«Чистий» демонтаж самоклейних плівок

27.11.2019
Корисна інформація Самоклеючі плівки
Прочитали: 8129
«Чистий» демонтаж самоклейних плівок

Реклама за допомогою самоклейної плівки має безліч переваг. Вона гарно виглядає, підходить для різноманітних завдань, коштує відносно недорого і просто встановлюється. Однак на етапі зміни зображень і демонтажу плівки можуть виникнути певні складнощі. Про них і поговоримо.

Коли йдеться про видалення наклейок, необхідно враховувати ряд факторів. Серед найважливіших:

  • тип плівки;
  • поверхня, на яку нанесена реклама;
  • тривалість експлуатації;
  • умови експлуатації.

Кожен із цих факторів впливатиме на те, наскільки просто буде здійснити демонтаж. Деякі зображення потребуватимуть значної роботи, а інші можна просто зняти з поверхні пальцями. Важливо відзначити, що деякі наклейки не можуть бути видалені без пошкодження поверхні.

Типи плівок

На ринку представлене ​​величезне розмаїття плівок, які відрізняються матеріалом, технологією виготовлення, клейовим шаром і підкладками. Суттєве значення має формула використовуваного клею (знімний або постійний) і його тип (на сольвентній або на водній основі). Наприклад, рекламу на вікнах видалити досить просто: найчастіше досить підчепити зображення, і зняти частину, що відшарувалася, а потім вимити залишки вологою мильною тканиною.

Реклама на автомобілях і постійні наклейки знімаються складніше і вимагають більше ресурсів. Як згадано вище, деякі наклейки не можуть бути видалені без збитку. Прикладом цього є постійна наклейка, нанесена на крихку поверхню, наприклад, на пофарбовану стіну. Перманентні наклейки пошкоджують фарбу, цемент, шпалери і майже все, до чого вони прикріплені, тому вони не повинні застосовуватися, якщо зображення передбачає заміну.

Поверхня

Наклейки найлегше видалити з твердих і гладких поверхонь, таких як метал, скло і пластик. Особливо легко знімаються вінілові написи і зображення, виготовлені з плівки з низькою адгезією клейового шару. Саме їх також рекомендується наносити на делікатні пофарбовані або покриті шпалерами поверхні.

Час і умови експлуатації

Кількість часу, який плівка знаходилася на поверхні, а також умови застосування (всередині або зовні приміщення) істотно впливають на процес демонтажу. Чим триваліше експлуатація, тим важче видалити.

Зовнішня експлуатація також пов'язана з негативним впливом чинників зовнішнього середовища (перепади температури, УФ-випромінювання, волога), які прискорюють процес старіння плівки і ускладнюють її демонтаж. Перевищення рекомендованого виробником терміну зовнішньої експлуатації не тільки негативно впливає на зовнішній вигляд виробу (знебарвлення, прояв надмірної усадки у вигляді тріщин і розривів), а й загрожує складнощами при демонтажі: клей полімеризується і твердне, утворюючи міцний зв'язок між папером або вінілом наклейки і поверхнею. Також лицьовий шар полімерної плівки з часом стає більш крихким.

Процес демонтажу

За винятком плівок із постійним клеєм, для видалення практично будь-яких зображень можна використовувати наступні кроки:

 

Підчепити наклейку

 

Перш за все, спробуйте підчепити наклейку пальцями, пластиковою карткою або спеціальним пластиковим інструментом. Рухи вперед-назад з невеликим постійним тиском часто виявляються ефективними. Уникайте використання бритви або гострих кромок, оскільки це може пошкодити поверхню.

Найчастіше наклейка знімається цілком без розривів, що значно полегшує роботу. Якщо це так, можна перейти до кроку 3. Якщо необхідно видалити наклейку великої площі, легше це зробити, розрізавши її на більш вузькі смуги, але це може бути застосовано тільки на твердих поверхнях, що не ушкодяться в результаті такої операції (мінеральне скло, композит і тощо).

 

Розігріти наклейку

 

Якщо плівка постійно рветься або занадто прилипла, щоб її можна було видалити, використовуйте побутовий або промисловий фен, щоб її нагріти. Тепло від фену допоможе розм'якшити клей, роблячи його менш липким, а розігріта плівка менше схильна до руйнування. Також можна використовувати гарячу воду (якщо вона не може пошкодити поверхню).

При роботі з тепловим пістолетом необхідно уважно контролювати температуру нагрівання, оскільки перегрів може пошкодити покриття поверхні.

Плівку необхідно знімати плавними рівномірними рухами під гострим кутом до поверхні.

 

Видалити залишок

 

Після видалення самоклейної плівки, швидше за все, буде потрібно прибрати залишки клею з поверхні. Наявність залишків клею є особливо характерною для плівок, які тривалий час експлуатувалися зовні приміщення. У деяких випадках достатньо м'якої тканини, змоченої мильним розчином. Просто змочіть ганчірку і почніть обережно прибирати залишки, збільшуючи тиск в міру необхідності.

Для повного видалення плівок, в яких використовується клей на сольвентній основі, може знадобитися спирт (виробники самоклейних плівок рекомендують використовувати ізопропіловий спирт) або спеціальні очисники. На ринку представлені засоби, які наносяться безпосередньо на лицьову частину плівки. Вони просочують вініл і клей. Через 15-20 хвилин (в залежності від типу плівки іноді досить і 1 хвилини) можна видаляти застарілу графіку.

 

Вимити поверхню

 

В кінці демонтажу необхідно очистити поверхню вологою тканиною і висушити її, видаливши залишки або бруд. У деяких випадках може знадобитися додаткове використання спеціальних насадок для електродрилі, що дозволяють усунути всі залишки. Це є особливо актуальним, якщо йдеться про велику площу аплікації.

Компанія АВЕРС пропонує на українському ринку величезний асортимент самоклейних плівок різного призначення, а також інструменти і хімікати для їх видалення. Менеджери завжди допоможуть підібрати правильний матеріал і проконсультують з усіх питань, пов'язаних із застосуванням, нанесенням і зняттям. Звертайтеся в чат або за телефонами.

Товари зі статті
Альфа-синій глянцевий Oracal 751С 588, автомобільна самоклеюча плівка
рулон
-
+
Sale
Золотий матовий Oracal 8510 095, самоклеюча плівка для декорування скла
рулон
-
+
486,49 ₴/м2
452,44 ₴/м2
Сума: 22 622,00 ₴
Прозорий глянцевий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Прозорий матовий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Hit
Білий глянцевий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Hit
Білий матовий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+