Як виготовити трендовий світильник із акрилу

09.12.2021
Застосування матеріалів Акрил (оргскло)
Час читання 10 хв
Прочитали: 2747
Як виготовити трендовий світильник із акрилу

Освітлення грає важливу роль у створенні правильної атмосфери в кімнаті: чи то романтика, чи релакс, чи навпаки робочий настрій. Дизайнери дедалі частіше вдаються до використання нестандартних світильників, виготовлених на замовлення, з урахуванням свого смаку та особливостей приміщення. Популярний сучасний матеріал для виготовлення освітлювальних приладів, звісно, — акрил.

Переваги акрилових світильників

Акрил — універсальний матеріал, що успішно застосовується як у рекламі, так і дизайні, завдяки своїм властивостям. Насамперед, цінується прозорість акрилу — до 92%. Цей показник залишається стабільним від серії до серії, водночас прозорість скла залежить від виробника. Молочний та тонований акрил відрізняється м'яким світлорозсіюванням, рівномірним по всьому листу (готовому виробу). Серед інших переваг можна виділити:

  • Можливість використання акрилу на вулиці та виготовляти світильники для зовнішнього та внутрішнього застосування.
  • Приваблива поверхня, представлена ​​у різноманітних відтінках та фактурах.
  • Міцність та довговічність. Матеріал не боїться ударів, полірується при невеликих подряпинах, не жовтіє і не знебарвлюється.
  • Безпека. Акрил не токсичний і при пошкодженні не утворює гострі уламки. Світильники можна вішати і у дитячій кімнаті, і у громадському місці.
  • Невелика вага (у 2,5 рази менше, ніж скло тієї ж товщини). Це значно полегшує роботу з матеріалом, монтаж світильника, не накладає жорсткі обмеження на поверхню для встановлення.

Світильник із акрилу своїми руками

Із акрилом легко працювати як у промислових умовах (на лазерному або термоформувальному верстаті), так і в домашніх — різати чи гравірувати вручну. Таким чином, кастомні світильники з акрилу стануть чудовим розширенням асортименту для дизайнерів та декораторів.

На наших фото — чудовий приклад трендового світильника, який досить легко відтворити. Для виготовлення такої лампи потрібно лише вирізати лазером півкільця різних діаметрів і закріпити їх на дерев'яний обід. Відполірований глянцевий торець, отриманий після лазерної обробки, робить виріб ще акуратнішим. При цьому не обов'язково мати власний лазерний верстат: можна замовити різання на готові деталі при покупці матеріалів у AVERS.

При механічному кріпленні акрилу важливо пам'ятати про термічне розширення матеріалу — 0,07 мм/м*С — і залишати зазор. Якщо необхідно, фахівці AVERS допоможуть провести всі необхідні розрахунки.

Матеріал

Для виробництва світильника можна використовувати акрил різних серій залежно від бажаного ефекту: наприклад, прозорий, молочний, кольоровий, дзеркальний.

Ми рекомендуємо звернути увагу на молочний акрил серії ALTUGLAS LED. Він чудово підходить для м'якого об'ємного світіння та, що дуже актуально, оптимізований під застосування світлодіодних ламп. Матеріал має чистий білий відтінок без жовтизни або синяви, забезпечує рівномірне світлорозсіювання, робить світло яскравішим.

Товари зі статті
Молочний LED 100.27100, 3 мм ALTUGLAS акрил листовий
лист
-
+
1 691,55 ₴/м2
Сума: 10 473,23 ₴