В ногу із трендами

30.01.2019
Корисна інформація Акрил (оргскло)
Прочитали: 2307
В ногу із трендами

24 січня компанія АВЕРС спільно з представниками компанії Altuglas International провела семінар, присвячений новинкам в асортименті листового акрилу. Відвідувачі отримали вичерпну інформацію про технічні характеристики нових продуктів, побачили їх наживо, а також дізналися про найцікавіші варіанти застосування.

Асортимент

Акрилові листи і блоки Altuglas — це чудовий матеріал, що поєднує прекрасні технічні характеристики і привабливий зовнішній вигляд. Він користується попитом у архітекторів, дизайнерів, власників різних виробництв і фахівців рекламної індустрії по всьому світу.

До його основних переваг можна віднести прозорість, легку вагу, стійкість до різних ушкоджень, екологічність. Акрилове скло пропускає 92% світла. У звичайного скла цей показник 90% (а вага вдвічі більша).

Найпопулярнішими є прозорі, молочні та білі листи, які відрізняються коефіцієнтом світлопропускання. Всього в асортименті представлено понад 200 кольорів, а також матеріали із різною фактурою поверхні, зокрема сатиновою матовою, глянцевою, металізованою і гранітною. Крім того, можна замовити будь-який нестандартний колір зі схеми RAL або PANTONE.

Рекламні новинки

Компанія уважно стежить за світовими трендами і оновлює продуктову лінійку відповідно до запитів клієнтів. Так, в Європі світлодіодне підсвічування рекламних конструкцій поступово витісняє люмінесцентне освітлення. Тому потрібно було змінити технологію виробництва листів акрилу, щоб адаптувати його до джерел світла з блакитним відтінком і уникнути проблем, пов'язаних з нерівномірним розсіюванням точок світлодіодів. На меті було зберегти кольори і відтінки й водночас поліпшити світлорозсіювання. Як результат з'явилася нова лінійка кольорових листів Led System із вищим коефіцієнтом світлопропускання, призначена для виготовлення підсвіченої світлодіодами реклами.

 

Рис. Коефіцієнт світлопропускання стандартних кольорових листів акрилу і зелених листів Led system

Довжина хвилі 370-740 нм

Інтервал 5 нм

Altuglas 100.24003

Середнє світлопропускання (по всьому спектру): 3%

На вершині (525 нм): 17%

Altuglas 100.24141 Led System

Середнє світлопропускання (по всьому спектру): 7%

На піку світлопропускання (525 нм): 33%

Рис. Коефіцієнт світлопропускання стандартних кольорових листів акрилу і синіх аркушів Led system

Довжина хвилі 370-740 нм

Інтервал 5 нм

Altuglas 100.23008

Середнє пропускання (по всьому спектру): 5%

На вершині (470 нм): 20%

Altuglas 100.23160 Led System

Середнє пропускання (по всьому спектру): 10%

На піку світлопропускання (470 нм): 32%

Ще одна цікава європейська тенденція — популярність матової поверхні. Вона є стійкішою до плям і подряпин, краще розсіює світло. Тому в лінійці Led System з'явилася унікальна продукція «два в одному»: глянцева з одного боку і матова з іншого.

Також дуже актуальними для рекламного ринку є прозорі, молочні та кольорові акрилові блоки, завтовшки до 95 мм. До речі, кольорові блоки — це найдинамічніший напрям протягом останніх двох років у всіх європейських країнах. Такі блоки дозволяють створювати цікаві рекламні вироби, а також можуть використовуватися для виготовлення меблів, стільниць, декоративних панно.

Інновації в декорі

Традиційно акрил асоціюється з рекламним ринком. Однак цей матеріал чудово підходить і для декору приміщень. Спеціально для цього напрямку випускаються матеріали з цікавими фактурами. Так, в 2018 був випущені серії Altuglas Metallic (металізована глянцева і матова поверхня різних кольорів) і Altuglas Iridescent (перламутрова поверхня, яка змінює колір, в залежності від кута огляду), завтовшки 3-6 мм.

Важлива перевага цих серій полягає в тому, що декоративні ефекти утворюються не шляхом напилення або нанесення плівки. Металеві часточки додаються в масу і полімеризуються в процесі виготовлення акрилу, що гарантує цілісність матеріалу під час згину та формування, а також підвищує термін його експлуатації.

