Як правильно наклеїти плівку на авто?

15.05.2024
Корисна інформація Застосування матеріалів Самоклеючі плівки
Час читання 8 хв
Прочитали: 40
Як правильно наклеїти плівку на авто?

Автоплівки захищають ЛКП від дрібних подряпин та забруднень. Їх виготовляють з поліуретану та полівінілхлориду (ПВХ). Вінілові плівки дешевші і мають великий попит. Вони бувають литими та каландрованими залежно від методу виготовлення. За призначенням їх поділяють на декоративні та антигравійні, а на вигляд — на прозорі та кольорові, матові та глянцеві. Ними обклеюють автомобіль повністю чи частково. 

Особливості поклейки плівки на авто

Наклеїти плівку на авто можна сухим та мокрим способом, попередньо підготувавши поверхню. Робота проводиться у непиляному приміщенні при температурі не нижче +20°C. "На суху" автоплівка клеїться швидше, ніж із застосуванням мильних розчинів, але потребує досвіду такої роботи. Мокрий спосіб простіше для новачків та обклеювання великих кузовних елементів, але затратний за часом. важливо пам'ятати, що плівки зі спеціальною технологією для безбульбашкового обклеювання (наприклад Rapid Air) можна клеїти тільки сухим способом.

Перед тим, як клеїти плівку на авто сухим або мокрим способом, підготуйте інструменти та витратні матеріали:

 • будівельний фен із регулюванням температури;
 • прямий ракель для розкочування на крилах, капоті, даху та інших великих елементах;
 • фігурний ракель для видалення надлишків води з елементів такої складної форми, як чашки дверей, внутрішні пороги або бампера;
 • ракель з фетрової або тефлонової насадкою, який зручний для розкочування вінілу та видалення дрібних бульбашок;
 • ніж з розжареними лезами для підрізування країв;
 • антисилікон - знежирювач на сольвентній основі;
 • серветка з мікрофібри для знежирення та протирання поверхні;
 • спеціальна глина для очищення кузова від металевих та піщаних частинок;
 • інсуліновий шприц для проколювання повітряних або водяних бульбашок.

Якщо планується нанесення захисної плівки на автомобіль мокрим способом, вам знадобиться рідке мило для розчину, помповий розпилювач для обробки великої площі та пляшка з тригером для змочування країв. 

Обклеювання антигравійною та вініловою плівкою

Якщо не знаєте, яка потрібна декоративна та антигравійна плівка , як клеїти її на автомобіль, дивіться на товщину матеріалу. Антигравійна на основі ПВХ має бути товщиною не менше 150 мікронів, а декоративна - від 50 мікронів. Захисний автовініл клеять в основному на капот, бампер, крила, фари та дзеркала заднього виду або повністю покривають їм автомобіль. Він наноситься лише «на мокру». У цьому принципова відмінність від декоративних автоплівок, які наносять і тим, і іншим способом.

Обклеювання карбоновою плівкою

Плівка під карбон відрізняється високою еластичністю. Її наносять на поверхню будь-якої форми та ступеня кривизни. Вона продається в широких рулонах, завдяки чому можна обклеювати велику площу суцільним полотном без стиків. Зручна в обклеюванні на суху із застосуванням промислового фена, а на мокру з парогенератором. Інших, якихось особливих рекомендацій на питання, як правильно обклеїти машину плівкою під карбон, немає. Принцип роботи з будь-якими автоплівками однаковий.

Особливості та важливі правила обклеювання автомобіля плівкою

Порядок дій при обклеюванні автомобіля мокрим способом:

 • очистити поверхню від бруду;
 • знежирити;
 • розпорошити мильний розчин на кузов;
 • відокремити плівку від основи;
 • змочити її тильну сторону, яка прилягатиме до ЛКП, мильним розчином;
 • прикласти до поверхні;
 • розкачати ракелем, рухаючись від центру до країв;
 • вигнати повітряні та водяні бульбашки;
 • складки, що утворилися, розправити будівельним феном;
 • особливу увагу приділити стикам та вигинам;
 • обрізати надлишки автоплівки, залишивши кілька сантиметрів на підворіт, якщо він потрібен.

Сухий спосіб від мокрого відрізняється відсутністю етапів із мильним розчином. Перед тим, як наклеїти плівку на машину на суху, також потрібно очистити і знежирити поверхню. У роботі потрібно бути гранично акуратним, тому що немає мильного розчину, завдяки якому плівку можна було б зрушувати та розправляти на поверхні.

Догляд за плівкою після обклеювання

Коли завершено поклейку плівки на авто , кузов не можна мити 7 днів. У перші три доби відбувається зчеплення із поверхнею. Миття з подачею води під тиском протипоказано у перші 1,5 місяці. Збираючись мити обклеєний автомобіль самостійно, дотримуйтесь наступних правил:

 • не спрямовуйте струмінь води під тиском на стики та підвороти;
 • тримайте розпилювальне сопло миття високого тиску під кутом і на відстані 50-75 від кузова;
 • не подавайте воду під тиском понад 180 бар.

Заїжджаючи на автомийку, попереджайте працівників про наявність автоплівки та перевіряйте її стан після завершення роботи. У зимовий час дайте автомобілю повністю висохнути у боксі перед тим, як виїжджати на дорогу. Якщо хочете відполірувати плівку, не користуйтеся натуральними восками – використовуйте синтетичні засоби. Сліди бітуму, пташиного посліду та комах видаляються так само, як на рідному ЛКП — негайно, за допомогою уайт-спіриту чи спеціального засобу.

Наклейка бронеплівки на авто , як і будь-яка декоративна, не вічна . Якщо використовується тонка вінілова плівка, її потрібно видалити через 2-3 роки. А якщо товста, то через 5-7 років, інакше вона прикипить до поверхні. При тривалій експлуатації змінюється її форма та склад. Видалити її без ушкодження ЛКП стає дуже складно: її підрізають ножем, вона знімається шматками, не відлипає від поверхні, а при неправильному нагріванні феном плавиться.

У випадках, коли клеєм плівку на авто частково, а не повністю, всі стикаються з нерівномірним вигоранням ЛКП. Автовініл не пропускає ультрафіолет, тоді як не обклеєні елементи кузова постійно піддаються його дії. І чим довше плівка протримається на кузові, тим очевиднішою буде різниця в кольорі обклеєних та незахищених ділянок. 

Товари зі статті
Золотисто-жовтий глянцевий Oracal 751С 020, автомобільна самоклеюча плівка
рулон
-
+
Червоний глянцевий Oracal 751С 031, автомобільна самоклеюча плівка
рулон
-
+
New
Світло-блакитний глянцевий Oracal 751С 053, автомобільна самоклеюча плівка
рулон
-
+
Sale
Чорний матовий Oracal 751С 070, автомобільна самоклеюча плівка
рулон
-
+
397,59 ₴/м2
345,90 ₴/м2
Сума: 21 791,70 ₴
Альфа-синій глянцевий Oracal 751С 588, автомобільна самоклеюча плівка
рулон
-
+