В Лондоні після тривалої реконструкції відкрито музей Young V&A

18.07.2023
Креатив Матеріали для тентів
Прочитали: 354
В Лондоні після тривалої реконструкції відкрито музей Young V&A

1 липня в Лондоні після тривалої реконструкції відкрито музей Young V&A – це оновлений та переосмислений Музей дитинства. 

Архітектурні студії De Matos Ryan та AOC працювали з проєктною групою V&A над ремонтом музею, а також із 22 тис. школярів, вчителів, сімей, місцевих мешканців, осіб з особливими освітніми потребами та обмеженими можливостями, а також іншими громадськими групами. 

Музей орієнтований на дітей віком до 14 років і розташований у трьох галереях, відзначених гігантськими словами — Play, Imagine та Design, що відображають суть музею.

Галерея дизайну розташована на першому поверсі та включає ряд предметів як відомих, так і молодих художників, наприклад, це посуд та іграшки, які з часом покликані підкреслити роль дизайну в повсякденному житті.

У галереї також є витвори мистецтва різних рухів, наприклад, копія книги екоактивістки Грети Тунберг «Ніхто не надто малий, щоб щось змінити», що була опублікована, коли Тунберг була 16. 

Галерея Play, створена насамперед для дітей молодшого віку, також розташована на першому поверсі.

Автори проєкту зробили в музеї сцену з червоною килимовою доріжкою та майданчик для виступів на 125 осіб у галерею Imagine, що знаходиться навпроти галереї Play, де діти можуть вбиратися та влаштовувати свої власні шоу. 

У центральний простір додали гвинтові сходи, увінчані яскравою дзеркальною кулею. Архітектурна студія працювала з дітьми над дизайном сходів, які були засновані на іграшках з оптичними ілюзіями з колекції V&A. 

Крім очевидної розважальної місії, музей містить майже 2000 експонатів різних часів, починаючи з 2300 до н.е.

В оновленому інтер'єрі музею використали багато сучасних матеріалів. Наприклад, гігантські літери з назвою галерей зроблені з тентової ПВХ тканини, дзеркальна куля на сходах – з дзеркального полістиролу, а експонати музею поміщені в акрилові бокси.