Які є особливості та різниця між офсетним і цифровим друком?

27.03.2020
Корисна інформація Самоклеючі плівки
Прочитали: 7493
Які є особливості та різниця між офсетним і цифровим друком?

Коли йдеться про виготовлення рекламних наліпок, різноманітних стікерів або етикеток відносно невеликого формату, вибір найчастіше зводиться до офсетної та цифрової технології друку. Однак немає єдиної і простої відповіді на питання, яка із цих двох найпоширеніших технологій є кращою. Вирішувати необхідно у кожному конкретному випадку.

Офсетна технологія (яку ще називають традиційною або аналоговою) існує в поліграфії досить давно і в глобальному сенсі особливо не змінюється. Цифровий друк — це сектор, що швидко розвивається та постійно оновлюється, його можливості збільшуються. Якщо раніше він істотно поступався у якості, то сьогодні різниця між цифровим і офсетним друком на відбитках практично не відчувається. Нині під час вибору наголос робиться не тільки на якості: враховуються такі чинники як доступний матеріал, час, вартість, обробка та індивідуальні параметри.

Офсетний друк: особливості

Офсетний друк — технічно непрямий спосіб друку. Фарби для зображення переносяться з друкованої форми на вал із полімерного матеріалу і тільки потім на поверхню для друку. Процес ґрунтується на відштовхуванні масла і води: зображення, яке потрібно надрукувати, пропалюють на пластині (друкованій формі). Ділянки друку пофарбовані з валиків, а ділянки, які не повинні бути надруковані, притягують водну плівку. Після нанесення фарби зображення переноситься на матеріал.

Традиційно для офсетного друку використовуються чотириколірні друкарські машини з серією із чотирьох систем фарбових валиків, по одному для кожної зазначеної фарби: блакитний, пурпурний, жовтий і чорний. Ці чотири кольори складають колірний простір CMYK. Сучасні машини можуть мати додаткові секції для застосування спеціальних кольорів, наприклад, системи Pantone, нанесення різноманітних ефектів, включаючи металіки і лаки.

Плюси офсетного друку:

Висока якість зображення.

   • У сучасному обладнанні встановлено безліч датчиків для автоматизації налаштування і безперервного контролю якості. У професійній друкарні перший і останній аркуш накладу будуть абсолютно ідентичними.

 

Висока швидкість.

   • У минулому офсетний друк вимагав створення плівки для створення друкованої форми. Сьогодні більшість офсетних друкарень використовують комп'ютерну систему, яка ще більше прискорює процес і ще більше підвищує якість. Крім того, офсетний друк дозволяє наносити спеціальне оздоблення або лак на останньому етапі.

 

Точний колір.

   • Можливість використовувати кольори Pantone гарантує точну передачу будь-якого кольору і прогнозований результат. Це є особливо важливим для продукції з корпоративними відтінками.

 

Широкий спектр матеріалів

   • , включаючи надтонкі різновиди паперу, дуже цупкий картон, деякі пластики.

 

Низька вартість відбитка при великих накладах.

   • У офсетного друку собівартість відбитків знижується зі збільшенням їх кількості. Це пов'язано з первинним налаштуванням машини і необхідністю виготовляти друкарські форми.

 

Прекрасні можливості для післядрукарської обробки.

 

Основні мінуси офсетного друку:

 • Не підходить для невеликих тиражів — висока собівартість відбитка.
 • Великі терміни виконання робіт у порівнянні з цифровим друком.
 • Більшість офсетних друкарських машин призначені для друку на листових матеріалах.

Особливості цифрового друку

Цифровий друк поєднує кілька технологій, при яких цифрові зображення або дані (файл друку) обробляються комп'ютером і відправляються безпосередньо на принтер. Це може бути струменевий або лазерний принтер, або навіть термопринтер зі спеціальним папером.

У той час як струменеві та термопринтери друкують безпосередньо на носії, лазерні принтери зазвичай використовують стрічку перенесення і статичну електрику для перенесення тонера на папір, після чого він фіксується за допомогою тепла. Статична електрика і тепло є причинами, через які листи можуть залишатися зарядженими і злегка деформованими.

Цифровий друк найкраще підходить для одиничних тиражів і тиражів, в яких кожен відбиток має індивідуальні особливості. Тут не використовуються пластини і немає необхідності в тривалому налаштуванні обладнання. Найчастіше лазерні і струменеві принтери використовують колірний простір CMYK. Однак у сучасних тонерних машинах промислового класу зустрічаються додаткові секції зі спеціалізованим тонером, наприклад, прозорим або металізованим. Високоякісні струменеві принтери часто також використовують чорнила додаткових відтінків, наприклад, світло-блакитні або ультра-чорні. Розмаїття видів чорнил (сольвентні, УФ-затверджувані, латексні, водорозчинні) дозволяє підібрати оптимальний за ціною та якістю варіант для конкретного застосування відбитка.

