Робота зі самоклейними матеріалами взимку

15.01.2021
Корисна інформація Застосування матеріалів Матеріали для друку Самоклеючі плівки
Прочитали: 3823
Робота зі самоклейними матеріалами взимку

Зі зниженням температури дедалі актуальнішим стає питання, як правильно наносити самоклейні плівки для декору вітрин і брендування транспорту. Розглянемо оптимальні умови і тонкощі, які необхідно врахувати.

Наклеювання плівки взимку: у чому складність

Будь-яка плівка має відповідний температурний діапазон. Сильний холод може вплинути на характеристики плівки і клею і зробити монтаж важким чи неможливим. Серед найбільш поширених складнощів:

  • У холодних умовах плівка втрачає еластичність, стає жорсткою, наноситься нерівномірно, може не розтягнутися по кривим, не притиснутися і навіть порватися. З гладкою плоскою поверхнею працювати простіше.
  • При сильних морозах клей стає дуже крихким, не може утворити міцний зв'язок і викликає розшарування. Якщо температура є близькою до мінімальної, плівка може спочатку прилипнути, однак адгезія буде недостатньою, що призведе до швидкого руйнування.
  • Конденсат на поверхні заважає правильному нанесенню, особливо якщо поверхня залишається вологою.

Правильне зберігання

Піклування про плівки взимку починається з перевірки умов зберігання. Самоклейний вініл є надзвичайно чутливим до температури на складі.

Плівки поставляються в рулонах і повинні зберігатися далеко від сонячних променів у прохолодному сухому місці за відносної вологості 40-50% і температури повітря в приміщенні 18-22°С. Температура зберігання не повинна виходити за значення, зазначені у технічних характеристиках. Тривалість зберігання також є важливою, тому необхідно стежити за запасами матеріалу.

Акліматизація

Перед роботою самоклейні плівки повинні бути адаптовані до вологості і температурі у зоні обробки. Суттєві відмінності між умовами зберігання і обробки можуть призвести до усадки або розширення захисного паперу, недостатньої рівності самоклейного матеріалу і зміни розмірів заготовок. Пам'ятайте, навіть якщо плівка приїхала до вас з надійного складу, вона могла охолонути під час транспортування.

Оптимальні умови

Отже, наскільки тепло повинно бути в місці наклеювання плівки, щоб уникнути невдач? Це залежить від виду плівки. Як правило, температура не повинна опускатися нижче +8°C, хоча існують матеріали, що допускають роботу в більш холодних умовах.

Щоб бути впевненим, що ви перебуваєте в оптимальному температурному діапазоні, ознайомтеся з опублікованими виробниками даними. Наприклад, до плівок ORACAL додаються спеціальні технічні рекомендації, що включають стійкість до температур і інших атмосферних умов, адгезійні властивості.

Як клеїти плівку взимку на транспорт та інші поверхні

Ідеальне рішення для брендування або декорування транспорту та рекламних вивісок — тепле приміщення, наприклад, гараж із клімат-контролем. Якщо, наприклад, автомобіль заїхав в гараж із холоду, то його необхідно залишити в теплі. Це може зайняти до 48 годин, тому варто підготуватися і розрахувати час заздалегідь.

Температура поверхні та навколишнього середовища повинні відповідати рекомендаціям. Тому необхідно перевірити показники за допомогою термометрів. Використання пальників і нагрівачів допускається, але не рекомендується, оскільки можна пошкодити покриття або скло внаслідок перепаду температур. Крім того, якщо перед нанесенням поверхня і плівка піддавалися нагріванню, то температура повинна зберігатися хоча б протягом доби.

Під час нанесення переконайтеся, що поверхня є сухою і на ній немає конденсату. Ретельно очистіть поверхню від пилу, жиру або будь-яких забруднень, які можуть вплинути на адгезію матеріалу. Не використовуйте хімічний підсилювач адгезії. Нанесення повинно бути сухим, якщо це плівка з мікроканалами або клей постійний. Мокрий метод не рекомендується. Будь-яка волога у холодний період часу при різких перепадах температури може спричинити відклеювання плівки.

Не варто очищати нанесене зображення протягом щонайменше 24 годин після встановлення.

Для остаточної адгезії зазвичай потрібно кілька днів. Тому транспортний засіб або рекламну конструкцію бажано залишити в теплому виробничому приміщенні.

Якщо йдеться про нанесення плівок на вікна і вітрини, а кліматичні умови не дозволяють, варто віддати перевагу графіці, нанесеній на внутрішню частину вікна. У цьому випадку температура приміщення може компенсувати холод зовні. У таких випадках підійде оптично прозора плівка із зображенням в дзеркальному відображенні. При нанесенні всередині, зовні воно буде виглядати природно.

Експлуатація

Ще одна температура, про яку слід знати, — це робоча температура. Іншими словами, діапазон значень, в рамках яких наклеєне зображення буде зберігати свої властивості. В середньому йдеться про показники від —40°C до +82°C. Вплив температур за межами цього діапазону може спричинити передчасний вихід вінілу з ладу. Уважно стежте за рекомендаціями виробника плівок.

Таким чином, надійна адгезія плівок взимку залежить від умов зберігання, умов у виробничому цеху і дотримання технічних рекомендацій виробника.

Компанія AVERS пропонує не тільки широкий асортимент самоклейних плівок від провідних світових виробників, а й професійне технологічний супровід. Звертайтеся за консультацією до менеджерів у чат або за телефонами.