Акваріум з акрилу

23.10.2020
Застосування матеріалів Акрил (оргскло)
Прочитали: 3741
Акваріум з акрилу

Купуючи новий акваріум, ви навряд чи будете здивовані великою кількістю скляних конструкцій, доступних на ринку. Однак є і чудова альтернатива на пластиковій основі, яка успішно може конкурувати зі склом. Акваріуми з акрилу були популярні серед любителів протягом десятиліть. Хоча акрил не є склом, він структурно представляє собою скляний матеріал (аморфне тверде тіло) і, будучи прозорим, однаково підходить для утримування води.

Акваріум акриловий: переваги

Акваріум з акрилу пропонує ряд істотних переваг:

Економія ваги. Акрилові акваріуми великих розмірів є особливо популярними, оскільки вони є надзвичайно легкими. У середньому акриловий акваріум важить в 2,5 рази менше скляного того ж розміру. Той, хто намагався перемістити акваріум, обсягом понад 100 л, знає, що для цього потрібні як мінімум двоє. Пластиковий варіант є ідеальним для приміщень, де важлива вага. Наприклад, якщо передбачається настільне зберігання.

Міцність. Хоча скло є більш стійким до подряпин, акрил є дуже стійким до ударів. Удар, який може розбити скляний акваріум, не чинитиме такий сильний вплив на акриловий. І це незважаючи на те, що акрил тонше, ніж скляний резервуар такого ж розміру.

Навіть якщо від різкого удару на акваріумі з'являться сліди, вода і риба не опиняться зовні. Це робить акрилові акваріуми особливо гарними для домашніх господарств із активними дітьми, великими тваринами або іншими небезпеками.

Оптика і зовнішній вигляд. Оскільки пластик легше і простіше формувати, акриловим акваріумам набагато простіше надати нестандартний дизайн. Скло ж занадто жорстке і важке, щоб надати йому незвичайні форми. І навіть вигнуті, циліндричні та інші акрилові моделі не спотворюють риб, корали та інші рослини, як це було б у випадку з вигнутими скляними акваріумами.

Акрил також має майже такий же показник заломлення, як вода. Це означає, що світло, що проходить через акрил, що не заломлюється так сильно, як при проходженні через скло, що дає більш точне уявлення про мешканців акваріума.

Крім того, акрил є більш прозорим, ніж звичайне акваріумні скло, яке пропускає приблизно 83% світла, що проходить через нього. Через вміст заліза воно має зеленуватий відтінок, який помітний навіть у невеликих акваріумах.

Скло з наднизьким вмістом заліза має кращі оптичні характеристики, але при цьому істотно дорожче і використовується в основному для преміальних акваріумів. Для економії коштів виробники іноді використовують таке скло тільки на передній панелі, а звичайне скло з боків і ззаду.

Акваріум своїми руками

Ще одна перевага акрилу — надзвичайно легка обробка, завдяки чому акваріум можна виготовити навіть самостійно у домашніх умовах. Ось що потрібно:

Крок 1: Визначтеся з розміром

Перш ніж приступити до створення акваріума, необхідно спланувати його обсяг і розміри. Як правило, чим більше ємність, тим товщим повинен бути акрил.

Крок 2. Замовте заготовки

Різати акрил можна самостійно в домашніх умовах, проте кращий варіант — замовити різання на професійному обладнанні, яке забезпечить акуратні чисті краї. Також у виробничих умовах можна додатково відполірувати краї для більш вишуканого зовнішнього вигляду.

Крок 3. Підготовка

Покладіть всі листи на рівну, повністю знежирену поверхню. Рекомендується розмістити їх на м'якій тонкій тканині, щоб не подряпати акрил і захистити стіл від пролитого клею. Зніміть захисну плівку з одного боку основного аркуша і сформуйте внутрішню частину однієї зі сторін. Наклейте малярський скотч на 8 мм від країв, які будуть приклеюватися. Повторіть це на всіх листах, щоб на акрилі не залишилося слідів клею.

Крок 4: Збірка акваріума

Встановіть акваріум на тверду рівну поверхню. Використовуйте спиртовий рівень і прямокутні опорні блоки. Ви також можете утримувати листи на місці за допомогою малярської стрічки. Помістіть опорний блок на нижній лист і одягніть вінілові рукавички.

Очистіть і знежирте поверхню акрилового листа за допомогою спирту. Потім нанесіть клей на лицьову сторону основного листа і прикладіть бічну панель до основи.

За допомогою спиртового рівня і опорних блоків або за допомогою липкої стрічки прикріпіть бічну панель до основи так, щоб вона була ідеально перпендикулярна. Потім дайте клею застигнути не менше 20 хвилин.

Через 20 хвилин акуратно розташуйте передню або задню стінку. Нанесіть клей на лицьову сторону тільки що закріпленої бічної панелі і уздовж лицьової сторони основи. Прикладіть задню стінку до боку і основи. Закріпіть її за допомогою опорних блоків і перевірте, чи перпендикулярна вона. Закріпіть задню стінку скотчем і вирівняйте по боках.

Зачекайте ще 20 хвилин, перш ніж таким же чином розташувати інші стінки. Ви можете встановити останню бічну і передню стінку одночасно. Якщо ви вирівняли перші дві сторони належним чином, останні дві стінки буде легко розташувати і склеїти. Для остаточного затвердіння клею необхідно почекати близько 3-6 годин. Після цього закрийте внутрішню частину ємності прозорим герметиком, придатним для акрилу. Ще через 24 години ваш новий акваріум, нарешті, є готовим до використання.

Компанія AVERS пропонує різноманітний набір рішень для рекламних, дизайнерських та побутових цілей, а також послуги з обробки матеріалів на промисловому обладнанні. Звертайтеся у чат або за телефонами, щоб менеджери ознайомили вас з асортиментом, розповіли про обробку матеріалів і допомогли зробити оптимальний вибір.