Захисна плівка на акрилі: функції та особливості роботи

10.06.2020
Корисна інформація Акрил (оргскло) Самоклеючі плівки
Прочитали: 3895
Захисна плівка на акрилі: функції та особливості роботи

Щоб акриловий виріб виглядав привабливо, акрилові листи повинні мати ідеальну якість. Захисна плівка — гарантія збереження матеріалу під час усього виробничого ланцюжка, починаючи від зберігання на складі виробника.

Функції захисної плівки

Отже, основна мета поліетиленового покриття — запобігти пошкодженням на поверхні акрилового листа при зберіганні, транспортуванні та обробці. Необхідно уникати тертя листів один об одний або об робочу поверхню. Стружка, тирса та інші тверді частинки можуть подряпати листи, прорвавши захисну плівку. Також небажано зберігати листи або фрагменти акрилу у вертикальному положенні, оскільки існує ризик відшарування захисту.

Видалення плівки

У більшості випадків захисна плівка залишається на листах до завершення обробки і монтажу готового виробу. Однак деякі види робіт вимагають видалення плівки з усієї поверхні або окремих фрагментів.

Наприклад, гнуття на струні, термоформування і термотиснення на поверхні, як правило, вимагають повного зняття захисної плівки. Однак у цьому правилі є винятки, наприклад литий акрил Polycryl CAST може піддаватися термоформуванню безпосередньо із захисною плівкою.

Для полірування торців або кріплення може знадобитися зняти плівку тільки з країв.

Якщо передбачається повторне використання, захисна плівка змотується на картонну або пластикову трубу.

Очищення від залишків клею

У якісних акрилових листах — таких як Polycryl або Altuglas — використовують якісні плівки, які легко знімаються без будь-яких залишків. Навіть якщо акрил тривалий час знаходився під сонцем або піддавався впливу підвищеної вологості та тепла, плівка видаляється абсолютно без проблем.

Однак при роботі з іншими листами акрилу можна зіткнутися з тим, що під впливом сонячної радіації, високих температур і сухого повітря, клей висохне і плівку буде важко зняти з поверхні акрилу.

В умовах підвищеної вологості, в’язкість клею стає низькою і при видаленні захисної плівки можливі залишки клею на поверхні. Для видалення таких залишків використовується гексан, петролейний ефір, гас, спеціальні розчинники для видалення клею. Не можна використовувати бензин або сильні розчинники (ацетон, толуол, сольвентні розчинники для нітроемалей і фарб тощо).

Після змивання клею залишаються невидимі розчинені залишки. Їх необхідно відразу видалити за допомогою м'якої і чистої тканини, змоченої у водному розчині етилового спирту. Така обробка частково знімає електростатичний заряд, який може притягувати до поверхні акрилу пил.

Остаточна обробка повинна бути виконана м'якою тканиною змоченою водно-спиртовим розчином або водою. Не бажано витирати лист акрилу сухою тканиною, оскільки на поверхні виникне електростатичний заряд.

Таким чином, захисна плівка — прекрасний помічник в роботі з акрилом, який допомагає безпечно зберігати, переміщати і обробляти пластик.

Компанія AVERS пропонує велике розмаїття акрилових листів від провідних світових виробників. Звертайтеся у чат або за телефонами за допомогою у виборі і професійною технічною підтримкою.