Екологічна інтер'єрна реклама

11.06.2020
Корисна інформація Матеріали для друку
Прочитали: 1991
Екологічна інтер'єрна реклама

Інтер'єрна графіка пропонує безмежні можливості, щоб поліпшити будь-який простір або середовище. Індивідуальні настінні зображення позитивно впливають на зовнішній вигляд офісних приміщень, підсилюють просування, повідомляють про рекламні акції у місцях роздрібної торгівлі, дозволяють створити необхідну атмосферу в ресторанах і розважальних закладах. Щоб отримати якісні відбитки, необхідно дотриматися двох найважливіших умов: правильно підібрати технологію друку і носій.

Друк водними чорнилами

Широкий асортимент представлених на ринку широкоформатних чорнил задовольняє найрізноманітніші вимоги до довговічності і колірної гами фотографій, художнього друку, вивісок, плакатів, шпалер і виробів для декору. Одна з найпоширеніших технологій інтер'єрного друку настінних зображень — друк водними чорнилами.

Водні чорнила використовують воду для перенесення різних типів барвників на поверхню задрукованого матеріалу. Кольорові пігменти розчиняються у воді. Підкладки для друку обробляються спеціальним мікропористим покриттям, щоб чорнила не усмоктувалися в підкладку, не викликали ряботиння на папері і не стікали з гладкої поверхні плівки або вінілу.

Щоб зображення було стійкішим до УФ-променів, вологи та забруднень, може знадобитися додаткова ламінація. Водні чорнила не мають запаху і є не токсичними під час і після друку.

Висока якість чорнил дозволяє отримати дуже маленький розмір точок і як результат — детальні зображення з плавними тонами. Гладка поверхня висохлих чорнил точно відбиває світло, що підсилює яскравість відбитка. Такі переваги є особливо важливими при виготовленні предметів образотворчого мистецтва і фотографій.

Пігментні чорнила

Це своєрідний різновид водних чорнил. Однак крихітні частинки кольорових пігментів не розчиняються у воді. Вони осідають на поверхні носія, за рахунок чого підвищується стійкість до УФ-світла і вологи.

Розмір частинок барвника залишається досить маленьким, щоб дати маленький розмір точки і гарне зображення з високою роздільною здатністю. Однак поверхня після друку є злегка шорсткою і розсіює світло, тому кольори можуть виглядати більш приглушеними.

Як і водні, пігментні чорнила можуть використовуватися тільки на носіях зі спеціальним покриттям, що збільшує вартість готового виробу.

Екосольвентні чорнила

Чорнила на основі розчинника, як правило, коштують дуже недорого, проте мають характерний запах і вимагають вентиляції приміщення при друку і часу на сушку виробу для повного видалення носія чорнила. Вони є досить стійкими і менш вибагливими до асортименту носіїв, тому з часом на ринку з'явився компроміс: екосольвентні чорнила, що містять меншу кількість шкідливих речовин. Деякі різновиди мають екологічні сертифікати і можуть використовуватися всередині приміщень. Найчастіше вони поступаються за яскравістю водним чорнилам. Серед плюсів — чудова довговічність, стійкість до УФ-випромінювання, низька вартість.

УФ-друк

УФ-затверджувані чорнила затверджуються з утворенням жорсткої полімерної плівки під впливом хвиль УФ-світла певної довжини. Чорнила не випаровуються при впливі тепла і не всотуються у підкладку, утворюють насичене зображення. У новітньому поколінні принтерів використовується енергозберігаюче світлодіодне освітлення для затвердіння чорнила.

Такі чорнила дають можливість друкувати безпосередньо як на гнучких, так і на жорстких носіях. Вони є досить екологічними, не мають запаху, є стійкими до зовнішніх впливів. Однак, незважаючи на удосконалення в технології, УФ-чорнила через великий обсяг можуть розтріскуватися при нанесенні на гнучку підкладку.

Латексний друк

Латексні принтери ідеально підходять для створення надійних відбитків для зовнішнього і внутрішнього застосування. Чорнила на основі смол і води знижують вплив друку на навколишнє середовище. Додаткова вентиляція не потрібна. Графіка, надрукована латексними чорнилом, відрізняється довговічністю і високою якістю. Латексні принтери можуть друкувати практично на будь-яких матеріалах. Їх вартість також є конкурентоспроможною, і продовжує падати, оскільки технологія стає дедалі популярнішою.

Типи підкладок

Діапазон матеріалів, які може використовувати широкоформатний принтер для друку інтер'єрної графіки та реклами, є дуже різноманітним. Спочатку були доступні тільки гнучкі підкладки, однак УФ-затверджувані чорнила дозволили друкувати на величезній кількості жорстких і напівжорстких матеріалів, використовуваних у вивісках, пакуванні, етикетках і декорі.

Один із найбільш поширених типів гнучких матеріалів — самоклейні папір і плівки — прозорі, напівпрозорі, білі, кольорові. З їх допомогою можна брендувати або нанести високоякісні зображення практично на будь-яку поверхню.

Наприклад, чудовим вибором для бюджетної короткостроковій реклами стане білий некрейдований папір Ritrama Litho. Крім інтер'єрної графіки його також можна використовувати для створення промислових і рекламних етикеток.

Серед інших популярних різновидів гнучких матеріалів:

  • папір різної щільності;
  • фотопапір з глянцевою, напівглянцевою, матовою поверхнею і металізований папір;
  • художній папір із гладкою і фактурною поверхнею;
  • полімерна плівка (ПВХ, ПЕ, ПП) із мікропористим покриттям для друку водними чорнилами;
  • вінілова тканина

Жорсткі підкладки для друку включають акрилові, алюмінієві панелі, листи з гофрованого пластику, пофарбовані дерев'яні панелі MDO і пінопластові плити.

Таким чином, на ринку представлена ​​велике розмаїття екологічних технологій і матеріалів для якісної інтер'єрної реклами. Компанія AVERS пропонує безліч варіантів рішень для тих чи інших рекламних завдань. Звертайтеся у чат або за телефонами за детальною консультацією та допомогою у виборі.