Гравірування акрилу

12.03.2021
Корисна інформація Обробка матеріалів Акрил (оргскло)
Прочитали: 2877
Гравірування акрилу

Гравірування акрилу дозволяє створювати широкий спектр продуктів: вивіски, сувеніри, нагороди, предмети декору. Для створення цікавих виробів зовсім не обов'язково купувати дороге професійне обладнання. Виконати нескладні роботи можна і у домашніх умовах. Для гравіювання підійдуть екструдовані та литі листи акрилу, але ми рекомендуємо використовувати литий акрил, оскільки він є більш зручним при роботі з ручним гравером.

Гравірування на акрилі: що потрібно

Пропонуємо невелику інструкцію з гравірування акрилу своїми руками на прикладі створення ефектного світильника. Для цього потрібно:

  • файл із дизайном;
  • прозорий або кольоровий акрил;
  • світлодіоди для підсвічування;
  • інструмент для гравірування: ручний гравер або багатофункціональний пристрій Dremel. Для складних візерунків рекомендується використовувати гравер із гнучкою насадкою та круглим наконечником.

Приблизний час на підготовку — 15 хвилин, активні роботи — ще 30. Цей проект є значно простішим, ніж здається.

Підготовчі роботи

Акрил, гравірування якого буде здійснюватися, повинен бути не дуже товстим. В ідеалі взяти лист товщиною 2-3 мм. Вирізати відповідну форму — в нашому випадку коло — можна в домашніх умовах або замовити різання на професійному обладнанні в AVERS.

Файл із дизайном можна створити в будь-якому графічному редакторі. Акрил можна гравірувати як з лицьового боку, так і з обороту. Ми наносимо травлення на внутрішню частину панелі. Це означає, що який би дизайн ви не обрали, його доведеться роздрукувати або намалювати в зворотному порядку, тому не забудьте «перевернути» дизайн перед друком.

Роздрукуйте готовий шаблон. Щоб правильно його накласти на лист акрилу, можна використовувати спеціальні килимки з розміткою і малярську стрічку.

Гравірування

Перед початком робіт необхідно зняти захисну плівку з акрилового листа і протерти лист м'якою чистою тканиною, щоб видалити сміття. Дуже важливо мати добре освітлене місце. Щоб виключити потрапляння осколка акрилу в очі, потрібно надіти захисні окуляри.

Закріпивши дизайн, помістіть акрил лицьовою стороною вниз на м'який матеріал, переконавшись, що все знаходиться в правильному положенні і достатньо освітлене, щоб легко бачити «трафарет» під листом.

Саме по собі гравірування — досить проста процедура, схожа на написання малюнка на папері. Якщо ви не впевнені, спробуйте спочатку поекспериментувати з акриловими обрізками, перш ніж переходити до головного листу. Встановіть обертовий інструмент на низьку швидкість.

Починаючи з меншого біта, зосередьтеся на виконанні коротких, неглибоких і точних ліній. Ці лінії послужать орієнтиром для роботи, тому намагайтеся максимально дотримуватися оригіналу. Повільно працюйте над дизайном, зупиняючись, щоб очистити стружку, і за необхідності перевіряти роботу лінії або вирівнювання. Дуже важливо працювати на низькій швидкості, інакше інструмент розплавить акрил або залишить нерівну поверхню, яку важко виправити. Спробуйте працювати, дивлячись на виріб прямо вниз, якщо дивитися на трафарет під кутом, як правило, розмиваються лінії в спектрі акрилу.

Глибина гравіювання не має значення, якщо воно є рівним. Хоча неглибокі тіні і лінії дозволять пізніше виділити більш глибокі лінії, це є особливо корисним при виконанні більш складних дизайнів.

Також дуже важливо намагатися бути обережним при витиранні сміття, оскільки навіть ця стружка може пошкодити місце поряд з робочими зонами.

Готовий виріб можна вставити в підставку зі світлодіодним підсвічуванням. Акрил прекрасно розсіює світло, тому готовий сувенір буде виглядати дуже ефектно.

Компанія AVERS пропонує користувачам великий вибір акрилових листів, а також послуги з їх професійного різання. Хочете створити незабутній сувенір власними руками? Звертайтеся за консультацією до менеджерів — у чат або за телефонами.