Запобіжні заходи під час роботи з акрилом

29.10.2020
Обробка матеріалів Акрил (оргскло)
Прочитали: 73
Запобіжні заходи під час роботи з акрилом

Акрил — надзвичайно популярне рішення серед рекламістів і дизайнерів завдяки ряду переваг. Він дуже привабливо виглядає, може використовуватися для найрізноманітніших проектів, легко формується і протистоїть різним негативним чинникам. Але важливо пам'ятати, що робота з акрилом, як і з будь-яким іншим матеріалом, вимагає певних пересторог.

Механічна обробка

Акрил Polycryl — досить твердий матеріал. Гострі краї можуть стати причиною порізів, а стружки, що відлітають, можуть пошкодити очі. Рекомендації, яких варто дотримуватися:

 • будьте обережними при роботі з гострими кутами і краями аркуша, особливо якщо ви працюєте голими руками. При маніпуляціях із листами використовуйте бавовняні рукавички, особливо якщо доводиться працювати з розігрітими листами;
 • одягайте захисні окуляри;
 • під час механічної обробки матеріал слід міцно утримувати, а різальні інструменти, особливо свердла (з від'ємним кутом нахилу) слід правильно заточувати;
 • при використанні охолоджувальної рідини слід дотримуватися рекомендацій виробника;
 • робота з оргсклом і клеями, фарбами, розчинниками або очисниками повинна проводитися в добре провітрюваному приміщенні, з відведенням пилу і диму;
 • при лазерному різанні дуже важливо забезпечити робочу зону витяжною вентиляцією для видалення утворених парів і токсичних газів.

Термоформування і пожежна безпека

Коли акрил нагрівається, він розм'якшується і йому легко надавати форму. При нормальному формуванні та температурі від 140 до 170°C, акрил не виділяє помітної кількості пару. Однак піддавати акрил впливу полум'я або тривалому нагріванню є небезпечним, тому що він створює легкозаймисті та токсичні пари.

Точка запалювання акрилу — 280°С. Як правило, листи POLYCRYL продовжують горіти самостійно без прямого впливу полум'я на матеріал і швидко згорають без залишків, якщо не будуть вчасно погашені. Продукти горіння при достатньому доступі повітря — це двоокис вуглецю і вода. Якщо кількість повітря є недостатньою, то буде утворюватися токсичний газ — монооксид вуглецю.

Формування під тиском

Також при формуванні під тиском повітря є ризик того, що матеріал лопне, серед можливих причин:

 • надмірний тиск повітря;
 • помилки оператора;
 • пошкодження поверхні заготовки;
 • забруднення заготовки сторонніми предметами.

При видуванні акрилу повинні бути передбачені захисні екрани для захисту оператора від фрагментів акрилу в разі розриву заготовок.

Заготовки для термоформування необхідно зберігати обережно, щоб уникнути пошкодження або забруднення поверхні. За можливостю, захисний папір слід знімати тільки безпосередньо перед нагріванням.

Взаємодія з хімікатами

На листах оргскла можуть утворюватися дрібні тріщини або змінюватися колір при контакті з деякими несумісними матеріалами — це можуть бути очисники, поліролі, клеї, герметики, ущільнювачі, пакувальні матеріали, а також емульсії, до складу яких можуть входити розчинники.

Перед застосуванням рекомендується випробувати ці речовини на сумісність, а також проконсультуватися з технічними фахівцями AVERS.

Зберігання та транспортування

При зберіганні і транспортуванні акрилу слід бути обережними та дотримуватися основних рекомендацій:

 • при вантажно-розвантажувальних роботах не можна допускати сильного згинання листів, оскільки вони можуть розтріскатися, особливо на морозі;
 • також не варто тягнути один лист по поверхні іншого при знятті з палети, щоб не пошкодити захисну плівку;
 • уникайте ударів країв акрилового листа, щоб мінімізувати ризики відколів;
 • не рекомендується навіть тимчасове розміщення листів на нерівній поверхні, оскільки може виникнути сильна напруга, викривлення в локальних місцях і навіть розтріскування при подальшій дії фарб, розчинників або їх парів.

Ретельне дотримання всіх рекомендацій допоможе уникнути різноманітних пошкоджень матеріалу і заготовок із нього, а також мінімізує ризики виробничих травм і нещасних випадків. Детальні технічні рекомендації можна отримати у менеджерів компанії AVERS — звертайтеся у чат або за телефонами.

Товари зі статті
Прозорий, 15 мм POLYCRYL акрил листовий
лист
-
+
Прозорий, 20 мм POLYCRYL акрил листовий
лист
-
+