Цифрове виробництво в архітектурі

10.09.2023
Креатив Алюмінієві композитні панелі
Прочитали: 189
Цифрове виробництво в архітектурі

Цифрове виробництво в архітектурі – підхід, що має потужний потенціал для будівництва. У німецькому Вісмарі збудували прототип «цифрового будинку», який було повністю розроблено цифровим способом – кожну деталь, кожне кріплення, кути, нахили та геометричні форми. Суть підходу у тому, що такий будинок можна зібрати власноруч без інструментів, така собі IKEA, тільки у будівництві. 

Експериментальний будинок поставили на галявині поблизу факультету архітектури та дизайну Університету Вісмара. Фасад зроблено з панелей з переробленого алюмінію, а сама конструкція – з фанери товщиною 24 мм. Усі деталі було вирізано за допомогою верстата з ЧПУ. Такий будинок не просто можна зібрати без шурупів і цвяхів, а й розібрати за потребою, та використати повторно. До речі, це не просто деревʼяний скелет із навісним фасадом, будинок має внутрішнє оздоблення фанерними панелями та утеплена ззовні екологічно чистим деревним волокном. 

«Цифровий будинок» спирається на шість гвинтів заземлення, що забезпечує швидкий і безперервний демонтаж і усуває потребу в бетоні або фундаменті.

Алюмінієві листи для фасаду вирізані лазером і містять усі необхідні кріпильні деталі, які розгортаються та кріпляться до підконструкції. Вікна та двері «Цифрового дому» також дотримуються принципу вставної конструкції та фрезеруються на ЧПУ. 

Програма, в якій розроблявся проєкт будівлі, дозволяє налаштовувати форму та функції будинку. Користувачі можуть персоналізувати форму будівлі, план поверху, дах та фасад відповідно до своїх конкретних потреб, щоб будувати невеликі окремі споруди. Проєкт підкреслює, як цифрове планування, ефективне виробництво та оптимізоване використання відновлюваних і перероблених матеріалів можуть сприяти екологічному будівництву. 

Вибір матеріалів панелей для конструкційних і фасадних систем дозволяє повністю автоматизовано та економічно виготовляти деталі за допомогою фрезерних і лазерних верстатів з ЧПУ. 

У підсумку дещо детальніше розглянемо альтернативні матеріали, що також можна використовувати у модульному будівництві. Основна конструкція невеличкого одноповерхового будинку може бути зроблена з інтегрально спіненого ПВХ. Окрім жорсткості та міцності, ПВХ є пожежобезпечним матеріалом. Наразі в AVERS в наявності панелі Vekaplan S товщиною 15, 19 і 24 мм. А от для фасадів радимо розглядати алюмінієво-композитні панелі