«Живий фасад» із тисяч алюмінієвих панелей

24.07.2023
Прочитали: 319
«Живий фасад» із тисяч алюмінієвих панелей

Мексиканський архітектор Фернанда Ахумада і студія FR-EE завершили будівництво Національного павільйону біорізноманіття з фасадом з алюмінієвих панелей, що рухаються, які реагують на світло і вітер. Павільйон знаходиться в Мехіко. У будівлі розмістяться архіви та колекції ссавців, рептилій, риб та птахів. 

Кругла форма будівлі – це інтерпретація концепції «дерева життя», що ілюструє взаємопов'язаність всього живого. Дерево життя - це поширена метафора, що використовується біологами для позначення відносин між видами.

Хвиля із тисяч алюмінієвих модулів на будівлі була спроєктована так, щоб реагувати на внутрішнє середовище та закривати скляний фасад, щоб не пропускати всередину світло. Алюмінієві панелі розміром 30 x 20 см реагують на довкілля, рухаючись разом із вітром. Невеликі пластини кріпляться до каркаса тільки з одного боку стик до стику з невеликим люзом. Це дає можливість вітру проникати всередину фасаду та у вітряну погоду фасад нагадує рухливі хвилі. 

Як альтернатива алюмінію ми завжди рекомендуємо алюмінієві композитні панелі ECOBOND. В такому випадку вона буде важчою за алюмінієві пластини та відтворити природний рух не вийде. Однак композитні панелі часто використовують для створення фасадів, що вентилюються, а за допомогою перфорації можна контролювати кількість світла, яке проникає всередину.

Зразки та експонати розташовані всередині будівлі за принципом сприйнятливості до сонячного світла: деякі – ближче до просторих вікон, а деякі у глибині зали, куди світло майже не потрапляє.