Ножі OLFA для роботи зі самоклейною плівкою

23.04.2021
Новинки
Прочитали: 2173
Ножі OLFA для роботи зі самоклейною плівкою

Дизайнерські плівки від ORAFOL дозволяють надати будь-якому приміщенню по-справжньому унікальний вигляд: прикрасити меблі, відремонтувати старі предмети або додати декоративний елемент. Клейкі плівки можна використовувати по-різному. При правильній підготовці поверхні вони наносяться дуже легко, проте для комфортної роботи з прогнозованим результатом важливо використовувати якісні інструменти. Ножі OLFA — ідеальний варіант для різання.

Вибір леза

Для оптимального різання необхідно обирати лезо з відповідним кутом нахилу, так щоб ніж для плівки прорізав матеріал і клей. Від цього залежить чистий зріз і легке відокремлення малюнка від підкладки.

Серед найбільш поширених кути 30°, 45° та 60 °.

  • Лезо 30° має найменший кут із найменшим відкриттям леза. Це гарний вибір для тонких плівок (товщиною 0,02-0,05 мм).
  • Лезо 45° рекомендується використовувати для плівок товщиною 0,05-0,15 мм.
  • Лезо з кутом 60° має найгостріший кут і велику різальну поверхню на лезі, що робить його придатним для більш товстих матеріалів (понад 0,15 мм). Ножі з такими лезами можна застосовувати для різання світлоповертальних плівок.

Якщо кут леза недостатньо великий, лезо може фактично протягнути матеріал, що призведе до неякісного різання. І навпаки, використання леза під кутом 60° неефективне: використовується не вся різальна ділянка. Також необхідно буде частіше міняти леза, оскільки лезо з більш гострим кутом затупиться швидше.

Якщо в роботі часто використовуються литі плівки товщиною 0,05 мм і каландровані плівки товщиною 0,7-1 мм, лезо з кутом 45° може стати гарним універсальним лезом для повсякденного використання.

Лезо не повинно занадто сильно виступати з тримача, але при цьому має бути досить відкритим, щоб легко прорізати плівку і клей. Можна орієнтуватися на глибину приблизно в половину товщини кредитної карти. При різанні більш товстих матеріалів, варто оголити трохи більше леза.

Надійний виробник

Крім кута, на якість інструменту впливають якість заточування, матеріал леза, ергономічність ручки. Японський виробник OLFA спеціалізується виключно на виробництві ножів, тому всі зусилля інженерів спрямовані на постійні вдосконалення цієї продукції. Ножі OLFA користуються заслуженою популярністю як у побутових користувачів, так і професіоналів різних галузей по всьому світу.

Для роботи з самоклейними плівками ідеальним вибором стане серія SVR із сегментними лезами товщиною 9 мм. Кут леза — 45°, тому ніж є достатньо універсальним і підходить для робіт і з товстими, і з тонкими плівками.

У серії представлені дві моделі SVR-1 і SVR-2. Основна відмінність SVR-2 — механізм автофіксації. Корпус обох моделей виготовлений із нержавіючої сталі, тому ножі не бояться вологи. Ще одна перевага — ніж не залишає відбитків на склі, тому його зручно використовувати для декорування вікон і автостайлінгу. Працювати з ножем можуть як лівші, так і правші.

Ще один універсальний варіант для роботи з плівками — OLFA XA-1. Прорезинений держак зі скловолокна є стійким до ацетону і ряду інших хімікатів, тому легко очищається. Механізм автофіксації дозволяє надійно утримувати лезо на необхідній позиції.

Для дуже точного різання може виявитися вельми корисним ніж з тонким перовим лезом (6 мм) OLFA AK-1/5B. Такий ніж дуже зручно тримати в руці та здійснювати художнє різання складних елементів.

Компанія AVERS пропонує повний асортимент ножів OLFA, а також інших професійних інструментів для роботи з самоклейними плівками. Якщо необхідна консультація менеджерів, звертайтеся у чат або за телефонами.