Правила зберігання самоклейних плівок

24.02.2019
Корисна інформація Застосування матеріалів Самоклеючі плівки
Прочитали: 3470
Правила зберігання самоклейних плівок

Самоклейні плівки активно використовуються у виробництві зовнішньої та інтер'єрної реклами, декорації приміщень і автостайлінгу. Матеріал наноситься на різні поверхні за допомогою шару клею. Є різновиди плівки, придатні до офсетного, трафаретного та інших видів друку.

Матеріал має багато шарів та є технологічно складним, тому до його зберігання висуваються жорсткі вимоги. Якщо їх не дотримуватися, рекомендований виробником термін зберігання може істотно скоротитися.

Рекомендації зі зберігання:

 • Рулони слід ставити вертикально або складати на підвісні опори. Кількість складених один на одного рулонів обмежена, оскільки є ризик порушити цілісність упаковки. Якщо рулон зберігається горизонтально, то його край рулону не повинен виступати за край основи, на якій він лежить.
 • Поблизу місця зберігання матеріалу не повинно бути джерел тепла.
 • Самоклейні плівки слід захищати від прямих сонячних променів. УФ-випромінювання є головним чинником руйнування пластифікованих полімерних матеріалів.
 • Не варто відкривати фабричне паковання рулонів без ​​потреби, плівку треба розпаковувати безпосередньо перед використанням.
 • Залишки матеріалу після використання треба знову помістити у паковання.
 • Не слід допускати різких перепадів температури, оптимальна температура зберігання від +18 до +22°С.
 • Матеріал краще зберігати в сухому і прохолодному місці. Рекомендований рівень вологи -50%.
 • Перед застосуванням плівка повинна пройти акліматизацію. Для цього рулони повинні знаходиться в виробничому приміщенні не менше 24 годин.

Якщо плівку зберігати неправильно, на ній можуть утворитися дефекти, які не видно неозброєним оком. Але під час друку або монтажу такі вади будуть добре помітними.

Основні дефекти плівки і ймовірні причини їх виникнення

 • Відбитки пальців. Найчастіше з’являються внаслідок роботи з плівкою незахищеними руками.
 • Вм'ятини і білясті смуги. Можуть бути наслідком того, що рулон зберігався без пакування або горизонтально.
 • Поява плям та виділення клею на поверхні. Як правило, виникають через високу температуру у приміщенні, де знаходиться матеріал. Також плями може спричинити вплив ультрафіолету.
 • Викривлення і інші деформації. Свідчать про те, що матеріал зберігався в приміщенні зі значними коливаннями вологості. Рекомендується перенести рулони в сухе приміщення. Також такий дефект може виникнути під час друку через різкий перепад температур (якщо матеріал не пройшов адаптацію в приміщенні, де відбувається друк).
 • Плівка стала жорсткою. Це говорить про те, що в приміщенні низька температура.

Підготовка самоклейної плівки до використання

Перед різанням матеріалу або нанесенням зображення треба виконати наступні дії:

 • Працювати із плівкою для друку слід тільки захищеними руками, інакше після нанесення чорнил можуть проявитися відбитки пальців і долонь.
 • Обережно винести рулон із плівкою з приміщення, в якому він зберігався.
 • Залишити плівку щонайменше на 24 години в приміщенні, де будуть проводитися роботи. Це треба для того, щоб температура матеріалу і навколишнього середовища зрівнялися. Якщо використовувати холодну плівку в теплому приміщенні, це призведе до її викривлення.
 • Зберігаючи плівку, не слід виймати її з паковання, щоб захистити від потрапляння вологи.
 • Матеріал рекомендується наносити на поверхню при температурі не нижче +10°С (для деяких плівок — не нижче +5°С). Інакше значно збільшується час досягнення остаточної адгезії, знижується її міцність, ускладнюється прилипання країв, плівка стає жорсткішою і ймовірніше пошкоджується, якщо невміло поводитись.

Компанія АВЕРС пропонує своїм клієнтам якісну самоклейну плівку для зовнішньої реклами. У каталозі компанії можна знайти продукцію відомих світових брендів. В асортименті є найрізноманітніші матеріали зі стандартними і спеціальними характеристиками. Якщо у вас виникли питання — замовляйте «Зворотній дзвінок» і співробітник компанії зв'яжеться з вами.

Товари зі статті
Альфа-синій глянцевий Oracal 751С 588, автомобільна самоклеюча плівка
рулон
-
+
Прозорий глянцевий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Прозорий матовий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Hit
Білий глянцевий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Sale
Hit
Білий матовий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
80,04 ₴/м2
68,03 ₴/м2
Сума: 3 571,58 ₴