Машина для виміру цінностей, які створює архітектура

13.06.2023
Креатив Алюмінієві композитні панелі
Прочитали: 461
Машина для виміру цінностей, які створює архітектура

На Венеціанській архітектурній бієнале у павільйоні Сінгапуру вивчають досвід міського життя різних людей.

У центрі павільйону знаходиться машина вимірювання цінностей з металевим каркасом та аналоговий плотер, який записуватиме відповіді відвідувачів на запитання. Куратори павільйону впевнені, що традиційні архітектурні стандарти кількості та вимірювання є недостатніми для оцінки життєвого досвіду наших міст. Для команди ці питання відображають нагальні потреби краще уніфікувати архітектурні стандарти з реальними потребами спільнот, в яких працюють архітектори. 

Відвідувачам пропонується відповісти на шість питань (плюс близько 40 додаткових) про якості, які можуть перетворити міський ландшафт та передмістя на більш орієнтований на людину та привабливий. 

Автомат зіставлятиме емпіричні дані, пропонуючи моментальний знімок того, як нематеріальні якості, перетворені на дані, можуть допомогти підвищити оцінку створення інклюзивних стандартів з нуля.

Якби департаменти містобудування та архітектури наших міст ініціювали подібний проект, ми б рекомендували використовувати для створення павільйону такі матеріали:

  • для корпусу машини підійдуть алюмінієві композитні панелі
  • всі прозорі поверхні на виставках рекомендуємо виготовити з прозорого акрилу – він безпечніший за скло в місцях з величезним потоком людей, а при необхідності релокації виставки акрил транспортується значно простіше
  • друковані сувої чи відповіді людей можна реалізувати за допомогою тонкого листового ПВХ

Цікаво, скільки б запитань треба було внести до опитувальника мешканців українських міст.