Самоклейні плівки для друку: обираємо правильно. Частина друга

21.12.2019
Корисна інформація Самоклеючі плівки
Прочитали: 2259
Самоклейні плівки для друку: обираємо правильно. Частина друга

У першій частині статті ми говорили про те, наскільки вибір правильного рішення залежить від способу друку та типу чорнил. Розглянемо також і інші чинники, що впливають на якість плівок і остаточний результат.

Окрім відмінностей у сумісності чорнил, придатні для друку самоклейні плівки можна класифікувати за основними властивостями лицьової плівки:

 • каландровані;
 • литі;
 • спеціального призначення

Каландровані ПВХ-плівки

Каландрована ПВХ-плівка виготовляється шляхом проходу маси ПВХ із наповнювачами через спеціальні ролики або каландри. Тепло і тиск стискають масу в лист матеріалу товщиною близько 0,06-0,15 мм. Оскільки матеріал виробляється під впливом тепла і тиску, каландрована плівка за своєю природою э нестабільною. Найкраще вона підходить для нанесення на плоскі поверхні або прості вигини. Зовнішній термін служби зазвичай коливається від двох до шести років (дані наведені для вертикального застосування плівки без друку).

Деякі економічні серії каландрованої ПВХ-плівки, такі як ORAJET 3621 і 3640, чудово підходять для нетривалого використання на відкритому повітрі. Каландровані плівки, в яких використовується полімерний пластифікатор, є більш гнучкими і довговічними. Вони можуть використовуватися на складніших вигнутих поверхнях і прослужать довше до стиснення, розтріскування або відшарування. До таких плівок відносяться Ritrama RI-JET 75 і ORAJET 3551. Вони також можуть використовуватися для реклами на автотранспорті з плоскими або помірно вигнутими поверхнями, наприклад, трейлерах або пікапах.

Литі ПВХ-плівки

Литі ПВХ-плівки виготовляються шляхом заливки рідкої суміші ПВХ і наповнювачів (органозолі) на рухоме полотно, яким часто виступає ПЕТ-плівка. Коли рідина проходить через піч, носій випаровується і залишає тонкий шар плівки товщиною 0,05-0,06 мм. Завдяки тому, що лита плівка виготовлена ​​без деформацій, вона не має внутрішніх напружень і відрізняється прекрасною стабільністю розмірів. Такий матеріал добре розтягується, особливо при нагріванні, і є ідеальним рішенням для нанесення на складні криві поверхні, зокрема для обклеювання автомобілів.

Литі плівки для друку, як правило, мають і інші переваги - клейовий шар із мікроканалами, через які легко видалити повітря, що запобігає появі бульбашок, і привабливу білу поверхню для друку з високою роздільною здатністю.

Чудові приклади литої СК-плівки преміум-класу - ORAJET 3951RA і Ritrama RI-JET 50 Deco-Wall.

Спеціальні плівки

Спеціальні плівки для друку мають унікальні особливості і застосування. Серед них:

 • перфоровані плівки, що використовуються для односторонньої графіки. У таких матеріалів з друкованою боку зображення видно, а задня частина ефективно пропускає світло. Рівень перфорації, найчастіше, 40%.

Гарне рішення для однобічної графіки - плівка ProfiVision 40 40 HGM.

 • плівки з високою адгезією для декорування низькоенергетичних підкладок. Це дуже затребувана категорія, що вимагає спеціальних адгезивів. Наприклад, для нанесення на оштукатурені поверхні чудово підійдуть Ritrama RI-JET 100 Deco-Wall.

  • світлоповертальні самоклейні плівки для друку. Використовуються для обклеювання поліцейських машин, спецтранспорту, а також як елементи декору в звичайних автомобілях. У цьому сегменті представлені

ProfiLux 83V

  • і

Profilux 88AF

Нанесення без бульбашок повітря

Деякі плівки мають спеціальний клейовий шар, що перешкоджає виникненню бульбашок повітря при нанесенні. Ця особливість заслуговує окремої згадки і впливає на остаточний вибір матеріалу. Вона спрощує наклеювання плівки на великі площі і автомобілі. Повітря, яке потрапило, можна легко усунути через крихітні канали в клеї. Ця функція заощаджує багато часу і ресурсів.

Серед таких продуктів ProfiPrint 20 11 BF, Ritrama Ri-Jet 75.

Маркери якості

Отже, асортимент самоклейних плівок є дуже великим. Під час вибору плівок для рекламних завдань, які не потребують спеціальних властивостей (скажімо, адгезії до поверхні з низькою енергією), необхідно орієнтуватися на основні критерії якості:

  • Якість друку. Зрозуміло, кожен виробник прагне до того, щоб відбитки виглядали якнайкраще. Вибір чорнил, принтер і роздільна здатність є частиною рівняння. Також впливають і друкарські властивості самої плівки: яскравість, поглинання чорнила, відтінок поверхні. Більшість друкованих самоклейних матеріалів забезпечують чудову якість зображення.
  • Довговічність на відкритому повітрі. При тривалому використанні зовні необхідно вибрати матеріал, який витримає випробування часом. Варто пам'ятати, що вибір плівки для тривалого застосування не подовжує термін служби чорнил, тому варто звернути увагу на стійкість чорнил до УФ-випромінювання.
  • Сумісність із поверхнею. Як зазначено вище, лита ПВХ-плівка підходить практично для всього. Наприклад,

Ritrama RI-JET 50

  • облягає навіть найскладніші вигини та виїмки. Якщо для роботи не потрібна лита плівка, але є заклепки і гофри, то полімерна плівка, така як

Ritrama RI-JET 75

 • , буде найкращим вибором.
 • Клей. Хоча акрилові клейові склади стають дедалі досконалішими і довговічнішими, клеї на основі розчинників вважаються надійнішими. Вони швидше закріплюються і є зручнішими для «мокрого» нанесення.
 • Існує суттєва відмінність між постійними, знімними клеями і клеями з можливістю репозиціонування. Обирайте найбільш відповідний до вашої програми. І пам'ятайте, всі клеї стають постійними протягом певного часу - легкість демонтажу знімного клею з плином часу погіршується.
 • Надійний бренд. Вибір на користь перевіреного виробника - гарантує прогнозований результат від рулону до рулону.

Компанія АВЕРС пропонує на українському ринку величезний асортимент самоклейних плівок різного призначення і співпрацює тільки з поважними виробниками, які виготовляють продукцію незмінно високої якості. Отримати професійну допомогу у виборі відповідного матеріалу можна, звернувшись в чат або за телефонами.

Товари зі статті
Прозорий глянцевий Oraguard 270, антигравійна самоклеюча ПВХ плівка
рулон
-
+