Дзеркальний навіс для бібліотеки

20.08.2021
Креатив Алюмінієві композитні панелі
Час читання 10 хв
Прочитали: 2029
Дзеркальний навіс для бібліотеки

Сьогоднішній проект в рубриці «Креатив» — прекрасний приклад того, як дзеркальні поверхні в оздобленні допомагають архітекторам вписати нову будівлю в старовинну забудову, не пошкоджуючи міський ландшафт. Китайська студія Leeko Studio займалася реконструкцією старовинних вулиць в місті Шаосин (Китай). У рамках проекту стояло завдання спроектувати нову споруду для міської бібліотеки.

Будівля міської бібліотеки площею 521 м² виконує три функції: безпосередньо бібліотека, кав’ярня, а також простір для проведення часу жителів міста у вигляді великих ступенів під відкритим небом.

Завдяки використанню матеріалів із дзеркальною поверхнею та відбиттю в них сусідніх будівель вдалося вписати сучасну споруду в історичний район, зберігши автентичність архітектурного ансамблю вулиці.

Великі ступені під дзеркальним дахом — продовження читального залу. Вони захищають від негоди і дають можливість насолодитися міськими пам'ятками з іншого ракурсу, розслабитися на прохолодному вітрі та весело провести час, спілкуючись наживо або по Інтернету. Дзеркальна стеля відбиває те, що відбувається на площі внизу, як відеомагнітофон, що фіксує повсякденне життя місцевих жителів.

Для тих, хто хоче реалізувати подібний проект важливо пам'ятати про конструкційні навантаження, яких зазнає навіс великої площі. До власної ваги конструкції додається дощове і снігове навантаження. Це означає, що матеріали для такого проекту повинні бути максимально легкими при заданій міцності.

Дзеркальний алюмінієвий композит ECOBOND більш ніж утричі легше, ніж сталь, відповідно дозволяє істотно знизити навантаження на несучі елементи. Крім того, сформувавши необхідні елементи, касети, можна врахувати практично будь-які побажання по дизайну конструкції і приховати вузли кріплення від спостерігача.

Композит не боїться атмосферних явищ, легко обробляється і встановлюється. Дзеркальна поверхня дає точне відбиття без будь-яких спотворень.