Сувеніри-валентинки власноруч

01.02.2021
Корисна інформація Застосування матеріалів Акрил (оргскло)
Прочитали: 2462
Сувеніри-валентинки власноруч

Валентинки — невеликі сувеніри, виготовлені самостійно, — традиційний символ Дня святого Валентина. Хочете зробити прекрасний пам'ятний подарунок, який можна використовувати в побуті? Різноманітні світильники з привабливого і функціонального акрилу — ідеальний вибір. Виготовити їх у домашніх умовах доволі просто.

Варіант перший: внутрішнє освітлення

Найбільш простий варіант виготовити світильник із акрилу своїми руками — замовити готовий набір для освітлення. У нього входить друкована плата, світлодіоди і мікроконтролер. Додатково буде потрібно вирізати з прозорого акрилу необхідну форму, наприклад, серце. Зробити це можна вдома, або замовити різання на професійному обладнанні.

Щоб створити акрилову валентинку, потрібно припаяти світлодіоди і вставити готову плату в акриловий корпус. У результаті вийде дуже ефектний виріб із яскравим освідченням у коханні.

Варіант другий. Підсвічування з торця.

Більш вишуканий спосіб створити нічник із акрилу своїми руками — використовувати гравіювання і торцеве підсвічування. Для виготовлення потрібні матеріал для основи, наприклад, дерево, акрил, світлодіодна стрічка (конкретного кольору або RGB), епоксидна смола. Гравірування в домашніх умовах може здійснюватися за допомогою дремеля і різноманітних насадок. Для збирання також знадобиться паяльник, пристрій для зачищення дроту, дриль і пила.

 

Виготовлення світильника можна розбити на кілька етапів:

  1. Підготовка основи. Досить ефектно виглядатиме підставка з сендвіч-структурою — якщо до дерев'яної основи додати кілька шарів прозорого акрилу, товщиною 5 мм. Таким чином, необхідно вирізати три однакових елемента з дерева і два таких самих із акрилу. У пластинах для основи необхідно просвердлити отвори для контролера і світлодіодів.
  2. Створення верхівки світильника. На аркуші паперу можна намалювати або надрукувати необхідний дизайн, а потім його вирізати. За допомогою такого шаблону буде легко вирізати виріб правильної форми з акрилу.
  3. Гравіювання оргскла своїми руками. Для використання дремеля потрібні певні навички, тому найкраще потренуватися на залишках.
  4. Робота з підсвічуванням. Перед початком необхідно зняти з акрилу захисну плівку. Потім потрібно вклеїти світлодіоди в пази. Оптимальний варіант — використовувати епоксидну смолу. Потім склеюються акрилові і дерев'яні частини. Після висихання можна покрити дерев'яні частини лаком, щоб виріб виглядав ефектніше. Надалі потрібно припаяти дроти мікроконтролера до контактів світлодіодної стрічки.
  5. Остаточне збирання. Після перевірки роботи світлодіодів, можна зняти захисну плівку з гравірованої деталі і вставити її в основу. Простий, сучасний і привабливий світильник готовий.

Таким чином, за допомогою листів акрилу і простих дій досить легко створити гарні освітлювальні прилади. Інші вироби з оргскла своїми руками — фоторамки, вази, органайзери — також можуть стати прекрасним сувеніром до будь-якого свята. Хочете отримати більше креативних ідей? Звертайтеся до менеджерів AVERS у чат або за телефонами.