Ваша безпека — у ваших руках

30.04.2020
Корисна інформація Самоклеючі плівки
Прочитали: 1942
Ваша безпека — у ваших руках

Дорожні роботи можуть бути небезпечним місцем як для робітників, так і для автомобілістів, якщо рух не контролюється належним чином. Автомобілісти повинні бути поінформовані про перешкоди і відволікальні чинники, які можуть бути попереду, а також про вузькі смуги руху, робочих на дорозі, розвороти і перекриття доріг.

Існують суворі правила щодо типів знаків, використовуваних на дорогах загального користування, в тому числі на дорожніх роботах і навколо них. Усі покажчики повинні бути правильного розміру і мати світлоповертальні властивості для забезпечення достатньої видимості у будь-який час доби. Оптимальне рішення для оперативного виготовлення тимчасових дорожніх знаків — спеціальні світлоповертальні самоклейні плівки

Основні типи світлоповертальних плівок

Світлоповертальний вініл не є самосвітним. Його властивості не проявляються за нормальних денних умов. Він спеціально розроблений для того, щоб його можна було побачити у темний час доби або в умовах поганої видимості при потраплянні на нього штучного світла, наприклад, від автомобільних фар. Світлоповертання робить дорожні знаки видимими без необхідності використання додаткового підсвічування.

Основна функція світлоповертального матеріалу — повернення направленого променя світла в певному діапазоні відхилень по відношенню до джерела освітлення. Саме цією особливістю дані матеріали відрізняються від дзеркальних. Не всі світлоповертальні вініли є однаковими. Є дві основні технології отримання світлоповертання: з використанням мікросклокульок і мікропризм

У першому випадку світлоповертальні елементи виготовляються шляхом додавання шару скляних кульок малого розміру в плівку. «Вбудовані» таким чином склокульки дозволяють відбивати світло в певному діапазоні відхилень по відношенню до джерела освітлення.

Призматична світлоповертальна плівка виготовляється шляхом використання в якості одного з шарів плівки, яка має заглиблення в формі. При уважному погляді вони будуть виглядати як крихітні піраміди в вінілі. Призматична плівка відбиває світло назад через лицьову плівку до глядача ширшими кутами.

Залежно від інтенсивності світіння світлоповертальні плівки для дорожніх знаків поділяють на інженерні, високоінтенсивні і «діамантові».

Вибір відповідного рішення

На вибір світлоповертальної плівки для дорожніх знаків, насамперед, впливає світлоповертальна здатність. Існують стандарти повертальної здатності, які оцінюють ефективність різних плівок. Ці стандарти становлять основу державних нормативних актів і технічних умов, що регулюють використання світлоповертальних матеріалів, зокрема самоклейних плівок. Крім того, необхідно звернути увагу на:

  • довговічність на відкритому повітрі;
  • гнучкість;
  • придатність до друку

Комерційна світлоповертальна плівка Profilux 83V має набір властивостей, які роблять її прекрасним вибором для виготовлення дорожніх знаків. За показниками світлоповертання вона повністю відповідає вимогам ДСТУ 4100 до: 2014 «Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування». Крім того, матеріал чудово підходить для обклеювання транспорту і створення яскравою привабливої реклами. На неї також можна наносити широкоформатний друк. Оскільки матеріал має термін служби 3 роки, він прекрасно підійде для тимчасових дорожніх знаків.

Profilux 83V може експлуатуватися в широкому діапазоні температур, зберігаючи привабливість тривалий час.

Особливості застосування

Світлоповертальна самоклейна плівка є одним із багатьох спеціальних матеріалів, доступних сьогодні. Вона схожий на стандартну плівку в тому, що її можна розрізати плотером і нанести на будь-яку рівну поверхню.

Однак при роботі з плівками можуть виникнути певні складнощі. Насамперед вбудовані мікросклокульки роблять світлоповертальні листи важчими для різання, ніж стандартні ПВХ-плівки. Тому рекомендується використовувати лезо з кутом у 60 °.

Щільна багатошарова конструкція робить призматичну світлоповертальну плівку ще більш складною для різання. Необхідно тестувати притискне зусилля і використовувати спеціальні ножі.

Для нанесення зображень рекомендується використовувати УФ-чорнила, хоча можливе застосування і чорнил на сольвентній основі.

При нанесенні таких плівок не можна використовувати мокрий спосіб, оскільки мильна рідина може пошкодити верхній шар.

Отже, світлоповертальні плівки — актуальний сьогодні спосіб виготовлення тимчасових дорожніх знаків, що дозволяє знизити ризики і зменшити кількість потенційно небезпечних ситуацій на дорозі. Компанія AVERS пропонує чудовий асортимент рекламних і спеціальних самоклейних плівок. Звертайтеся в чат або за телефонами за професійною консультацією і допомогою у виборі.