Оздоблення інтерʼєру фітнес-комплексу UNI FORCE композитними панелями ECOBOND

17.10.2022
Кейси Алюмінієві композитні панелі
Прочитали: 1306
Оздоблення інтерʼєру фітнес-комплексу UNI FORCE композитними панелями ECOBOND

UNI FORCE – це новий великий фітнес-комплекс преміум класу у Львові, з тренувальною залою, масажним кабінетом, SPA-комплексом та басейнами. Проектне бюро Лисака Владислава та Романа Шаповалова відповідало за внутрішнє оздоблення, зокрема, за обшивку стін в холі, панелі вздовж сходових маршів, облаштування стійки рецепції та колон в зоні басейну для дорослих. Детальніше про цей проєкт розповідаємо в матеріалі нижче. 

В холі при вході до фітнес-центру стіни обшито композитними панелями ECOBOND BRUSHED 3 мм (сталевий колір) в поєднанні зі шпонованими панелями, стилізованими під натуральне дерево. Там же, при вході розташовано світловий логотип висотою від підлоги до стелі. Інкрустацію світлового лайтбоксу в конструкцію стінової панелі з композиту робили спільно з партнером – львівською рекламною агенцією. Рекламісти відповідали безпосередньо за світлові літери, а компанія бюро Владислава та Романа за підготовку касети до інкрустації та подальший монтаж всієї конструкції на стіну. 

Сходові марші, а саме, панелі вздовж ступенів, так само обшиті композитом з одного боку і шпонованими панелями – з іншого. Тобто, спочатку повністю було зроблено та встановлено каркас для поручнів, на каркас кріпили спеціальні закладні та вже на них монтували касети з композиту. В компанії, як правило, використовують знімні кріплення, щоб лицьову обшивку можна було демонтувати. Для елементів кріплення також потрібна жорстка та міцна основа, тому ДСП в обох випадках (конструкція поручнів та основа для касет) є надійним та стабільним варіантом. 

Касети з композиту робили не зовсім класичним способом, і щоб не залишати всередині пустоту, в якості основи використовували ДСП задля збільшення жорсткості всієї алюмінієвої конструкції. Композит до ДСП кріпили за допомогою спеціального клею SOUDAL, універсальною серією fix all. Цей не найпростіший підхід до створення та монтажу касет обумовлений тим, що сходові панелі – це одна із зон найбільшого фізичного навантаження та ризику фізичного впливу – падіння людини, удару важким предметом тощо. До речі, стіни в холі зроблені за тим самим методом з використанням ДСП. 

Стійка рецепції так само обшита композитом ECOBOND BRUSHED 3 мм. Овальна форма касети досягається шляхом вальцювання панелі, як і у випадку з облицюванням колон. Про них поговоримо детальніше нижче. 

Біля рецепції та в холі поруч зі сходами розташовані двері прихованого монтажу, які теж обшиті композитом. В основі дверей – алюмінієвий каркас, встановлюються двері на приховані петлі. 

Вздовж басейну, довжина якого складає 25 метрів, розташовані колони. Основа колони – це бетонна опора, обшита металевим каркасом, на який змонтовано напівовальні касети (півсфера) з одного боку, а зі сторони безпосередньо басейну колони обшиті листами з нержавіючої сталі, вальцьованим спеціальним валиком, завдяки чому лист імітує поверхню води. На жаль, зробити подібне з листа композиту можливості не було, тому прийшлося комбінувати два матеріали. 

Для автора та виконавця проєкту робота з композитними панелями – то є перший подібний досвід. 

«Ми композитом користувалися на нашому обʼєкті взагалі вперше. Ми замінили ним нержавійку брашовану, тому що в принципі немає на сьогодні якості такої нержавійки брашованої, щоб вона за зовнішнім виглядом була така як і композит. Він, звісно, має свої недоліки, – ділиться Лисак Владислав, керівник проєкту, – але нержавійка, по-перше, прив'язує до свого формату листа, там він набагато менший у порівнянні з листом композиту 1 220 x 6 100 мм. І розхід, напевно, був би більший, і вийшло б дорожче». 

При першому досвіді роботи з композитом компанія, звичайно ж, зіткнулася з певними нюансами, бо зазвичай цей матеріал використовують переважно в зовнішньому облицюванні для фасадів, і колективного досвіду такої роботи більше, ніж в інтерʼєрній сфері, тим паче, що проєкт з облицювання басейну авторський, нетиповий. 

Нижче додамо фото готового інтерʼєру львівського UNI FORCE як доказ того, що якісний матеріал у поєднанні із високим професіоналізмом виконавця, його винахідливістю та готовністю до експериментів – це завжди відмінний результат попри різні труднощі та нюанси.

Товари зі статті
Брашована стандартна сталь ECOBOND OPTIMA композитна панель,3 мм
лист
-
+