Переваги цифрового друку:

 

Оперативність.

   • Цифровий друк здатний зробити перший надрукований лист за лічені хвилини, особливо, якщо в друкарні використовується сучасне швидкісне обладнання.

 

Друк на вимогу.

   • Відсутність додрукарської підготовки дозволяє виготовляти рівно стільки, скільки необхідно на даний момент, і додруковувати згодом. Можливе внесення правок, індивідуальна корекція кольору при друку художніх творів, друк книг, оплачених користувачами.

 

Вартість.

   • Цифровий друк дозволяє дешевше друкувати при малих обсягах, як на лазерних, так і на струменевих принтерах.

 

Змінні дані.

 • Завдяки цифровому друку стає можливим індивідуалізувати кожен друкований продукт. Наприклад, вставити послідовні номери в квитки, надрукувати адресу на листах, листівках або наліпках і додатково нанести унікальне зображення. Друк змінних даних зазвичай використовується для маркетингу, управління взаємовідносинами з клієнтами та реклами.

Недоліки цифрового друку:

 • Більша вартість за одиницю у порівнянні з офсетним друком при великих тиражах.
 • Обмежений розмір, якщо йдеться про тонерні пристрої.
 • Обмежений вибір матеріалів. Оскільки цифровий лазерний друк використовує тепло для фіксації тонера на папері, може виникнути певний ефект деформації. Для досягнення найкращих результатів лазерні принтери вимагають матеріал із гладкою поверхнею.
 • Складнощі з точним відтворенням спеціальних кольорів Pantone, хоча обладнання останніх поколінь дає дуже близьку відповідність. Є складнощі з друком металізованими і білими чорнилами, а також із друком на чорному або темному папері.
 • Складнощі з подальшою післядрукарською обробкою, наприклад, розтріскування тонера на згинах, недостатньо якісна ламінація.

Цифровий та офсетний друк: остаточне порівняння

Єдиної універсальної технології для всіх завдань не існує. Вирішувати, який метод обрати, необхідно в кожному конкретному випадку, враховуючи ряд чинників:

Кількість. Офсетний друк пропонує більш низькі витрати при збільшенні кількості і завжди буде прекрасним вибором для великих тиражів будь-яких рекламних матеріалів. Дуже короткі тиражі можуть бути набагато більш рентабельними з цифровим друком.

Матеріал. І офсетний, і цифровий друк мають свої обмеження по вибору матеріалів, тому цей чинник безпосередньо впливає на вибір технології.

Колір. Якщо потреби друку можуть бути реалізовані у колірному просторі CMYK, цифровий друк все ще є конкурентним. Якщо потрібні спеціальні кольори, офсетний друк стає необхідністю.

Терміни. Найчастіше цифровий друк здійснюється швидше. Хоча в сучасних друкарнях також можна виготовити наклад за кілька годин.

Персоналізація. Тільки цифровий друк здатний персоналізувати кожен окремий аркуш. Також у друкарнях пропонуються змішані рішення. Наприклад, великий наклад друкується офсетом, а потім змінні дані наносяться цифровим способом.

Самоклейні матеріали: оптимальний вибір

Як вже зазначалося, офсетний і цифровий друк мають відмінності в спектрі доступних матеріалів. Прекрасним рішенням для виготовлення наклейок офсетним способом стане крейдований папір Ritrama Semigloss з напівглянцевою поверхнею. Постійний акриловий клей гарантує прекрасну адгезію до різноманітних поверхонь, а можливість вибрати підкладку з перфорацією і без неї, спрощує роботу з кінцевим продуктом.

Ще один чудовий продукт для офсетних наклейок — чистоцелюлозний некрейдований папір Ritrama Litho. Серед його переваг також постійний клей із гарною адгезією і зручна перфорація на підкладці.

Для замовлень із обмеженим бюджетом чудово підійдуть листові плівки Ritrama RI-145/165/205. Вони можуть використовуватися для зовнішньої реклами протягом трьох років. У серії представлені матові і глянцеві плівки з постійним і знімним клеєм, з перфорацією підкладки та без неї.

Для цифрових накладів варто віддати перевагу плівкам Orajet 3640. У серії представлені білі і прозорі матеріали з матовим і глянцевим оздобленням. Виробник гарантує тривалу експлуатацію зовні приміщень (до 4 років), прекрасну адгезію і чудову якість цифрового друку.

Отже, різниця між цифровим та офсетним друком проявляється у багатьох аспектах, включаючи якість, швидкість, вартість і асортимент сумісних матеріалів. Компанія AVERS пропонує безліч матеріалів для виготовлення рекламної продукції різними технологіями. Звертайтеся у чат або за телефонами, щоб отримати розгорнуту консультацію від професійних менеджерів.

Товари зі статті
Прозорий глянцевий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Прозорий матовий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Hit
Білий глянцевий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Hit
Білий матовий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+