Виготовлення боковин об'ємних букв за допомогою бендера

13.12.2021
Обробка матеріалів Акрил (оргскло)
Час читання 10 хв
Прочитали: 2197
Виготовлення боковин об'ємних букв за допомогою бендера

Представлені в 70-х об'ємні букви завоювали популярність і залишаються стандартом в індустрії вивісок. Однак якщо раніше їхнє виробництво було трудомісткою, тривалою та втомливою процедурою з обмеженнями у виборі шрифтів та кольорів, то сьогодні виготовити літери досить просто за допомогою автоматичних процесів, а дизайн обмежується творчістю та бюджетом. Розглянемо один із найпростіших варіантів виготовлення таких літер — із використанням невеликого пристрою для локального нагріву — бендера.

Підготовка компонентів

Один із найпопулярніших варіантів — літери, виготовлені з використанням акрилу для лицьової та тильної сторін. Матеріал має привабливу поверхню, рівномірно розсіює світло. Особливо гарно для лицьової поверхні підсвічених букв підійде молочний акрил ALTUGLAS LED, характеристики якого максимально адаптовані під світлодіодне освітлення. Матеріал дозволяє досягти рівномірного об'ємного світіння, а також заощадити на електроенергії, оскільки вивіски з ним виглядають яскравіше.

Боковини акрилових літер виготовляються найчастіше із ПВХ. Матеріал має достатню жорсткість при малій вазі, добре ріжеться, не боїться атмосферних опадів і перепадів температури.

Виробничий процес

При виготовленні літер на першому етапі робіт необхідно вирізати лицьову, тильну частину літер та боковини. Зробити це можна на фрезерувальному верстаті, лазером, а також замовити різання на готові деталі в AVERS (при купівлі матеріалу).

ПВХ — досить гнучкий матеріал і його можна згинати вручну, водночас є ризик того, що деталь потріскається. Щоб уникнути цього, рекомендується нагріти матеріал до температури розм'якшення. Замість великих нагрівальних приладів або промислового фена можна використовувати компактний бендер, який дозволить нагріти матеріал локально у точці згину.

Ще одна перевага бендера — можливість регулювати температуру нагріву, тому він підходить для роботи не тільки з ПВХ, але й іншими термопластами (з іншою температурою розм'якшення), наприклад, із акрилом. На нагрівання самого пристрою потрібно лише п'ять хвилин.

Для склеювання компонентів рекомендується застосовувати ціанакрилатний клей.

Таким чином, при використанні бендера процес збирання об'ємної літери відбувається досить швидко і не вимагає суттєвих навичок. Це гарний спосіб розпочати виробництво об'ємних букв для рекламних агенцій, а також розширити асортимент для невеликих виробничих компаній.

Товари зі статті
Молочний LED 100.27100, 3 мм ALTUGLAS акрил листовий
лист
-
+
1 691,55 ₴/м2
Сума: 10 473,23 ₴