Самоклейні плівки для друку: обираємо правильно. Частина перша

21.12.2019
Новинки Самоклеючі плівки
Прочитали: 2425
Самоклейні плівки для друку: обираємо правильно. Частина перша

Асортимент самоклейних ПВХ-плівок постійно поповнюється новими розробками. Закономірно, при виборі потрібного товару виникає безліч питань. Який варіант буде найкраще задруковуватися, як вестиме себе при нанесенні, як відрізнити якісний продукт від не надто якісного? Пропонуємо систематизувати інформацію. Поговоримо про один із найважливіших чинників - сумісність ПВХ-плівок із різними видами чорнил.

На ринку зустрічаються плівки зі спеціальним покриттям для цифрового друку і без нього. Правильний вибір насамперед залежить від типу використовуваного чорнила. У сучасному широкоформатному друку найчастіше використовується 4 типи:

  • водні;
  • сольвентні;
  • латексні;
  • УФ-закріплювані

Водні чорнила

Друк водними чорнилами можливий на всмоктувальних матеріалах (папір) або на невсмоктувальних матеріалах зі спеціальним мікропористим покриттям. Інакше чорнило розтечеться або навіть стече з поверхні. Мікропористе покриття дозволяє чорнилам заглибитися в матеріал. Однак при використанні відбитків на відкритому повітрі чорнила піддаються впливу УФ-променів і дуже швидко знебарвлюються - протягом декількох місяців або навіть тижнів. Також водні чорнила є нестійкими до впливу вологи. Щоб подовжити використання зображення, потрібне додаткове прозоре покриття або ламінат.

Для друку водними чорнилами підходить невелика кількість матеріалів - папери Ritrama та ПВХ-плівки Ritrama RI-JET 100 Aqua.

Сольвентні і екосольвентні чорнила

Сольвентні і екосольвентні чорнила найчастіше використовуються в зовнішній рекламі. Вони вміщують розчинники, які дозволяють чорнилам проникати всередину плівки. Це забезпечує широкий спектр сумісних ПВХ-плівок як з покриттям, так і без нього. Можливі варіанти включають в себе все: від економ-плівки для короткострокових зовнішніх вивісок до преміальної самоклейної плівки для обклеювання автомобілів і величезної кількості інших застосувань.

Розчинники також допомагають захистити чорнила від УФ-випромінювання. В результаті чого термін служби відбитків на відкритому повітрі досягає трьох років без додаткового покриття і до 7 років із ламінуванням.

Відмінним вибором для друку сольвентними чорнилами стануть Oracal 640, Ritrama RI-145, Profisense 10 10 1.

Латексні чорнила

Латексні чорнило у певному сенсі - гібрид. Це чорнила на водній основі, які використовують високі температури для випаровування води і інкапсулювання на поверхні носія. Чорнило і готові відбитки не мають запаху. За стійкістю до УФ-випромінювання відбитки можна порівняти з екосольвентом. Діапазон сумісних плівок ширше, ніж у водних чорнил, але менше, ніж у екосольвента, оскільки плівка повинна додатково проходити сертифікацію для можливості задруковування латексними чорнилами.

Основним обмеженням для латекс-сумісної ПВХ-плівки є висока температура, необхідна для сушіння чорнил. Латексні принтери піддають носій впливу температур до 125°С, що вдвічі вище, ніж у сольвентних. Це може призвести до деформації, спотворення зображення і інших проблем. Тому не всі плівки для друку сольвентними чорнилами є сумісними з латексними.

Ідеальний варіант для друку латексом - самоклейні плівки Orajet 3640, Ritrama RI-JET 100

УФ-закріплювані чорнила

УФ-закріплювані чорнила мають унікальну формулу. Вони закріплюються УФ-випромінюванням на певній довжині хвилі, в результаті чого відбитки миттєво висихають і є стійкими до стирання. УФ-чорнила також можна дуже ефективно використовувати для друку безпосередньо на непокритий носій.

УФ-друк на плівках RI-JET 265 - це гарантія чудової якості зображення - прекрасне рішення для яскравої реклами і привабливого дизайну.

Отже, підбір матеріалу для друку дуже залежить від завдання, яке на нього покладається, обладнання та типу чорнила, яким буде здійснюватися друк. Компанія АВЕРС пропонує велике розмаїття самоклейних плівок для різного застосування. Щоб отримати професійну допомогу та консультацію, звертайтеся в чат або за телефонами.

Товари зі статті
Прозорий глянцевий Oraguard 270, антигравійна самоклеюча ПВХ плівка
рулон
-
+