Сольвентний друк: ризик друкаря — поквап

26.10.2020
Корисна інформація Самоклеючі плівки
Прочитали: 3124
Сольвентний друк: ризик друкаря — поквап

Незважаючи на наявність більш екологічних альтернатив, сольвентний друк — один із найпоширеніших способів нанести рекламне зображення на самоклейні плівки. Сольвентні чорнила забезпечують яскраві насичені кольори, можливість застосовувати відбитки зовні у різну погоду і доступну вартість. Однак друк сольвентом по самоклейним плівкам має деякі особливості.

Можливі проблеми під час друку

Для того, щоб отримати гарний результат, необхідно кілька складових: якісний матеріал (наприклад, першокласна плівка Orajet 3640), сучасне обладнання з якісними чорнилами. Однак, навіть якщо дотримуватися цих умов, кінцевий результат може не відповідати початковим очікуванням, і друкарня отримає рекламацію.

Типові проблеми, що виникають під час друку на різних типах плівок, включають:

 • погану адгезію чорнил;
 • усадку плівки;
 • скручування країв;
 • складнощі з кольоровідтворенням;
 • деформацію вінілу навколо головок заклепок;
 • утворення каналів плівки у поглибленнях складок;
 • перенесення зображення на пофарбовану основу.

Як друкувати на плівці: рекомендації

Одна із причин, за якими з'являються проблеми, криється в тому, що в поспіху підрядник ігнорує технологічні рекомендації — прагне прискорити роботу друкарської машини і скоротити час сушіння. Ось деякі чинники, які варто враховувати, перед тим, як друкувати на прозорій або білій плівці:

 

Середовище.

   • Зберігання і обробка плівки для цифрового друку повинні проводитися у прохолодному, сухому і захищеному від дії сонячних променів приміщенні при відносній вологості повітря від 40 до 50% і температурі повітря в приміщенні від +18 до + 22°С.

 

Підготуйте носій.

   • Важливо дати носію можливість акліматизуватися і поступово нагрітися. Якщо плівка зберігалася у холодному контейнері, сараї або гаражі, наприклад, і за ніч температура впала до 4 або 5°С, а потім відразу кладеться в друкарське обладнання, то пори носія можуть не відкритися належним чином, і він не «візьме» чорнила.

 

Створіть профіль цифрового друку, що відповідає середовищу.

   • Стандартний профіль виробника — це тільки відправна точка, оскільки середовище друку є різним. Профіль, який створює принтер, повинен враховувати ті змінні, які є унікальними саме для нього. До них відносяться температура і вологість в друкарні, барометричний тиск, висота над рівнем моря, товщина носія і тип чорнила. До речі, стандартні ICC профілі друку Orajet 3640 під популярні моделі принтерів і ПО ви можете знайти тут.

 

Налаштування тепла.

   • У сольвентних і екосольвентних принтерах є нагрівачі, які виконують безліч функцій у процесі друку. Правильне налаштування нагрівача має вирішальне значення для відтворення зображення. Це також впливає на затвердіння чорнильної системи. Занадто низьке значення призведе до розтікання точки. При раструванні надруковане зображення може темніти. Крім того, розчинник не буде закріплюватись, що вплине на характеристики вінілової плівки і її клейової системи. З іншого боку, якщо налаштування тепла є занадто високим, точка не виросте в достатній мірі і відбиток буде занадто світлим. Що ще важливіше, коли розчинник висихає дуже швидко, чорнила також недостатньо прикріплюються до плівки.

 

Ретельно контролюйте щільність чорнил.

   • Сильна концентрація чорнил, що виникає під друку суцільних кольорів або тіней, сприяє усадці і скручуванню, деякі плівки стають крихкими і розтріскуються. Крім того, чорнила можуть розтектися і будуть дуже погано сохнути. Найкраще встановити ліміт заливки менш 250-275% і ніколи не друкувати в край, залишаючи 6 мм по контуру зображення.

 

Щоб звести до мінімуму розтікання, варто знизити швидкість друку.

   • Це також знизить ймовірність стискування вінілу, оскільки чорнила почнуть сохнути до того, як буде надрукований наступний шар.

 

При друку на глянцевому плівці, використовуйте налаштування більш низької роздільної здатності.

 • Це допоможе запобігти злиттю точок на відбитках із більш високою роздільною здатністю. Завжди виконуйте тестовий друк.

Проблеми при ламінації і монтажі

Необхідно розуміти, що остаточне закріплення сольвентних чорнила на носії відбувається після того, як сольвент повністю випарувався. Для цього потрібно не менше 72 годин у розправленому стані (лежачи на рівній поверхні або висячи).

Ламінування цифрового відбитка до повного висихання фарби може привести до затримки розчинників між вініловим носієм і ламінатом. Цей розчинник повинен кудись подітися. У деяких випадках під ламінатом утворюються крихітні бульбашки повітря. Серед інших проблем відшаровування ламінату від відбитка пожовтіння носія для друку або ламінату.

Із подібною проблемою можна зіткнутися також, якщо не до кінця висохле зображення віддати на монтаж. Розчинники викликають розм'якшення і розширення плівки. Якщо наклеїти плівку до повного висихання сольвенту, вона потім поступово стискається і краї починає підривати від поверхні. Незакріплений розчинник також може проникати у клейову систему вінілової графіки. Це може послабити зчеплення клею і порушити адгезію плівки, особливо, якщо на вулиці низька температура.

Отже, ретельне дотримання технологічних норм і рекомендацій виробника чорнил і плівок гарантує якісний результат. Компанія AVERS пропонує користувачам великий вибір різноманітних носіїв для реклами. Звертайтеся у чат або за телефонами за допомогою в підборі, а також професійним технологічним супроводом.

 

Товари зі статті
Прозорий глянцевий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Прозорий матовий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Hit
Білий глянцевий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Білий матовий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+