуальному стилі. Звичні для багатьох торгових центрів, магазинів і офісів підвісні стелі, що складаються з каркаса на підвісах із вставленими в комірки декоративними пофарбованими плитами з мінерального волокна, поки що залишаються актуальними, але технологія не стоїть на місці. З'являються нові рішення на основі композитних панелей із малопомітними стиками і прихованою каркасною системою.

Переваги композитних панелей:potolochnye-plity

 • Висока жорсткість панелей дозволяє збільшити площу стельових елементів і навантаження на панель у кілька разів, порівняно із плитами із мінеральних волокон, металевими листами, гіпсокартоном, пластиком і дзеркальним склом.
 • Стельові плити з композиту забезпечують теплоізоляцію, є електропровідними і не накопичують статичний заряд, який сприяє притягненню пилу. Касетна система підвісних стель дозволяє приховати вентиляційну систему й використовувати простір між щілинами для збору або подачі повітря.
 • podvesnye-potolki-ecobond-deco
 • Високий коефіцієнт звукопоглинання стельових плит з АКП дозволяє знизити рівень шуму, зменшити ефект луни і покращити розбірливість мови. Тому зменшується акустичне навантаження на персонал, який постійно перебуває в робочому приміщенні, та на відвідувачів.
 • АКП не бояться вологи, легко миються, не деформуються та не втрачають зовнішній вигляд, якщо затікає вода. Тому вони є придатними для вологих кліматичних зон та виробничих приміщень з підвищеною вологістю.
 • На відміну від пластикових панелей, АКП не старіють та не жовтіють.
 • Менша вага, велика площа панелей (1,22х3,05 м) дозволяють робити підвісні стелі з великими комірками. Довжина панелей дає можливість оптимізувати карту розкрою листа й вирізати з цілого листа окремі деталі будь-якої форми, що складно зробити зі скляних дзеркал.
 • Циркулярною пилкою або електричним лобзиком досить легко вирізати не тільки прямокутні елементи, а й елементи із криволінійними краями.
 • Поверхня білих і особливо глянцевих композитних панелей відбиває до 90% світла. Це дозволяє створити достатньо інтенсивне освітлення й водночас скоротити потужність джерел освітлення. Таке світлорозсіювання потрібне для робочих, торговельних і офісних приміщень з безтіньовим, розсіяним світлом.
 • Спеціальні марки панелей ECOBOND FR мають сертифікат пожежної безпеки й відносяться до групи важкозаймистих матеріалів (ГОСТ 30244-94), що не підтримують горіння (ГОСТ 12.1.044-89).
 • Екологічна безпека панелей підтверджена гігієнічним сертифікатом, тому вони можуть постійно контактувати з продуктами, наприклад, в промислових холодильних камерах, а також є безпечними для місць тривалого перебування людей — лікарень, навчальних закладів, офісних приміщень тощо.

Простір для дизайнерських задумівzerkalnye-paneli-dlya-potolka

Великий вибір текстур та декоративних поверхонь надає нові можливості дизайнерам. Витончено і неповторно виглядають світлі перламутрові підвісні стелі, зроблені з панелей ECOBOND DECO pearl з ефектом іскристого зоряного неба.

Дзеркальні композитні панелі для стель є значно безпечнішими, ніж звичайні скляні дзеркала, адже вони не б'ються, не тріскаються під час розкрою, після випадкових чи навмисних ударів. Дзеркало на композитній панелі не обов’язково є сріблястим або золотистим, можна замовити різноманітні кольори та відтінки.

Багатоярусні дзеркальні стелі із кривою боковою поверхнею, виготовлені з панелей ECOBOND Deco mirror, є дуже ефектними і можуть поєднуватися з оригінальним декоративним підсвічуванням або підкреслювати красу підвісних люстр, за рахунок ефективного світлоповертання.

shheli-mezhdu-kassetami-na-podvesnom-potolkeshheli-mezhdu-kassetami

Крім того, в асортименті ECOBOND є спеціальні композитні панелі, призначені для друку, тож можна сформувати будь-яке зображення, наприклад, хмарне небо, птахів, що летять, спеціальний орнамент тощо.

