Тест на якість після термічної обробки акрилу

16.10.2020
Новинки
Прочитали: 2021
Тест на якість після термічної обробки акрилу

Будь-яка агресивна обробка акрилу, наприклад, термоформування, лазерне різання, газоплазмове полірування, гнуття або трафаретний друк можуть викликати внутрішнє напруження. Ось чому привабливий зовнішній вигляд і глянцева поверхня — не єдиний показник якісної деталі. Наявність напруження необхідно виявити якомога раніше і звести до мінімуму його вплив за рахунок відпалу.

Чому це важливо

Акрил — вельми популярний матеріал для виготовлення дизайнерських, рекламних і промислових виробів. Він прекрасно піддається різноманітним видам обробки. Але важливо пам'ятати, що внутрішнє напруження для виробу з акрилу може чинити руйнівну дію. Головна небезпека цього дефекту — він непомітний неозброєним оком, і проявляє свій вплив під впливом додаткових навантажень під час експлуатації виробу. Проблеми, викликані напругою, зазвичай відносяться до однієї з наступних категорій:

Спотворення. Деталь може деформуватися або стиснутися під впливом зміни температури навколишнього середовища, а також в процесі обробки матеріалу.

Розтріскування. Поява безлічі дрібних мікротріщин часто відбувається, якщо акрил вступає в контакт із розчинниками, наприклад, очисними речовинами.

Погіршення оптичних властивостей. Напруга змінює показник заломлення світла, що призводить до оптичного спотворення. Це може негативно позначитися не тільки на зовнішньому вигляді, але і на ключових характеристиках, якщо оптична прозорість є важливою для конкретного виробу.

Зміни механічних властивостей. Процедури витягування, термообробка акрилу і охолодження створюють спрямовані напруги в полімерах. Особливо яскраво це виражається для екструдованого акрилу. Екструдована труба або лист, наприклад, може показувати знижені характеристики в нерозтягненому напрямку. Аналогічним чином, при дуже низькій температурі деталь може стискуватися у довгому напрямку і розширюватися в поперечному напрямку.

Як тестувати

Найпростіший спосіб визначити напругу — занурити виріб у розчинник на кілька секунд. Наприклад, це може бути етилацетат. Через кілька хвилин зразок може вкритися дрібними тріщинами. Це означає, що всі інші вироби партії, оброблені однаковим способом, необхідно зміцнити шляхом відпалу (контрольованого нагрівання і наступного охолодження).

Ще один спосіб виявити напругу — задіяти пару поляризаційних плівок, які використовуються в ЖК-дисплеях. Необхідно розмістити лист акрилу між ними, так щоб направлене світло пройшло через першу і вийшло через іншу. У місцях найбільших напруг будуть видні кольорові смуги.

Напруга між двома смугами одного кольору відповідає величині напруги приблизно 1,45 ± 0,3 кг при кімнатній температурі 22-24 ° C і нормальній вологості близько 55%.

Наприклад, після лазерного різання величина напруги досягає 20 смуг на міліметр. Такий тест можна провести тільки за допомогою поляризаційного мікроскопа.

Також можливо побачити смуги і у відбитому світлі від поверхні напруженого виробу, що освітлюється з боку спостерігача поляризованим світлом. Для розрізнення кольорових смуг необхідно розглядати акрил через поляризаційну плівку на чорному тлі.

Компанія AVERS пропонує українським рекламістам і дизайнерам великий вибір акрилу, а також інших популярних у різних галузях матеріалів. Звертайтеся у чат або за телефонами за технологічною консультацією та допомогою у виборі.