Особливості обробки акрилових аркушів

17.09.2019
Корисна інформація Акрил (оргскло)
Прочитали: 3275
Особливості обробки акрилових аркушів

Від бар'єрів на хокейному майданчику до акваріумів, від заміни некрихкого скла до світлових рекламних конструкцій ... Листи акрилового пластика знаходять безліч застосувань. Ось кілька порад, щоб використовувати цей дивовижний матеріал найефективніше.

Акрил листовий: властивості

Акрил важить вдвічі менше, ніж скло, не боїться хімікатів, ударів і може використовуватися в жорстких умовах при широкому діапазоні температур: від —35°С до +70°С. Ці характеристики в багатьох випадках роблять його ідеальною заміною більш крихкому склу.

Акрил листовий: очищення

Цей вид пластику можна вимити з м'яким милом або органічним мийним засобом і великою кількістю теплої води, висушити м'якою тканиною або замшею. Жир, мастило або гудрон видаляються за допомогою гексану або гасу.

Не використовуйте аерозолі для чищення вікон, агресивні мийні засоби, ацетон, бензин, бензол, тетрахлорметан. Ці розчинники завдають непоправної шкоди поверхні пластика, через що він здається матовим.

Акрил листовий: обробка

При роботі з акрилом важливо дотримуватися таких загальних рекомендацій:

  • якомога довше залишайте захисну плівку, бажано до завершення монтажу виробу;
  • використовуйте металеві різальні пилки і дрилі, спеціально призначені для акрилових листів;
  • при різанні листів необхідно використовувати гострі інструменти;
  • перегрівання може призвести до розплавлення стружки і її налипання на різальний інструмент, тому завжди використовуйте охолодження (воду або мастило) при різанні пластику товщиною понад 3 мм або свердлінні пластику товщиною більше 5 мм;
  • не використовуйте пиляльні диски з відокремленими зубцями. Зубці пилки в ідеалі повинні бути відшліфовані з переднім кутом 0-5°, заднім 10—15°, і мати однакову висоту і форму.

Як різати акрил

  • Різання ножем або скребком акрилових листів товщиною до 5 мм. Використовуйте розмічальний ніж, металевий скребок, шило або універсальний ніж, щоб розмітити лист. Проведіть інструментом кілька разів уздовж прямого краю. Потім затисніть лист або тримайте його жорстко під прямим кутом так, щоб частина, що відрізається, знаходилася над краєм столу. Різко натисніть, щоб зламати лист уздовж лінії розмітки. Очистіть краї, щоб згладити будь-які гострі кути. Цей метод не підходить для довгих конструкцій або товстих матеріалів.
  • Різка електропилками. Для різання акрилу доступні спеціальні леза. Також можна використовувати леза для різання алюмінію або міді. Зубці повинні бути однакової висоти і рівномірно розподілені з невеликим або нульовим зазором.
  • Настільні і дискові пилки. Твердосплавні леза з потрійними зубцями забезпечать найбільш гладкий край різу. Перед тим, як різати прозорий акрил, встановіть висоту леза приблизно на 3 мм вище висоти матеріалу. Це зменшить відколи по краях. При використанні ручної циркулярної пилки зафіксуйте лист на робочій поверхні.
  • Шабельні пили. Використовуйте металеві або пластикові леза і не застосовуйте їх для різання інших матеріалів. Ріжте на високій швидкості.
  • Ручні пилки. Досягти хороших результатів у цьому випадку досить складно, але можливо. Переконайтеся, що акрил затиснутий, щоб запобігти згинанню і появі тріщин на зрізі.

Свердління акрилу

Для найкращих результатів використовуйте свердла, розроблені спеціально для акрилу. Звичайні свердла необхідно модифікувати, щоб лезо не захоплювало і не ламало пластик. Відшліфуйте маленькі плоскі поверхні на обох різальних крайках. Якщо свердло правильно заточене і працює на правильній швидкості, з отвору з'являться дві безперервні спіральні стрічки.

Обробка торця

Обрізані краї пластикових листів можуть бути грубими і гострими, тому їх необхідно обробити. На першому етапі проведіть ножівковим полотном або універсальним ножем. Потім відшліфуйте сухим наждачним папером із зернистістю 120, після чого використовуйте папір із зерном 220. Закінчіть вологим/сухим папером із зерном 400-600. Остаточно відполіруйте краї виробу, щоб надати вишуканий блиск.

Гнуття акрилових пластикових листів

Акрилові листи стають гнучкими при нагріванні і тверднуть при охолодженні. Ніколи не нагрівайте акрил у побутовій духовій шафі. Вибухонебезпечні пари можуть накопичуватися всередині печі і займатися.

Струнний нагрівач — найкращий інструмент для формування прямих вигинів. Нагрівайте лист, поки він не почне провисати на лінії згину. Лист товщиною понад 5 мм потрібно нагрівати з обох сторін. Для найкращих результатів використовуйте фіксувальні затискачі, поки акрил остигає. Роботи рекомендується проводити в щільних бавовняних рукавичках.

Для формування виробів із непрямими вигинами зазвичай потрібні спеціальні пристосування та обладнання.

З'єднання акрилових деталей

Для з'єднання акрилу рекомендується розчинне цементування капілярним зануренням або вбиранням. Також може застосовуватися в'язке цементування, де в якості цементу використовується розчинений акрил. Для підбору оптимального варіанту може знадобитися додаткове тестування.

Для ідеального з’єднання краї повинні бути гладкими.

Компанія АВЕРС пропонує величезний асортимент акрилових листів із різним дизайном і характеристиками. Придбати цей матеріал і отримати професійну технологічну консультацію можна звернувшись в чат або за телефонами.

Товари зі статті
Зелений флуоресцентний S-993, 3 мм POLYCRYL акрил листовий
лист
-
+
1 913,60 ₴/м2
Сума: 11 964,78 ₴
Помаранчевий флуоресцентний S-996, 3 мм POLYCRYL акрил листовий
лист
-
+
Рожевий флуоресцентний S-997, 3 мм POLYCRYL акрил листовий
лист
-
+
1 913,60 ₴/м2
Сума: 11 964,78 ₴
Молочний, 3 мм POLYCRYL акрил листовий
лист
-
+
1 225,58 ₴/м2
Сума: 7 662,94 ₴
Прозорий, 20 мм POLYCRYL акрил листовий
лист
-
+
10 276,53 ₴/м2
Сума: 61 659,18 ₴
Прозорий, 4 мм POLYCRYL акрил листовий
лист
-
+
1 503,55 ₴/м2
Сума: 9 400,95 ₴
Прозорий, 5 мм POLYCRYL акрил листовий
лист
-
+
1 935,34 ₴/м2
Сума: 12 100,71 ₴
Прозорий, 6 мм POLYCRYL акрил листовий
лист
-
+
2 405,17 ₴/м2
Сума: 15 038,33 ₴
Прозорий, 8 мм POLYCRYL акрил листовий
лист
-
+
3 308,05 ₴/м2
Сума: 20 683,58 ₴