Світлонакопичувальна плівка — орієнтир у темряві

18.11.2019
Корисна інформація Самоклеючі плівки
Прочитали: 2623
Світлонакопичувальна плівка — орієнтир у темряві

У надзвичайній ситуації добре освітлені будівлі можуть раптово стати темними через перебої в подачі електроенергії, вимкнення живлення внаслідок потенційного ризику або задимленості. Ці обставини можуть дезорієнтувати й налякати, тому будь-кому, хто знаходиться в приміщенні, може знадобитися допомога для послідовного і безпечного виходу з будівлі. Фотолюмінесцентні плівки — відмінне рішення, для виділення безпечної зони. Вони також можуть нагадувати про важливі дії, скажімо, включити пожежну сигналізацію, щоб повідомити інших про виникнення пожежі, або не використовувати ліфт в разі пожежі, надати інші ключові інструкції.

Чому це важливо

Коли йдеться про сценарій, у якому необхідно евакуювати будівлю і відключити електрику, фотолюмінісцентні знаки безпеки можуть бути єдиною надією на те, щоб убезпечити людей. Вони призначені не для освітлення, а для визначення простору. Їх встановлюють, щоб людина в потенційній небезпеці або в надзвичайній ситуації могла легко і впевнено знайти свій шлях до потрібного місця. Ця технологія з великим успіхом використовується в морській та авіаційній промисловості протягом багатьох років.

Як працює фотолюмінесцентний матеріал?

Світлонакопичувальна або фотолюмінесцентна плівка — це матеріал у листах і рулонах, що містить неорганічні люмінофори, які отримують і накопичують фотони енергії від сусідніх джерел світла. У темряві матеріал здатний випромінювати червоне або зелене світіння. Раніше при середній тривалості поглинання, випромінювання вистачало всього на кілька секунд. Останні інновації дозволили подовжити цей термін до кількох хвилин або годин. А згідно ДСТУ, який зумовлює вимоги до евакуаційних систем, здатність тривалий час світитися є одним із ключових критеріїв. Фотолюмінесцентне освітлення, безсумнівно, перевершує інші типи підсвічування вивісок.

Переваги світлонакопичувальних плівок

Фотолюмінесцентні знаки мають різні переваги в порівнянні з аналогами, підсвіченими за допомогою електроприладів:

  • Надійність. Світлонакопичувальні плівка «працює», навіть при відключенні електроенергії і не виходить із ладу.
  • Економія електроенергії. Немає необхідності підживлювати вивіску електричним струмом.
  • Тривала експлуатація. Фотолюмінесцентні знаки також не вимагають обслуговування протягом багатьох років.
  • Екологічність. Тривалий час плівки, що світяться, містили шкідливі радіоактивні матеріали. Сучасні рішення не містять токсичних компонентів і придатні для використання всередині приміщення.
  • Універсальність. Придатність світлонакопичувальних плівок до різних видів друку істотно збільшує можливості їх використання.
  • Простий монтаж. Фотолюмінесцентні продукти надзвичайно прості у використанні. Вони не вимагають дроту, резервних джерел живлення або заміни лампи. Нанесення стрічки займає всього пару хвилин, а технічне обслуговування обмежене випадковим очищенням.

Застосування плівок, що світяться

Найбільш поширена сфера застосування таких плівок — виготовлення різноманітних аварійних табличок, вказівки ​​входу/виходу, демонстрація евакуаційного шляху, нагадування про план дій. Крім того, матеріал використовується для

  • створення іграшок, що світяться в темряві;
  • циферблатів і стрілок годинника;
  • різних сувенірів

Компанія АВЕРС пропонує на українському ринку різноманітні світлонакопичувальні плівки провідних світових виробників. Екологічні рішення не завдають шкоди здоров'ю, їх можна сміливо використовувати всередині приміщення. Здатність світитися протягом декількох годин гарантує безпеку в непередбачених обставинах. Звертайтеся до менеджерів із продажу в чат або за телефонами за професійною консультацією і допомогою в підборі оптимального продукту для конкретного проекту.

Товари зі статті
Світло-зелений Oralux 9300, фотолюмінісцентна самоклеюча плівка
рулон
-
+