Прямий друк на акрилі

18.05.2020
Корисна інформація Акрил (оргскло) Листові пластики Матеріали для друку
Прочитали: 4348
Прямий друк на акрилі

Прямий друк на акрилових листах підвищує привабливість інформаційних і рекламних зображень. Найчастіше для нанесення зображень використовуються трафаретний друк, а також струменевий друк сольвентними і УФ-чорнилами. Крім того, доступні термоперенесення, сублімаційний друк і офсетна технологія.

Прямий друк на акрилі: основні умови

Щоб отримати оптимальний результат під час друку на екструдованому акрилі необхідно дотримуватися кількох правил при зберіганні листів:

  • контрольована постійна температура — 20—24°C;
  • низька вологість 55% (максимум 65%);
  • горизонтальне розташування на плоскій поверхні або вертикальне під кутом не менше 80° до горизонтальної поверхні;
  • висока ротація листів, мінімальний час зберігання на складі.

Перед друком важливо витримати матеріал не менше 24 годин в приміщенні.

Після друку не рекомендується покривати поверхню оригінальною захисною плівкою. Клей на ній може вступити в реакцію з нанесеною на акриловий лист фарбою, і при видаленні плівки може піти разом із нанесеним зображенням. Краще використовувати стретч-плівку або спеціальний обгортковий папір.

Щоб збільшити термін служби надрукованого зображення, а також для додання глянцю або антивандальних властивостей рекомендується ламінація самоклейною плівкою.

Трафаретний друк

Трафаретний спосіб друку з використанням сольвентних або УФ-затверджуваних чорнил — це економічне рішення для робіт великого обсягу. Ціна кожного відбитка тим нижче, чим вище тираж.

Перевага трафаретного друку в тому, що ця технологія дозволяє друкувати на будь-якому різновиді акрилу будь-яким кольором, включаючи білий, золото і срібло і навіть друк флуоресцентними фарбами.

Однак розчинники можуть викликати проблеми. Також іноді може знадобитися обробка коронним розрядом або точний контроль затвердіння чорнила.

Широкоформатний сольвентний та УФ-друк на акрилі

Поверхня акрилу Polycryl є чистою і придатною для друку. Потрібно лише видалити захисну плівку.

Під час друку на різних планшетних струменевих принтерах Polycryl демонструє прекрасну адгезію чорнил, незалежно від того які чорнила використовуються — сольвентні або УФ-затверджувані.

Важливо враховувати, що сольвентний струменевий друк відрізняється досить тонким шаром чорнил. Тому через нього можуть пробиватися темні або яскраві тони підкладок. Вирішити цю проблему можна, якщо:

  • використовувати світлі або білі підкладки;
  • нанести вибіркову білу ґрунтовку;
  • покрити шаром білої фарби. Однак хороша покриваність досягається при товстому шарі або після багаторазового друку. А в цьому випадку потрібна тривале сушіння, що в свою чергу, провокує проблеми з накладенням кольорів. Крім того, тривале сушіння — не ефективне рішення.

Ще одна проблема полягає в тому, що фарби не встигають висихати і один шар сольвентних чорнил може розчиняти інший. Якщо відбувається друк кольоровими чорнилами по білому, виникають видимі розводи і контури білого тла.

Оптимальний вибір — використовувати УФ-затверджувані чорнила. У сучасному обладнанні можна регулювати розмір краплі і наносити чорнила тонким шаром на молочні або прозорі листи акрилу для світлової реклами і товстим шаром на кольоровий і чорний акрил.

Однак, при занадто великій кількості пігментованих чорнил неможливо домогтися якісної полімеризації, оскільки УФ-світло не проникає через товщину шару. Тому можуть виникнути проблеми з адгезією. Щоб таких складнощів не виникало, використовують друк у кілька проходжень.

Для зображень на молочному або прозорому акрилі не завжди вдається домогтися потрібного кольору, особливо якщо є градієнти і заливки. По-перше, світло сильніше поглинається шаром фарби зі зростаючою товщиною (залежність пропускання світла від товщини є НЕ лінійною, а експоненціальною). По-друге, при заливках у діапазонах 0-10% і 90-100% покривна здатність фарб є обмеженою через те, що фарби не всотуються акриловим пластиком і утворюється не суцільний шар фарби, а окремі крапельки, які скочуються в дрібні кульки.

В цьому випадку краще друкувати зображення на спеціальну прозору самоклейну плівку і вже її наносити на пластик.

Офсетний друк

У офсетної технології існують більш жорсткі вимоги до поверхневого натягу — не менше 34 дин/см2, тому перед друком потрібні спеціальні вимірювання.

Якщо показник буде меншим, або на поверхні будуть забруднення, необхідно очистити акрил спеціальними рекомендованими виробниками фарб засобами без вмісту антистатика.

Таким чином, акрилові листи чудово підходять для трафаретного, офсетного і цифрового струменевого друку. УФ-друк на прозорому акрилі — ідеальний вибір для штучних конструкцій із підсвічуванням. А для масових замовлень актуальними будуть аналогові технології друку.

Компанія AVERS пропонує великий вибір пластиків для реклами і дизайну, включаючи акрил і ПВХ від провідних світових виробників. Звертайтеся у чат або за телефонами за детальною консультацією, допомогою у виборі, а також послугами із професійної обробки цих матеріалів на промисловому обладнанні.