Мерехтливі метелики

26.12.2019
Кейси Акрил (оргскло)
Прочитали: 155
Мерехтливі метелики

Японський художник Масамічі Шимада створив неймовірно гарну інсталяцію для Амстердамського фестивалю світла 2019 (Нідерланди).

На поверхню каналу приземлилися сім гігантських метеликів. Рух води від човнів змушує метеликів підніматися і опускатися, а також випромінювати дивовижне синє світіння на тлі темної ночі.

За допомогою інсталяції «Ефект метелика» Масамічі Шимада намагається зобразити, як щось настільки ж тонке, як метелик, може мати величезну силу. Назва роботи відсилає до лекції американського вченого і метеоролога Едварда Лоренца «Передбачуваність: хіба помах крил метелика в Бразилії викликає торнадо в Техасі?». Лоренц досліджував, як дія, що здається незначною, така як помах крил метелика, може активувати ланцюг подій, що призводять до значно більших змін, наприклад, руйнівного торнадо в Техасі.

«Ефект метелика», як і вся інша творчість Масамічі, вирізняється позитивним поглядом на світ. Художник підкреслює, що, хоча проблеми і виклики здаються великими, маленький акт тільки однієї людину може мати значення.

Прекрасний матеріал для творчих оптимістичних проектів — акрил Altuglas. Розкішна колірна гамма (в тому числі трендовий синій відтінок), неймовірна якість, стійкість і довговічність — ідеальні риси для креативних інсталяцій.