Надувний понтон з пвх-тканини

31.05.2023
Корисна інформація Човнові матеріали
Прочитали: 769
Надувний понтон з пвх-тканини

У цьому матеріалі зробимо стислий розбір: кому потрібні надувні причали (понтони) і чому це класне рішення, а також зробимо огляд матеріалів для виготовлення понтонів. 

Надувні понтони призначені для швидкого та безпечного швартування, а одним з головних плюсів такого засобу є можливість вибору (або виготовлення на замовлення) понтонів різної форми та розміру під геометрію вашого човна. 

Найпоширенішими формами надувних причалів є Y та U-образні док-станції. Додаткові місця для паркування з кожного боку такого причалу дозволяють розмістити ще 2 човни, водні мотоцикли або водні іграшки. А довгаста доріжка забезпечує зручний доступ пасажирів до берега. 

Надувні причали та платформи є вкрай актуальними для українських краєвидів з безліччю неймовірних, але не ушляхетнених, природних водних ландшафтів. Виїжджаючи у віддалені, але необлаштовані райони у пошуках тиші та свіжого повітря, надувний понтон створить мінімальні умови комфорту для відпочинку на човні. У складеному вигляді надувні платформи займатимуть мінімум місця в багажнику машині. 

Чому обирають надувні причали (понтони) 

  • Швидко та легко надувати/збирати та розбирати/здувати (близько 10 хвилин), особливо з огляду на яскраво виражену сезонність для водного спорту чи відпочинку, риболовлі та іншого в наших широтах, коли облаштування стаціонарного причалу немає сенсу. 
  • Безпечне швартування човна без необхідності витягувати плавзасіб на берег (тертя про кам'янисті та шорсткі ґрунти призводить до поступового пошкодження).
  • Виключає попадання бруду, мулу та піску в човен, при цьому сам понтон із ПВХ-тканини легко миється водою зі шланга.
  • Дозволяє дітям, жінкам та літнім пасажирам безпечно та легко сідати та виходити з човна чи водного мотоцикла. 
  • Оптимально підходять для навантаження/розвантаження, щоб не підтягувати човен до берега і він не сідало на мілину. Часто використовується для глибоких вод.

Як правило, надувні понтони мають точки кріплення, які продумано розташовані в положеннях, що дозволяють з'єднувати їх з іншими надувними понтонами. Такі з'єднання відкривають нескінченні можливості для плавучих доків різної форми, що підходять практично для будь-якого завдання на воді. 

Також надувні платформи можуть використовуватися як розширювачі для човнів (яхт, катерів), щоб організовувати місце відпочинку на відкритій воді. 

Виготовляються надувні понтони з човнової тканини, яка витримує високий тиск повітря, що робить їх міцними, жорсткими та неймовірно стійкими на воді. 

Ми рекомендуємо двошарову човнову тканину BOATEX Double Wall. Матеріал складається з двох шарів армованої ПВХ-тканини, яка широко використовується для днища човнів. 

Тканина не вимагає особливого догляду – після здування виробу, його просто можна скласти в чохол. Залишки вологи ніяк не вплинуть на якість матеріалу та не сприятимуть появі плісняви, цвілі й інших продуктів гниття. 

При умові правильного поєднання частин тканини між собою, виріб набуває характеристики найвищих показників міцності, не пропускає повітря, не втрачає форму під впливом сонця або холоду. 

Про різні види зʼєднання ПВХ тканини ми детально писали в статті про методи склеювання та зварювання швів