Правила зберігання полікарбонату

15.04.2024
Застосування матеріалів Обробка матеріалів
Час читання 6 хв
Прочитали: 42
Правила зберігання полікарбонату

Чи можна полікарбонат зберігати в рулоні , як його перевозити та укладати — питання, які часто ставлять покупці. Незважаючи на здатність пластика повертатися у вихідне положення після згинання, виробники рекомендують перевозити та зберігати його в горизонтальному положенні. Виняток - листи завтовшки до 4 мм, які можна скручувати в рулон діаметром до 1 м для транспортування на невелику дистанцію. Але навіть їх заборонено залишати у згорнутому вигляді під час зберігання та далеких перевезень. Дізнайтеся, як правильно зберігати монолітний полікарбонат, щоб він не помутнішав і не деформувався .

Чому псується полікарбонат? 

Полікарбонат руйнується під впливом ультрафіолету, нерівномірного навантаження, низької температури та опадів. Він повинен знаходитися на відстані не менше 1 м від джерела тепла, агресивних та легкозаймистих речовин. 

Монолітні листи можна ненадовго залишити на вулиці, але для тривалого зберігання потрібне крите приміщення з постійною температурою повітря вище +5°C. Не можна допускати тертя та механічного впливу на їх поверхню. У порівнянні зі звичайним склом, вона більш м'яка і схильна до утворення подряпин . 

Основні рекомендації щодо зберігання полікарбонату

Дотримуйтесь таких правил, щоб полікарбонат був придатний для експлуатації:

 • Зберігання монолітного полікарбонату дозволено в критих, сухих і непильних приміщеннях. Заборонено укладати листи на розігрітий сонцем асфальт, підлогу та інші поверхні під час розвантаження.
 • У зоні зберігання виключено опалювальні прилади, через які полікарбонат згодом розм'якшиться, а його форма зміниться.
 • Листи укладаються горизонтально, чаркою. Вони повинні лежати на рівній чистій поверхні - піддонах, накритих твердим настилом або гофрокартон. Замість піддонів можна використовувати дерев'яні бруси шириною щонайменше 1000 мм, укладені з відривом трохи більше 1 м друг від друга.
 • Краї пластику не повинні звисати і створювати напругу в товщі листа, що призводить до деформації та поломки. 
 • Верхній лист накривається непрозорою плівкою, картоном чи тканиною.
 • Висота стоси не повинна перевищувати 2 м. 
 • Якщо в одній стопці листи різної товщини, то знизу укладаються товсті, а зверху — тонкі.
 • Плівка з маркуванням вказує на бік із захисним покриттям від ультрафіолету. Вона повинна бути із зовнішнього боку — зверху стоси. Внутрішня сторона листа без захисту від УФ не маркується. При укладанні панелей вона має бути звернена до низу стопки.
 • Не можна відкривати заводське пакування до монтажу.
 • Неприпустимим є вертикальне зберігання полікарбонату товщиною від 16 мм, провисання його країв і прогин у якомусь місці по довжині.
 • Заборонено поштучно перекладати листи завтовшки 4-6 мм. Мінімальна кількість для переміщення – 2 аркуші.
 • Не можна класти на полікарбонатні листи вироби та матеріали, що притягують тепло – металеві профілі, труби, сталеві пластини та інше.

Після тривалого зберігання можна очистити поверхню від наносних забруднень та пилу за допомогою м'яких миючих засобів без лугу. Заборонено мити листи, нагріті сонячним промінням або іншою температурною дією. Щоб до поверхні не прикипіла захисна плівка, їх не можна надовго залишати під сонцем при різанні та монтажних роботах.

Після вивантаження тонкого литого полікарбонату розгорнути рулон і укласти його на рівній поверхні. Не можна надовго залишати монолітні листи у скрученому вигляді. Вони здатні "запам'ятати" форму, яку їм надали. На поверхні може залишитися слід від згину. В результаті пластик буде непридатним для монтажу.

Небажано залишати пластик у вертикальному положенні навіть ненадовго під час вивантаження. Його низ зазнає високого навантаження, почне тріскатися і прискорить руйнування матеріалу. Наперед продумайте, як зберігати полікарбонат на своїй ділянці. Підготуйте місце, щоб під час розвантаження не довелося йти на крайні заходи - про ставити пластик на вулиці на невизначений час .

Наслідки неправильного зберігання полікарбонату

Якщо зберігати полікарбонат під прямим сонячним промінням, при температурі повітря нижче +5°C і у вертикальному положенні, це призведе до:

 • ламаю;
 • тріщин;
 • деформації кутів;
 • пожовтіння;
 • скорочення терміну служби.

Наслідки неправильного зберігання пластикових панелей можуть виявитися одразу або через час. Дотримуючись рекомендацій виробника щодо навантаження-розвантаження, транспортування та зберігання полікарбонату, ви збережете експлуатаційні властивості матеріалу.

Якщо немає місця зберігання, купуйте пластик безпосередньо перед монтажем. Щоб побудувати велику теплицю, альтанку чи навіс, розрахуйте кількість аркушів та замовляйте їх кількома партіями. Ви переплатите за доставку, але не зіпсуєте будівельний матеріал через неправильне зберігання.

Товари зі статті
New
Бронзовий POLICAM полікарбонат монолітний, 3 мм
лист
-
+
1 176,25 ₴/м2
Сума: 7 354,50 ₴
New
Бронзовий POLICAM полікарбонат монолітний, 4 мм
лист
-
+
1 673,12 ₴/м2
Сума: 10 461,18 ₴
Hit
New
Прозорий POLICAM полікарбонат монолітний, 2 мм
лист
-
+
801,99 ₴/м2
Сума: 5 014,44 ₴
New
Прозорий POLICAM полікарбонат монолітний, 3 мм
лист
-
+
1 176,25 ₴/м2
Сума: 7 354,50 ₴
New
Прозорий POLICAM полікарбонат монолітний, 4 мм
лист
-
+
1 568,60 ₴/м2
Сума: 9 807,67 ₴
Категории из статьи