Бібліотека у вигляді дерева

13.03.2024
Креатив Алюмінієві композитні панелі
Прочитали: 12
Бібліотека у вигляді дерева

Міська бібліотека з високими деревоподібними колонами, скляним фасадом та кімнатами, що нагадують пагорби – не декорація до футуристичного фільму, а новий проєкт архітектурної студії Snøhetta в Пекіні. 

Студія мала на меті ідею відвернути увагу відвідувачів від смартфонів і частіше підіймати очі вгору, щоб дозволити собі бачити картину ширше – у загальному сенсі. Щось, що нагадує сад або ліс, де ти можеш годинами читати книгу, притулившись до дерева. 

В центрі будівлі розташовані просторий атріум із пагорбоподібними перепадами, уздовж яких є місця для сидіння та книжкові полиці.  

Однією з найвизначніших деталей бібліотеки є її високі стрункі колони, які на вершині «переростають у плоскі панелі», щоб підтримувати дах. Колони мають модульну конструкцію, розроблену для зменшення матеріальних відходів та інтеграції таких технологій, як освітлення, акустика та збір дощової води. Вид колон змодельовано на основі листя дерева гінкго, цікаво, що зовні, поряд із бібліотекою ростуть такі самі справжні гінкго. 

Якщо придивитися до конструкції деревоподібних колон, то можна побачити, що зовні вони обшиті касетами, а розширення ближче до даху також виконано з окремих фрагментів. Для зовнішнього облицювання складних обʼєктів, на кшталт колон із різним діаметром, хвилеподібних площин тощо, радимо використовувати алюмінієвий композит. Він добре піддається вальцюванню, легко монтується, має невелику вагу. 

Загальний дизайн отримав три зірки GBEL у Китаї – найвищий рейтинг у сертифікації зеленого будівництва.

Автори будівлі сподіваються, що проєкт допоможе відновити важливість бібліотек як громадських просторів, а не «простого сховища книг».