Чим мити ПВХ-човен?!

21.05.2021
Новинки
Прочитали: 4300
Чим мити ПВХ-човен?!

Правильне технічне обслуговування і догляд за ПВХ-човном не тільки збережуть його у прекрасній формі, але і подовжать термін служби. Якщо регулярно чистити транспортний засіб, він завжди буде виглядати як новий. Інакше тканина почне темніти та потребуватиме додаткових зусиль для очищення. Розглянемо, чим помити човен із ПВХ.

Загальне обслуговування та миття ПВХ-човна

Човен на воді піддається впливу солі, водоростей, мушель, дощу, сонячного світла і перепадів температури. Ці чинники суттєво зменшують термін експлуатації плавучого транспорту, призводять до появи цвілі, руйнування ПВХ під впливом ультрафіолету, можуть спричини пошкодження клею в залежності від середовища експлуатації. Найкраще очищати човен від піску, солі, сонцезахисного крему та інших забруднень у кінці кожного дня використання.

Також рекомендується очистити поверхню нового човна перед першим використанням, оскільки часто на поверхні можуть бути забруднення. Під впливом ультрафіолетових променів і солоної води вони в'їдаються в тканину і залишають плями.

Усього кілька простих кроків допоможуть запобігти появі плям і знебарвленню:

 • Промийте човен зовні та всередині прісною водою зі шланга.
 • Якщо є потертості, краще відразу спробувати їх усунути спеціальним засобом або неабразивним очисником.
 • Особливу увагу слід звернути на олії для засмаги.

Після цього необхідно ретельно висушити, щоб запобігти появі цвілі:

 • Переверніть і дайте стекти воді.
 • Візьміть м'яку тканину (рушник) і витріть човен насухо.
 • Візьміть ще один рушник, щоб увібрати воду між підлогою і бічними трубками, де може накопичуватися вода. У цих непомітних місцях може легко утворитися цвіль.

На ринку багато мийних засобів для будинку, які можна сміливо використовувати на надувних човнах. Просто переконайтеся, що рівень pH продукту не перевищує 11,5, щоб запобігти серйозним пошкодженням. Ось список найбільш безпечних та ефективних:

 • м'яке мило і мийні засоби;
 • біорозкладані очисники;
 • очисники на основі цитрусових;
 • УФ-захисні засоби;
 • білий оцет

Пам'ятайте, що не можна залишати човен на сонці занадто довго. Гумові човни вимагають регулярної обробки спреєм для захисту від ультрафіолету, щоб подовжити термін служби тканини човна. Для ПВХ-човна такий засіб можна використовувати не частіше, ніж двічі на рік, оскільки він може сприяти міграції пластифікаторів.

Стійкі плями: чим відмити човен із ПВХ

Якщо на човні з'явилися липкі плями або потертості, буде потрібно більше зусиль, однак і такий човен можна повернути практично до нового стану. Однак варто пам'ятати, що агресивні хімікати і абразивні матеріали — найзапекліші вороги надувних човнів. Їдкі хімічні речовини можуть сприяти відшаровуванню зовнішнього покриття і розчиняти синтетичні тканини. З іншого боку, абразивні матеріали, такі як наждачний папір і губки зі сталевого дроту, можуть легко подряпати поверхню і пошкодити човен.

Безумовно, найкращий вибір — це спеціалізовані засоби для чищення для надувних човнів. Вони створені для захисту ПВХ, поліетилену та інших матеріалів. Кращі з них також можуть захистити поверхню човна від руйнівного впливу ультрафіолетових променів і солоної води.

Рекомендується розбавити водою будь-якої очисник, який ви плануєте використовувати на човні. Це не тільки допоможе знизити жорсткість очисника, але також подовжить термін його використання і мінімізує викид шкідливих хімічних речовин.

Крім спеціального розчину, потрібно кілька великих губок, рукавички для захисту рук від хімікатів, пульверизатор із водою.

Нанесіть трохи води на уражену ділянку, а потім нанесіть засіб для чищення туди ж і дайте йому постояти близько хвилини. Протріть дану область губкою або ганчіркою, поки плями не зникнуть.

Компанія AVERS пропонує ПВХ-тканини BOATEX для виготовлення човнів і різноманітних надувних конструкцій. Хочете дізнатися більше про їх застосування і умов експлуатації? Звертайтеся за консультацією до менеджерів — у чат або за телефоном.