Altuglas Metallic і Altuglas Iridescent мають ті ж властивості, що і звичайний акрил, тому чудово підходять для виготовлення різних стойок, вітрин, предметів меблів. На відміну від стандартних продуктів, які потребують купівлі цілої упаковки, мінімальне замовлення може становити один лист.

Ще один унікальний продукт для декораторів — Altuglas Signature — комбінація полімеру і тканини. Текстиль знаходиться всередині прозорого листа і фіксується в процесі полімеризації, що дає можливість отримати дуже привабливі листи з оригінальним дизайном.

Революційний ShieldUp

Традиційний акрил є стійким до подряпин, УФ-випромінювання, погодних умов, проте не має необхідної для багатьох промислових галузей стійкості до ударів і високих температур. Тому фахівці Altuglas International протягом тривалого часу працювали над створенням спеціального матеріалу без таких недоліків. В результаті було розроблено унікальну сировину, технологію і сам надзвичайно ударостійкий матеріал Altuglas ShieldUp. Численні тести свідчать про те, що цей матеріал є в кілька разів стійкішим до різноманітних агресивних факторів (розтріскування, ударів, хімікатів, термічного впливу), ніж полікарбонат або звичайний акрил.

Altuglas ShieldUp може застосовуватися для виготовлення санітарних виробів, в медицині, аеро- і автомобілебудуванні, хімічному виробництві, різних системах безпеки (в тому числі там, де потрібні стійкість до вибухів і куль)

Рис. Стійкість Altuglas ShieldUp та інших матеріалів до ізопропанолу, 25% (стандартний тест для санітарних виробів)

Час до розтріскування, с

Екструдований стандартний акрил, екструдований ударостійкий акрил, литий стандартний акрил, литий ударостійкий акрил, Altuglas ShieldUp

Рис. Стійкість Altuglas ShieldUp та інших матеріалів до хімікатів (стандартний тест для автомобілебудування)

 

Altuglas ShieldUp

Стандартний литий акрил

Екструдований полікарбонат

Бензин

Так

Так

Подряпини та біління

Склоомивач (glazing washing solution)

Так

Так

Подряпини та біління

Антифриз (гліколь)

Так

Так

Подряпини та біління

Ацетон

Так

Тріскається

Тріщини та біління

Ізопропанол

Так

Так

Подряпини та біління


Рис. Властивості Altuglas ShieldUp та інших матеріалів

Рожевий — Altuglas ShieldUp, синій — полікарбонат, помаранчевий — скло

Прозорість (на 12 годин і за годинниковою стрілкою), світлопропускання, УФ-стійкість, стійкість до подряпин, щільність, ударостійкість

 

Про компанію Altuglas

Altuglas International, дочірнє підприємство Arkema group, — світовий лідер у галузі виробництва поліметилметакрилата (ПММА), а також сировини для його виготовлення. Компанія має 8 виробничих підрозділів, розташованих в Європі (Франція, Данія, Італія), США, Мексиці і Кореї, а також 2 дослідні центри (Франція, США). Продукція випускається під чотирма брендами: Altuglas, Plexiglas, Oroglas, і Solarkote і відповідає міжнародним стандартам якості, зокрема ISO 7823-1 для литих матеріалів. Якість підтверджується і сертифікатом відповідності ISO 9001

Для європейського ринку призначені вироби під маркою Altuglas. Історія бренду почалася ще в 1957 із пластиків, використовуваних у військовій авіації та автомобілебудуванні. Сфери застосування акрилу постійно розширюються. Сьогодні це рекламна галузь, дизайн, будівництво і архітектура, автомобілебудування, виробництво освітлювальних приладів. Основний акцент діяльності Altuglas International — розробляти інноваційні технології для удосконалення характеристик як листів акрилу, так і сировини. Фахівці тісно співпрацюють із замовниками, щоб краще розуміти сучасні потреби і пропонувати необхідні і актуальні рішення.

Менеджер із експорту Altuglas International Thibaud Heilig:

«В Україні продукцію Altuglas вже більше 20 років представляє компанія АВЕРС. Альянс є дуже успішним, і у нас немає бажання змінювати щось в цьому напрямку. Тут працюють чудові фахівці, які розуміють усі переваги такого універсального матеріалу як литий акрил і можуть професійно проконсультувати кожного клієнта, як і де його правильно використовувати. Через АВЕРС в Україні доступний будь-який продукт Altuglas, включаючи нестандартні позиції, що виготовляються під замовлення».