Фрези для різання пластиків

27.01.2020
Обробка матеріалів Інструменти, клей, скотчі
Прочитали: 2983
Фрези для різання пластиків

Фрезерування є вельми популярною операцією при виробництві зовнішньої реклами. Однак обробка різних типів пластмас може викликати безліч проблем. Технологія виготовлення та склад матеріалів може відрізнятися. Вибір правильного інструменту для роботи має вирішальне значення, щоб не витрачати даремно час і гроші.

На додаток до фізичних властивостей різних матеріалів, інші менш очевидні чинники, такі як зміна кольору, можуть радикально змінити реакцію пластичного матеріалу на різальний інструмент. Пропонуємо невелике керівництво, щоб допомогти в процесі вибору інструменту і уникнути помилок.

Що таке кінцева фреза?

Обробка матеріалів на верстатах з ЧПК — це процес, при якому видаляється невелика частина матеріалу обертовими різальними інструментами — кінцевими фрезами. Кінцева фреза, хоча і схожа свердло, є значно універсальнішою. Свердла призначені для занурення безпосередньо в матеріал, різання в осьовому напрямку і створення циліндричних отворів. Кінцеві фрези зазвичай використовуються для горизонтальної обробки. Крім того, більшість фрез здатні різати як в осьовому, так і в поперечному напрямку, завдяки різальній кромці.

Тип проекту, матеріал і бажана чистота поверхні визначають геометрію інструменту. Ключові характеристики фрези включають в себе діаметр хвостовика, кількість зубів, форму наконечника, напрямок спіралі, довжину і діаметр різальної частини і загальну довжину.

Форми наконечника

Форма кожної кінцевої фрези призначена для певної мети. Серед найбільш поширених:

  • спіральна О-подібна;
  • сферична кінцева;
  • «риб'ячий хвіст»;
  • V-подібна.

Фреза спіральна О-подібна

Спіральні фрези використовують для вирізання фігурних елементів із цілісного листа. Такі фрези використовують на великих швидкостях обертання, що сприяє тому, що обробка матеріалу відбувається з високою швидкістю, водночас оброблювана поверхня матиме високу якість.

Фреза сферична кінцева

Сферична кінцева фреза (найчастіше застосовується двозуба), має підвищену зносостійкість. В основному цією фрезою здійснюють контурне фрезерування, такі фрези підходять для обробки м'яких металів, композитних і полімерних матеріалів.

Фреза «риб'ячий хвіст»

Фрези «риб'ячий хвіст» виробляють плоску поверхню.

Фреза V-подібна гравер

Фреза V-подібна пазовка

V-подібні найчастіше використовуються для пазування і гравіювання.

Кріплення заготовки і напрямок спіралі

Ключем до успішної обробки пластмаси є відповідність геометрії фрези характеристикам обробки матеріалу. Хоча основну увагу необхідно приділяти властивостям різального інструменту/матеріалу, такі фактори, як методи фіксації є не менш важливими.

Не всі пластикові деталі можна закріпити за допомогою затискачів або лещат. Залежно від властивостей матеріалу ці кріплення можуть пошкодити або деформувати деталь. Щоб обійти це, часто використовуються вакуумні столи або інші слабші утримувальні сили, наприклад, двосторонні стрічки HPX.

Оскільки не всі тримачі забезпечують надійну фіксацію деталі, підйом може стати проблемою, якщо використовується неправильний інструмент. У цьому випадку доцільно використовувати кінцеві фрези, що відводять стружку вниз, — інструменти з лівою спіраллю і з правим вирізом — мають осьові сили вниз, які штовхають стружку вниз, запобігаючи підйому і розшаруванню.

Також такі фрези доцільно використовувати, якщо:

  • у заготовки є незакріплені деталі;
  • зверху присутня ламінація поверхні.

Якщо матеріал заготовки ламінований знизу, то необхідно застосовувати фрезу з верхнім відведенням стружки.

Толерантність до тепла і розмір канавки

Кількість тепла, що виділяється, завжди слід враховувати перед будь-якими процесами обробки, але це э особливо актуальним при роботі з полімерними матеріалами. Під час обробки полімерів тепло повинно відводитися з області контакту між інструментом і заготівлею швидко і ефективно, щоб уникнути розплавлення і зварювання стружкою.

Якщо у пластику низька температура плавлення, то гарним варіантом буде однозахідна фреза. Цей інструмент має велику канавку, що дозволяє отримувати більші стружки. Чим більшою є стружка, тим більше тепла може бути відведено від матеріалу без його плавлення.

Для пластмас із більш високою жароміцністю, може використовуватися дво- або триканальна фреза. Оскільки вона має більше різальних крайок і забезпечує більш високу швидкість роботи, термін її служби збільшується.

Якість обробки і видалення задирок

Розташування полімеру в пластмасі може викликати появу великої кількості задирок, якщо вибрати невідповідний інструмент. Деталі, які вимагають ручної зачистки в автономному режимі після обробки, можуть виснажувати ресурси виробництва. Для акуратного різу матеріалу без задирок необхідна гостра різальна кромка.

Отже, від вибору правильної фрези багато в чому залежить кінцевий результат. При покупці важливо вивчити міркування щодо утримання заготовки, точки плавлення матеріалу і будь-яких задирок, які можуть потенційно утворитися на деталі.

Компанія АВЕРС пропонує високоякісні інструменти для обробки різноманітних матеріалів від галузевих лідерів, а також послуги з фрезерування пластиків на промисловому професійному обладнанні. Звертайтеся у чат або за телефонами.

Товари зі статті
Фреза RICH VERTEX однозахідна, 3 мм
шт
-
+
222,71 ₴
Сума: 222,71 ₴
Фреза RICH VERTEX однозахідна, 4 мм
шт
-
+
490,44 ₴
Сума: 490,44 ₴
Фреза RICH VERTEX однозахідна, 6 мм
шт
-
+
847,01 ₴
Сума: 847,01 ₴