Принцип роботи фрезерувального верстата з ЧПУ

15.02.2020
Обробка матеріалів Алюмінієві композитні панелі
Прочитали: 5507
Принцип роботи фрезерувального верстата з ЧПУ

Фрезерування — вельми поширений спосіб обробки пластику або алюмінієвого композиту. Домогтися максимальної швидкості і точності дозволяють пристрої з числовим програмним управлінням (ЧПУ). Розглянемо докладніше принципи роботи фрезерного верстата з ЧПУ і його переваги.

Фрезерний верстат з ЧПУ: принцип роботи

Принцип роботи фрезерного верстата з ЧПУ полягає в тому, що ЧПУ використовує цифрові файли і інтерпретує дизайн як інструкції для руху інструментів. Здатність програмувати керування підвищує продуктивність, автоматизуючи високотехнологічні і трудомісткі процеси.

У загальних рисах процес створення або обробки деталі на фрезерувальному верстаті складається з таких етапів:

  • розробка моделі у відповідному програмному забезпеченні;
  • перетворення файлу в програму ЧПУ;
  • настройка обладнання;
  • безпосередньо фрезерування

Обертовий циліндричний різак (фреза) у фрезерному верстаті з ЧПУ може переміщуватися по декількох осях, створюючи унікальні форми, пази, отвори і деталі — виїмки, канавки, кишені. Більшість верстатів працюють на трьох-п'яти осях, що дозволяє передовим інструментам виконувати обробку з надзвичайно складною геометрією.

Сучасні ЧПУ-фрезери представлені як в горизонтальних, так і в вертикальних модифікаціях і дозволяють обробляти деталі з дерева, пластика, алюмінієвого композиту і металів. Сучасне оснащення верстата обов'язково передбачає наявність системи охолодження і можливість зміни інструментів.

Успішне фрезерування залежить від трьох складових:

  • достатньо гострої різальної крайки фрези;
  • правильно виставленої швидкості обертання фрези;
  • правильної швидкості подачі і просування матеріалу.

Фрезерний верстат з ЧПУ: переваги

Найочевиднішим перевагою ЧПУ, особливо у виробництві, є автоматизація. Якщо виробнику необхідно створити тисячі однакових деталей, налаштування необхідно виконати тільки один раз. Потім один оператор може одночасно запускати кілька машин, просто завантажуючи і вивантажуючи деталі і натискаючи кнопку «Пуск». Ця ефективність привела до можливості масового виробництва складних оброблених деталей.

Ще однією ключовою перевагою ЧПУ є точність і повторюваність. Підтримувати жорсткі допуски при ручному управлінні верстатом непросто. Потрібно, щоб оператор мав хороші математичні навички, знав машину і приділяв велику увагу деталям. Якщо машиніст повертає рукоятку на кілька градусів далі, деталь, можливо, доведеться утилізувати, оскільки вона не відповідає допускам, необхідним інженерам.

Верстати з ЧПУ, з іншого боку, можуть ідеально повторювати свої програми знову і знову. Після того, як програма обробки деталей була запущена і налагоджена, виробник може бути упевнений, що всі деталі будуть ідентичні одна одній. Поки верстат працює нормально, а інструмент у порядку, одна програма обробки деталі може працювати нескінченно з ідеальними результатами.

В автоматизованих верстатах ризик людської помилки зводиться до мінімуму. За допомогою комп'ютерних програм можна отримувати деталі високої точності з похибкою аж до 50 мкм. Важливим є і те, що верстати з ЧПУ здатні до рухів, які люди не можуть відтворити.

Також варто згадати про економію робочого часу. Один фахівець може одночасно керувати декількома верстатами з ЧПУ і отримувати при цьому чудові результати, виробляючи деталі найвищої складності.

Ще одна перевага — величезний асортимент оброблюваних матеріалів, включаючи метали, пластики, дерево, АКП.

Першокласний результат на Mecanumeric MecaPro 3020

Компанія AVERS пропонує українським рекламістам скористатися професійними послугами фрезерування на промисловому обладнанні Mecanumeric MecaPro 3020. Завдяки цьому рішенню, ви можете виготовити:

  • рекламні букви, фігури, світлові конструкції;
  • інтер'єрний декор;
  • оригінальні світильники і багато іншого

Устаткування пропонує високу точність роботи (+/- 50 мкм) і може обробляти заготовки довжиною до 6 м і висотою до 250 мм. Таким чином, можна фрезерувати лицьову поверхню товстих виробів, наприклад, рекламних щитів, а також можна наносити об'ємний текст або рельєфно декорувати товсті пластикові плити або АКП.

Паз після фрезерування практично не потрібно обробляти, досягається 8-10 клас чистоти. Ще одна перевага — автоматизоване розміщення деталей на аркуші, що дає можливість зменшити відходи і знизити вартість замовлення.

Отже, розуміючи принцип роботи ЧПУ-верстата ви можете точніше уявити собі його можливості і ефективно використовувати ці знання в дизайні майбутніх шедеврів вашої реклами і фасадної творчості.

Компанія AVERS пропонує українським користувачам великий вибір матеріалів для реклами і дизайну, а також послуги з їх професійної обробки. Звертайтеся у чат або за телефонами за професійною консультацією.