Як наносити самоклейні плівки, щоб вони прослужили якомога довше

20.11.2019
Обробка матеріалів Самоклеючі плівки
Прочитали: 4436
Як наносити самоклейні плівки, щоб вони прослужили якомога довше

Різноманітні самоклейні плівки - популярне рішення для реклами, брендингу, оформлення виставкових стендів, дизайну офісів та житлових приміщень. Їх можна наносити практично на будь-які поверхні, зокрема стіни, меблі, транспорт, скло. Однак досить прикро, якщо ретельно підготовлений проект здувся, покрився пухирями і виглядає непривабливо. Хочете знати, як отримати максимальну віддачу і як наклеїти плівку правильно? Читайте у нашому матеріалі.

Насамперед

Правильне зберігання вінілу є запорукою успіху проекту в цілому. Обов'язково зберігайте його в сухому прохолодному місці, далеко від прямих сонячних променів. При зберіганні без жорсткої упаковки рулони повинні бути підвішені на стойці-гребінці, при зберіганні в пакуванні рулони можна зберігати вертикально або в горизонтально, але краї рулону не повинні виступати за краї основи. Уточніть у виробника рекомендовані температуру і вологість, а також термін зберігання. Уникайте запиленості приміщення і різних забруднень.

Очищення поверхні

Для гарної адгезії клейкі плівки потрібно наносити на правильно підготовлені поверхні.

Перший етап очищення - видалення з поверхні будь-якого мастила, воску, маслянистих речовин, масла і/або бруду.

 • Звичайний бруд можна видалити стандартним комерційним мийним розчином або м'яким милом. Також можна використовувати спеціальні засоби для чищення.
 • Масло, жир або маслянисті речовини слід видаляти за допомогою розчинника, використовуючи толуол, розчинник лаку, ксилол або мінеральні спирти. Після очищення поверхню слід промити чистою теплою водою і висушити безворсовою тканиною.
 • Незабарвлені алюмінієві поверхні можуть мати поверхневі забруднення у вигляді оксидів, тому їх слід протравити і знежирити. Для попередньо витравлених анодованих поверхонь потрібне протирання розчинником. Незабарвлені алюмінієві кузови можуть бути очищені паром або мийним засобом, а потім промиті водою. Будь-який метод вимагає подальшого очищення розчинником.
 • Незабарвлений хром, нержавіюча сталь або хромоване покриття слід протирати розчинником. Пофарбована емаль повинна бути достатньо висохлою (для цього потрібний, в середньому, тиждень після нанесення). Особливу увагу слід приділити розріджувачу лаку, очищенню розчинником і ксилолом, оскільки ці речовини можуть затушувати деякі пофарбовані поверхні.
 • Лаковані поверхні можна чистити мінеральними спиртами або гептаном.
 • Поверхні, відшліфовані сталевою ватою, потрібно протерти чистою тканиною і дати їм висохнути на повітрі як мінімум 8 годин.
 • Якщо плівка наноситься на фанеру, остання повинна бути обробленою з обох сторін. Для цього необхідно витерти її чистою сухою тканиною, а потім заґрунтувати.
 • Прозоре, не тоноване скло слід протирати розчинником.
 • Пластмаси як група дуже розрізняються за складом, типом і виробництвом. Найчастіше необхідні попередні тестування, оскільки багато пластиків містять антиадгезиви, пластифікатори та інші мігруючі компоненти, які забруднюють клей, що призводить до передчасного руйнування. Всі пластикові поверхні потребують виміру поверхневої енергії - для матеріалів із низькою поверхневою енергією (поліетилен, поліпропілен, тефлон тощо) застосовувати звичайні плівки не рекомендується через погану адгезію і малий термін експлуатації готового виробу. Акриловий і оброблений полум'ям поліетилен можна чистити за допомогою розчинника. Деякі пластики, такі як полікарбонати, найкраще чистити ізопропіловим спиртом.

Температура

Поверхня для наклеювання і навколишньої атмосфери повинні бути не нижче +10°С. За нижчої температурі погіршується активація клейового шару і суттєво збільшується час досягнення показників максимальної адгезії.

Способи нанесення

Для невеликих наклейок застосовується так званий «сухий» метод. Будуть потрібні:

1) Ракель або чиста тканина.

