Як виготовити бокс з акрилу

20.11.2021
Застосування матеріалів Акрил (оргскло)
Час читання 15 хв
Прочитали: 3925
Як виготовити бокс з акрилу

Коробка з акрилу — універсальна річ, яку можна використовувати для пакування подарунків, як невелику вітрину для колекційних предметів або для зберігання різноманітних дрібниць. Її виготовлення займає зовсім небагато часу як у домашніх, так і промислових умовах, а як сировину можна використовувати залишки листів від попередніх замовлень або виробів. Розглянемо докладніше, як зробити коробку з акрилу.

Вибір матеріалу

Всі серії акрилу добре піддаються механічній обробці та склеюванню. Для коробки підійде абсолютно будь-який варіант:

Також у одній коробці можна комбінувати різні серії. Наприклад, дзеркальне дно в прозорій коробці допоможе ефектніше представити демонстрований всередині предмет.

Для акрилової коробки невеликого розміру (приблизно 150х150х4 мм) можна використовувати матеріал завтовшки від 3 мм. Для більших виробів або виробів, які містять важкі предмети, необхідно обирати товстіші листи. Більш детальну консультацію щодо правильного підбору товщини та прорахунків для конструкцій різного розміру можуть надати менеджери AVERS.

Фото надано компанією "МЕГАПОЛІС"

Рекомендується використовувати литий акрил із кількох причин:

 1. Литий акрил значно різноманітніший за кольорами, відтінками та текстурами.
 2. Стружка, яка утворюється під час механічної обробки (фрезерування V-подібного паза), є більш тугоплавкою у литого акрилу, що мінімізує її налипання на інструмент.
 3. У литого акрилу менша внутрішня напруга, ніж в екструдованому, тому після склеювання з'єднання є міцнішим.

Коробка з акрилу — з'єднання сторін через V-подібні пази

Один із способів виготовлення коробок у промислових умовах — фрезерування з V-подібними пазами. Приблизно процес виглядатиме так:

 • Візьміть лист акрилу в захисній плівці і поступово просувайте його під фрезою з кутом у 45°. Потрібно чотири пази в місцях згину. Для більш акуратного виробничого процесу необхідний промисловий пилосос, який одразу збиратиме стружку.
 • Зніміть захисну плівку і на зворотній бік аркуша в місцях згину нанесіть клейку стрічку, обережно видаліть її краї гострим лезом.
 • Очистіть поверхню від пилу та залишків стружки за допомогою антистатичного очисника
 • Зігніть сторони коробки і скріпіть клейкою стрічкою.
 • Підготуйте двокомпонентний клей ALTUGLAS P10. З'єднайте його з каталізатором і залиште на 15 хвилин, щоб вийшли бульбашки повітря. Струшувати суміш при цьому не потрібно. Нанесіть клей шприцом або аплікатором і притисніть деталі (сила притиску, приблизно, 50-300 г/см2), а клейку стрічку видаліть.
 • Попереднє висихання займає приблизно 2 години при температурі 20°. Якщо потрібно подальша обробка машинним способом, її можна здійснювати приблизно через добу.
 • Якщо необхідно, можна прискорити висихання за допомогою теплого обдуву в печі (1-3 години при температурі 80° або 2-5 годин при температурі 60°, якщо попередньо деталь піддавалася вакуумному формуванню). Подальшу обробку можна здійснювати не раніше, ніж через годину.

Слід враховувати, що після остаточної полімеризації об'єм клею ALTUGLAS P10 зменшується на 15%.

Фото надано компанією "МЕГАПОЛІС"

Акрилова коробка — як зробити в домашніх умовах

Зібрати коробку в домашніх умовах можна без фрезерувального верстата. Вам знадобиться:

Етапи виробничого процесу:

 • Помістіть лист, який ви обрали для коробки, на будь-яку рівну поверхню. Притисніть лінійку з нержавіючої сталі та почніть різати. Зробіть 3-5 прорізів, поступово заглиблюючись. Лист поступово почне ламатися. Повторіть те саме з усіх боків. І відшліфуйте краї наждачним папером 2000-3000. Цього етапу можна уникнути, якщо одразу замовити різання на деталі необхідного розміру, а також обробку країв на виробництві AVERS.
 • Обережно очистіть всі деталі від пилу та інших забруднень.
 • Покладіть дно коробки на стіл і приклейте одну зі сторін, а потім поступово інші. Дочекайтесь остаточної адгезії.

Переваги акрилових коробок

Акрилові коробки, виготовлені як штучно, так і серійно, мають ряд переваг:

 • вони легкі;
 • водонепроникні;
 • їх складно зламати, на відміну від скляних;
 • можуть використовуватися зовні приміщень у будь-яку погоду;
 • мають безліч варіантів застосування

Таким чином, за допомогою акрилового листа або невеликих залишків можна легко і просто виготовити універсальний виріб для домашнього або комерційного використання. У компанії AVERS можна придбати різноманітні акрил у листах або порізаний на деталі потрібного розміру, а також отримати докладну консультацію щодо особливостей його обробки та застосування.

Товари зі статті
Зелений флуоресцентний S-993, 3 мм POLYCRYL акрил листовий
лист
-
+
1 840,36 ₴/м2
Сума: 11 506,85 ₴
Sale
Очисник антистатичний ALTUGLAS Care Cleaner, 1000мл
шт
-
+
1 420,28 ₴
1 349,27 ₴
Сума: 1 349,27 ₴
Клей акриловий двокомпонентний ALTUGLAS P10, 1000 мл
шт
-
+
2 743,11 ₴
Сума: 2 743,11 ₴