«Невагомий фасад» з металевими панелями

28.02.2023
Креатив Алюмінієві композитні панелі
Прочитали: 728
«Невагомий фасад» з металевими панелями

В японському місті Фукуока, відомому як ворота Японії до Азії, розташована будівля 010 – центр, який втілює в собі культуру Фукуокі, що зароджується: театр з барами, творчий ресторан, керований знаменитими шеф-кухарями, який виходить на велику терасу на березі річки. Будівництво завершено в грудні 2022 року. 

Щоб гармонізуватися з міським контекстом та набережною, базова геометрія будівлі складається з симетрично складених прямокутних площин, повернутих один до одного на 45 градусів. А вся будівля загалом оповита плавно вигнутими «шторами» з нержавіючої сталі у вигляді спіральної композиції.

В результаті вийшла «невагома архітектура» без передньої та задньої частин. Силует, який можна дізнатися здалеку з мостів та через місто. Будівля не має традиційного фасаду, всі його сторони однакові, його скульптурна форма звернена на всі боки однаково. Атласні металеві штори відображають погоду, що постійно змінюється, хмарне або ясне небо вдень і мерехтливі вогні міста – вночі.

Внутрішня поверхня спіральних штор природно підтримує сходи вгору. 

Будівля дещо піднята над землею, що забезпечує вільний рух навколо нього, зокрема – для перехожих. В умовах щільної забудови це виявилося дуже важливим рішенням. Ландшафтний дизайн також посилює своєрідне враження, використовуючи унікальне поєднання тропічних видів з незвичайними формами та кольорами. Вітер з річки качає листя і трави.

Щодо навісних фасадів, металізований композит – ідеальний матеріал для втілення подібних ідей. Панелі можна зігнути під потрібним кутом, надати необхідний радіус заокруглення та створити майже безшовну конструкцію, завдяки прихованому монтажу з профільними системами.