Акрил, спінений ПВХ та ПЕТ в роботах художників на виставці в Пекіні

21.03.2023
Креатив
Прочитали: 712
Акрил, спінений ПВХ та ПЕТ в роботах художників на виставці в Пекіні

Ма Яньсон, архітектор та куратор тематичної виставки з дослідження майбутнього Пекіну, запросив художників та дизайнерів з усього світу, щоб вони представили своє бачення китайської столиці через інсталяції, фотографії, архітектурні макети та навіть науково-фантастичні фільми. Ось що з цього вийшло. 

Місто і місто як кімната, Пітер Кук із Cook Haffner Architecture Platform, 2020–2022 рр. В основу інсталяції лягли малюнки та креслення майстра. Найпопулярніший матеріал для виконання подібних робіт – спінений ПВХ VEKAPLAN для друку складних зображень та повної заливки площини кольором. А загалом зображення на поверхню ПВХ можна наносити методом друку, обклеювання плотерною плівкою (з печаткою або кольоровою аплікацією) або безпосередньо фарбами. ПВХ відмінно ріжеться, склеюється та свердлиться. У цьому прикладі використовувалися тонкі листи – до 3 мм. 

Astro Balloon 1969 Revisited x Feedback Space, 2008 р., автор Wolf D Prix від Coop Himmelb(l)au, видання 2022 р. Ця інсталяція була реалізована шляхом об'єднання двох старих робіт Coop Himmelb(l)au: 1969 та 1971 років, які вперше були показані у такому вигляді на Венеціанській архітектурній бієнале у 2008 році. Для виготовлення такої кулі – найкращий вибір листовий ПЕТ, який через формування приймає сферичну форму і легко монтується.

Пекін в уяві, Ван Цзіген, 2023. Китайський архітектор Ван Цзіген ілюструє дві моделі міста, засновані на візуальних образах мандал на підлозі та стелі виставкового простору плюс ідеалістичні картини на стінах, висловлюючи напругу між ідеальним містом та хаосом реального світу – паралельною реальністю сьогодення та майбутнього. Картини – це знову той самий кольоровий друк на листах ПВХ. Посеред зали – прозорі акрилові стенди та тримачі інформаційних табличок.