Обробка композиту та виготовлення стельових панелейosobennosti-potolochnyx-sistem

Модні багатоярусні стельові системи можуть виготовлятися не тільки з гіпсокартону або пластикових панелей. Властиві для гіпсокартону недоліки, зокрема недостатня міцність панелей, розтріскування по лицьовій поверхні напружених листів, руйнування під час зволоження або поява плісняви, відсутні, якщо для облицювання стелі використовується композит.

Створити ступінчасті стелі з композиту з хвилястими боковими стінками, звичайно, складніше, ніж із гіпсокартону, але не представляє особливої ​​проблеми. Лицьова і зігнута бокові стінки з’єднуються так само, як під час виготовлення рекламних об'ємних букв.

Прості технології різання, фрезерування, гнуття і вальцювання панелей під час виготовлення коробів і кривих поверхонь забезпечують можливість створювати складні багатоярусні стелі, напівциліндричні склепіння і стельові плінтуси. Пружно-пластичні властивості і технологія вальцювання дозволяють оздоблювати аркові входи і віконні прорізи з ідеально гладкою поверхнею, гарно доповнюючи стельову систему.

Касети є достатньо міцними, щоб кріпити системи освітлення безпосередньо до них, а також врізати невеликі світильники.

Підвісні стелі являють собою каркасну систему з металу (профільованого алюмінію або зігнутих смуг з оцинкованої сталі), до якої кріпляться стельові панелі. Каркасна система монтується на підвісах безпосередньо до стелі. Незалежно від неї, встановлюється система кріплення до стельового перекриття, щоб утримати основні модулі вентиляції, освітлення, пожежної та охоронної сигналізації, іншого обладнання.

Найпростіша каркасна система на підвісах в більшості випадків закінчується знизу перевернутим Т-подібним профілем, на який укладаються прямокутні стельові панелі або дзеркальне скло.

Навіть стандартні підвісні системи «Армстронг», «Knauf» або «OWA» можуть виглядати абсолютно інакше, якщо використовуються композитні панелі ECOBOND DECO із декоративними та кольоровими покриттями. Арматура каркаса, що виступає, може бути закрита смугами з того ж композиту (рис. 1) або самими касетами (рис. 2).

potolochnye-sistemy

potolochnye-sistemy-armstrong

Композитні панелі можуть просто приклеюватися на «реп'ях» (рис. 3.) Невелика щілина, що залишається як термозазор, може бути малопомітною, якщо загнути крайки й приховати серцевину іншого кольору.

potolochnye-sistemy-knauf

Такими способами за допомогою касет, напівкасет, коробів або прямокутних листів, композитна панель дає можливість здійснити прихований монтаж без видимих ​​елементів кріплення до арматури і самого каркаса. Касетний метод кріплення залишає лише вузьку, малопомітну щілину.

Комірки можуть бути не прямокутними, а поверхня стелі — мати нерівну площину, наприклад, ламану поверхню або складатися віз напівциліндричних опуклих або увігнутих елементів.

Для стельових дзеркал великих розмірів із композиту потрібне гнуття бортів по 4-5 см з чотирьох сторін, щоб виключити ефект згинання під власною вагою. Під час монтажу великогабаритних панелей довжиною до 3 м бажано зігнуті борти зміцнити за допомогою куточків або профілів квадратного перерізу, які прикріплюються до бортів композитної панелі на заклепки або вклеюються у внутрішню частину зігнутих бортів. Для комірок невеликої площі, наприклад 1200х1200 мм, немає необхідності загинати борт, оскільки панель є достатньо жорсткою, що зберегти площинність.

Для кріплення композитних панелей до стелі, особливо над входом будинків, часто використовуються стандартні системи для фасадного облицювання будівель.