Правильний монтаж самоклейних плівок

26.08.2020
Корисна інформація Самоклеючі плівки
Прочитали: 2952
Правильний монтаж самоклейних плівок

Самоклейні ПВХ-плівки — це яскравий, помітний і довговічний інструмент маркетингу, ефективний як при внутрішньому, так і зовнішньому застосуванні. Віконна графіка, плакати, нестандартні наліпки — це далеко не повний перелік варіантів використання плівок. Одна із важливих переваг цього матеріалу — досить легке нанесення і зняття. Потрібні лише невелика підготовка і правильний вибір постачальника.

Важливі умови

Для того, щоб реклама виглядала по-справжньому привабливо, а плівка легко наносилася і зберігала властивості протягом гарантійного терміну, необхідно дотримуватися правильних умов зберігання. Температура на складі повинна бути у межах 15°С—25°С і відносна вологість 50—60%.

Зберігати рулони слід у оригінальному пакуванні горизонтально (так, щоб рулон не виступав за край полиці) і вертикально, або підвішувати їх на спеціальні тримачі.

Підготовка

При наклеюванні плівки температура навколишнього середовища і поверхні повинна коливатися в межах 10°С—35°С. Для регулювання температури поверхні можна використовувати пересувні обігрівачі.

Варто враховувати, що деякі аполярні пластики і поверхні вимагають застосування плівок зі спеціальним клейовим шаром.

Крім робочої температури важливо правильно очистити поверхню, навіть якщо на перший погляд вона здається чистою. Для миття можна використовувати мильну воду або м'які мийні засоби. Після цього поверхню необхідно ретельно висушити або витерти тканиною або папером до повного висихання. Для фінальної обробки і знежирення поверхні найкраще використовувати ізопропіловий спирт. Переконайтеся, що у з’єднаннях або стиках немає решток рідини. Для її видалення можна використовувати сушіння гарячим повітрям.

 

 

Перед початком роботи перевірте наявність необхідних інструментів. Можуть знадобитися:

  • ножиці довгі загострені;
  • різак зі сегментним лезом;
  • рулетка;
  • тонкий перманентний маркер;
  • захисні бавовняні рукавички;
  • повстяний ракель;
  • пластиковий ракель зі спеціальним покриттям, щоб не подряпати вінілову плівку;
  • промисловий фен із регульованою температурою і швидкістю подачі повітря;
  • кімнатний термометр і термометр для поверхонь підкладки;
  • мийний засіб (ізопропіловий спирт)

При нанесенні плотерних плівок також знадобиться монтажна плівка. 

Вологе нанесення

Для розміщення зображень підходить як вологе, так і сухе нанесення. Вибір найчастіше визначається особливістю і площею поверхні, специфікою матеріалів і навиком монтажника.

Мокрий спосіб є простішим, але не скрізь його можна застосувати (наприклад, якщо йдеться про рельєфні поверхні). Найкраще він підходить для нанесення великих зображень на гладкі плоскі або злегка зігнуті поверхні. Перевага методу в можливості вільно переміщувати плівку по поверхні після зняття підкладки, а також легко видаляти повітряні бульбашки з-під плівки.

Для нанесення мокрим способом потрібний 2% мильний розчин, влитий у ємність із розпилювачем. Поверхню основи не можна змочувати губками або ганчірками, оскільки може залишитися бруд або рештки матеріалів.

Видаліть підкладку зі самоклейної плівки і розташуйте плівку на змочену поверхню, призначену для обклеювання. Також можна змочити водою внутрішній шар плівки. Лицьову поверхню плівки зволожують для того, щоб ракель краще ковзав.

Почніть рух ракеля з верхньої частини наліпки, залишивши поле у 10 см. Продовжуйте горизонтальними плавними рухами внапусток від центру назовні, застосовуючи достатній тиск для видалення рідини. Ретельно перевірте, чи не залишилося рідини, особливо, якщо присутні нерівності. Окрему увагу приділіть краям: якщо по краях плівка погано приклеюється, необхідно просушити краї феном і прикатати плівку.

Сухе нанесення

Сухе нанесення зазвичай є найкращим методом, оскільки адгезія відбувається миттєво. Воно є незамінним при декоруванні тривимірних або рельєфних поверхонь, поверхонь із заклепками, заглибленнями, забарвлених ділянок.

Відокремте невелику частину вінілу від підкладки. Вирівняйте край відкритої плівки і акуратно нанесіть її на поверхню. Робіть це дуже повільно і прикатайте ракелем. Повільно відокремте ще частину плівки, обережно притискаючи її до поверхні по ходу руху. Повільне нанесення означає, що ви зможете побачити будь-які бульбашки повітря і видалити їх, перш ніж продовжити.

Продовжуйте процес, поки не буде нанесена вся графіка. Дрібні бульбашки слід проткнути голкою або скальпелем і протерти.

Таким чином, нанесення самоклейної плівки не викликає ніяких складнощів. У компанії AVERS можна отримати детальну консультацію про методи нанесення, а також придбати допоміжні інструменти і самі плівки, представлені у величезному асортименті. Звертайтеся у чат або за телефонами.

Товари зі статті
Альфа-синій глянцевий Oracal 751С 588, автомобільна самоклеюча плівка
рулон
-
+
Sale
Золотий матовий Oracal 8510 095, самоклеюча плівка для декорування скла
рулон
-
+
515,97 ₴/м2
479,85 ₴/м2
Сума: 23 992,50 ₴
Прозорий глянцевий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Прозорий матовий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Hit
Білий глянцевий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Hit
Білий матовий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+