Алюмінієвий композит: геть міфи! Частина перша

09.04.2019
Корисна інформація Алюмінієві композитні панелі
Прочитали: 3227
Алюмінієвий композит: геть міфи! Частина перша

Якісний алюмінієвий композит - чудовий матеріал для облицювання фасадів і виготовлення рекламних конструкцій: привабливий, міцний, зносостійкий. Однак велика кількість дешевих панелей на ринку і прагнення максимально заощадити в комплексі з браком інформації породжує безліч міфів. Щоб розвіяти будь-які побоювання, пропонуємо серію пізнавальних заміток, які допоможуть розібратися, зробити правильний вибір і коректно обробити АКП.

Міф.1 Єдина різниця - ціна

Насправді, панелі виглядають однаково лише на перший погляд. За зовнішньою схожістю ховається багато непомітних факторів, які суттєво впливають на якість готового продукту, термін його експлуатації, цілісність під час обробки. Алюмінієвий композит виготовляється з різної сировини за різною технологією в різних умовах, тому і набір остаточних властивостей - різний.

Купівля дешевого товару незнайомого бренду завжди буде пов'язана з ризиком. Наприклад, панель може деформуватися під час виготовлення облицювальних касет, швидко знебарвитись на сонці, прогнутися під дією вітру. І кинути оком може бути недостатньо, щоб передбачити можливі «сюрпризи».

Отже, перша істотна відмінність композитних панелей - сировина для їх виробництва. А саме - різновид і чистота алюміній-магнієвого сплаву, який застосовується для поверхні. Також важливою є і технологічна обробка: відпал, нормалізація, штучне старіння (для зняття напруги і надання потрібної пружності і пластичності), хімічне очищення та електрохімічна обробка (анодування для додання антикорозійної стійкості).

Чим менше лист піддається обробці, тим дешевше і водночас менш якісним вийде результат. Перевірити металеві шари досить легко: варто лише озброїтися кількома інструментами і приладами.

Спробуйте виміряти товщину алюмінію на торці мікрометром або електронним штангенциркулем. Для цього необхідно підрізати кінчик шару алюмінію і віддерти смугу від полімерної основи. У неякісних панелей вона є значно меншою, ніж заявлена.

Бажано провести вимірювання і шару алюмінію з іншого боку. Різниця більш ніж на 5% може стати причиною деформації під час використання панелі. Іншими словами, готова рекламна конструкція або фасад стануть опуклими. Скажімо, для товщини 0,21 допустиме відхилення становить ± 0,01 мм; для 0,3мм - ± 0,015мм.

Далі необхідно зважити серцевину, щоб обчислити її щільність. Якщо вона виготовлена ​​з поліетилену високої щільності (або HDPE), питома вага може бути в діапазоні 0,95 - 0,97 г/см3. Чим вона більша, тим більшу пружність і межу міцності на стиск має полімер і, відповідно, тим жорсткішою буде композитна панель. У якісних панелях для внутрішнього наповнювача використовується більш пластичний полімер.

На полімерну серцевину припадає близько 50% собівартості панелей. Щоб заощадити, виробники використовують більш пластичний поліетилен HDPE з меншою щільністю або суміш HDPE і LDPE (низької щільності 0,55 - 0,65 г/см3), що негативно позначається на міцності панелей.

Крім того, уважно розглянувши торець зрізаної частини полімеру можна іноді помітити сторонні включення. Це може свідчити про низьку культуру виробництва, неякісну сировину, а також про те, що виробник навмисно додає подрібнені відходи виробництва в полімер.

Перевірити технічні властивості і відповідність характеристик складніше. Для цього потрібно спеціальне обладнання. Серед найважливіших показників сила зчеплення алюмінію і полімерної основи, межа міцності при вигині і відносне видовження при розриві. Погана адгезія алюмінію призведе до розшарування під час вальцювання або часткового відшарування - появи опуклостей на лицьовій стороні. Межа міцності при вигині характеризує стійкість до вітрових навантажень і здатність протистояти появі залишкової деформації під час розвантаження або перенесення, коли середина довгою панелі сильно прогинається.

Також в спеціалізованих лабораторіях можна провести тести з розтягуванням смужок алюмінію для визначення відмінностей в модулі пружності, міцності на розтягнення і на розрив.

Отже, якість панелей не завжди є помітною на перший погляд: щоб виявити відхилення необхідно певне обладнання. Однак при обробці або експлуатації будь-які недоліки обов'язково проявляться: панель може деформуватися, вигнутися, тріснути. Тому ідеальним рішенням буде використовувати лише продукцію перевіреного виробника. Тоді не доведеться ризикувати термінами, якістю і добрим ім'ям перед замовником.

Товари зі статті
Жовтий ECOBOND композитна панель, 4 мм
лист
-
+
1 236,30 ₴/м2
Сума: 9 426,79 ₴
Синій TNK ECOBOND композитна панель, 4 мм
лист
-
+
1 236,30 ₴/м2
Сума: 9 426,79 ₴
Брашована стандартна сталь ECOBOND OPTIMA композитна панель,3 мм
лист
-
+
Hit
Графіт металік RAL7024 ECOBOND OPTIMA композитна панель, 3 мм
лист
-
+
906,62 ₴/м2
Сума: 6 573,00 ₴
Жовтий RAL1003 ECOBOND OPTIMA композитна панель, 3 мм
лист
-
+
906,62 ₴/м2
Сума: 6 573,00 ₴
Зелений RAL6018 ECOBOND OPTIMA композитна панель, 3 мм
лист
-
+
906,62 ₴/м2
Сума: 6 573,00 ₴