Павільйон з фанери у формі мечеті у музеї Вікторії та Альберта

19.04.2023 - 19.04.2023
Креатив Алюмінієві композитні панелі
Прочитали: 611
Павільйон з фанери у формі мечеті у музеї Вікторії та Альберта

Лондонський архітектор Шахед Салім збудував барвистий павільйон у формі мечеті у музеї Вікторії та Альберта у рамках щорічного фестивалю Рамадан.

Бувши дитиною іммігрантів з Індії, він навчився поєднувати різні культурні коди. З дитинства він бачив, як громади мігрантів справляються з втратою та віддаленістю від батьківщини, і як вони намагаються реконструювати та наново зібрати культурні спогади та історії на новому місці.

Павільйон складається з архітектурних елементів мечеті, включаючи арки, купол, сходи, дах та міхраб — напівкруглу нішу, яка вказує на напрям молитви. Салім побудував павільйон Рамадану з листів фанери, склеєних та скріплених гвинтами зі сталевими скобами та кріпленнями, а для його структурних та підсилювальних елементів використовувалася клеєна деревина. Мінарет – червоно-рожева смугаста вежа – має вертикальну сталеву стійку та основу на сталевому каркасі.

І тут ми хочемо розглянути альтернативний матеріал. Фанера погано стійка до вологи, під впливом дощів та туману геометричні форми елементів швидко спотворюються, тобто для довгострокової експозиції (навіть місяць) вона не підійде. А ось алюмінієві композитні панелі стоятимуть довго без втрати зовнішнього вигляду. З АКП така конструкція буде легко монтуватись/розбиратись та транспортуватись на місце монтажу. Майже як конструктор. Для надання необхідного кольору панелі можна легко обклеїти плівками для реклами

Під час розробки проєкту архітектор звернувся до колекції гравюр та фотографій мечетей та інших зразків ісламського архітектурного дизайну у Музеї Вікторії та Альберта (V&A), а також до архітектури британських мечетей з 1960-х років до наших днів. Таким чином, павільйон є постколоніальною переінтерпретацією колоніальних уявлень про ісламський світ.

Цього року Рамадан розпочався у середу, 22 березня, і триватиме 30 днів. Цей місяць відзначається мусульманами всього світу як місяць посту, молитов, роздумів та спілкування.

Світлини зроблені музеєм V&A