2) Булавка або голка.

3) Правильний очищувальний матеріал

 • Очистіть і висушіть поверхню аплікації. Відзначте бажану позицію напису.
 • Тримаючи пальці подалі від клею, очистіть паперову підкладку приблизно на відстані 2,5 см від верхньої частини наклейки. Складіть і зігніть паперову підкладку.
 • Помістіть і нанесіть наклейку, починаючи зверху. Знімайте паперову підкладку потроху. Використовуйте тверді, накладені один на одного, проходи ракелем або чистою тканиною.
 • Якщо з'являються бульбашки повітря, зберіть їх разом, зробіть прокол по краю шпилькою або голкою і розрівняйте ракелем.

Для великих зображень і аплікацій застосовується «мокрий» метод. Він є також корисним за жаркої погоди, оскільки зводить до мінімуму ймовірність розриву і попередньої адгезії плівки. «Мокрий» монтаж не рекомендується застосовувати для складних поверхонь, або для плівок, у яких клейовий шар має мікроканали.

Матеріали:

1) Ракель.

2) Розпилювач для води.

3) Холодна вода, бажано - дистильована.

4) Рідке мило.

5) Чиста тканину.

6) Булавка або голка.

7) Ножиці.

8) Правильний очищувальний матеріал

 • Очистіть і висушітьвердими рухами із перекриттям ракелем від центру назовні до кожного краю. Ракель найкраще тримати під кутом 45 градусів. Переконайтеся, що краї вашого ракеля є гладкими і не мають щербин. Порада: можна обернути ракель декількома шарами м'якої тканини, щоб уникнути появи подряпин на поверхні плівки.
 •  поверхню аплікації.
 • Відзначте бажану позицію напису. Якщо на поверхні є петлі, фурнітура або дверні прорізи, необхідно розрізати зображення і нанести окремо на кожен фрагмент поверхні.
 • Приготуйте розчин з 3 або 4 крапель рідкого мила на 1 л. холодної води. Змочуйте поверхню за допомогою розпилювача.
 • Видаліть підкладку і нанесіть наклейку на вологу поверхню. Посуньте наклейку для правильного вирівнювання
 • Помістіть зображення т
 • Дуже важливо видалити всю рідину з поверхні. Рідина, що залишилася під вінілом, призведе до утворення повітряних бульбашок.
 • Протріть всю область чистою тканиною. Дайте висохнути протягом 24 годин і повторно притисніть ракелем. Якщо з'являються бульбашки повітря/води, зберіть їх разом, по краю зробіть прокол шпилькою або голкою і розгладьте ракелем.
 • Не намагайтеся прискорити процес сушіння за допомогою тепла. (Максимальна адгезія настане через 24 - 48 год після нанесення)

Ущільнення краю

Міцне приклеювання зображення по краях забезпечить максимальну довговічність в складних умовах. Торцеве ущільнення завжди рекомендується в тих випадках, коли виникає серйозний вплив бензину і низькомолекулярних мастил. Для цього викорифстовуються спеціальні лаки, рекомендовані постачальником. Вони наносяться по краях наклейки за допомогою невеликого пензля або фетрового аплікатора.

Дотримання технології дозволить уникнути появи зморшок і гарантує довгострокову експлуатацію плівки. Також уникнути бульбашок допоможе застосування високотехнологічних плівок зі спеціальним клейовим шаром із мікроканалами. Такі матеріали коштують дорожче, але заощаджують багато часу і ресурсів при створенні ідеально гладкого малюнка.

Компанія АВЕРС пропонує різні види високотехнологічних плівок, а також якісні ракелі для їх успішного нанесення. Менеджери завжди допоможуть підібрати необхідний продукт і проконсультують як клеїти самоклейну плівку. Звертайтеся в чат або за телефонами.

Товари зі статті
Альфа-синій глянцевий Oracal 751С 588, автомобільна самоклеюча плівка
рулон
-
+
Sale
Золотий матовий Oracal 8510 095, самоклеюча плівка для декорування скла
рулон
-
+
520,51 ₴/м2
484,07 ₴/м2
Сума: 24 203,50 ₴
Прозорий глянцевий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Прозорий матовий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Hit
Білий глянцевий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Hit
Білий матовий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+