Листовий ПЕТ-пластик і методи його обробки

28.02.2020
Обробка матеріалів Листові пластики
Прочитали: 6515
Листовий ПЕТ-пластик і методи його обробки

Поліетилентерефталат (ПЕТ) — міцний, легкий, прозорий пластик. Матеріал часто використовується для виготовлення пляшок, косметичного та харчового пакування, включаючи контейнери для харчових продуктів. Крім того, це дуже популярний матеріал і у рекламній галузі. З нього виготовляються різні підставки, тримачі, кишені, сувеніри, POS-вироби. Розглянемо деякі особливості його обробки.

 Різання, висікання, фрезерування

Для різання підходять циркулярні і дискові пилки. Водночас матеріал складніше піддається висіканню, ніж інші пластики, оскільки на обладнання накладається велика сила і напруга. Це означає, що пошкодження матриці і швидкість зносу зазвичай є вищими, а цикли обрізання -зазвичай довшими.

Обробка ПЕТ повинна проводитися досвідченим співробітником. Оскільки матриці повинні рівномірно стикатися з різальною або ударною пластиною, щоб забезпечити чистий зріз і уникнути пошкодження, точна «підгонка» матриці до різальної пластині має вирішальне значення.

Недосконале обрізання часто призводить до дефектів крайки, тому обідки або периметр деталей погіршуються, що призводить до більш високої кількості браку.

Також матеріал підходить для лазерного різання (якщо товщина листа менше 4 мм) і фрезерного різання пальчиковими і дисковими фрезами (пальчикові фрези, найчастіше з двома різальними крайками, але підходять і однозахідні).

З'єднання

Першими чинниками, які слід враховувати при виборі кращого клею для склеювання ПЕТ, є стійкість до розчинників і термостійкість. ПЕТ є герметичним, що не дає можливості вивітритися розчиннику. Чудово підходять акрилові клеї, вони забезпечують високу міцність зчеплення без обробки поверхні.

Клейкі стрічки HPX на акриловій основі також підійдуть для з'єднання і фіксації виробів із ПЕТ.

Цианакрилатні клеї можуть застосовуватися для з'єднання ПЕТ, але кращий ефект дасть попередня обробка поверхні для збільшення поверхневої енергії і поліпшення адгезії.

Тривалий нагрів ПЕТ-листа до високої температури не рекомендується, однак, точкове зварювання є гарним методом з'єднання.

Ударна стійкість матеріалу дає можливість застосовувати для скріплення також цвяхи, скоби і заклепки. При використанні нарізного сполучення необхідно враховувати термічне розширення.

Холодне формування

ПЕТ є дуже стійким до багаторазових згинів. Мінімальний радіус вигину листа дорівнює товщині листа*150. Також листи до 2 мм можна формувати без нагріву. Однак після надання форми вони частково повертаються у первинний стан, тому кут згинання повинен бути, приблизно, на 25° більше. Також потрібно враховувати зниження хімічної стійкості у місцях згину.

Термоформування

За в'язкопружними властивостями ПЕТ-лист схожий на інші термопласти, такі як ПВХ (полівінілхлорид) і HIPS (ударостійкий полістирол). Отже, більшість термоформувального обладнання може бути адаптоване до правильної роботі з ПЕТ із невеликими змінами. Для досягнення контрольованих, послідовних і надійних результатів при термоформуванні ПЕТ-листа, необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

  • температура нагріву 110—130°C. Оптимальна температура — 120°C. Перегрів листа призводить до того, що матеріал стає більш крихким і біліє, при більш високих температурах слід використовувати ПЕТГ.
  • температура прес-форми 40—60°C. Нижчі температури можуть призвести до нерівномірного розподілу.

Отже, механічна обробка ПЕТ-листа не представляє особливих складнощів, однак вимагає певних навичок і досвіду.

Компанія AVERS пропонує велике розмаїття пластиків для різноманітних рекламних і дизайнерських завдань. Звертайтеся у чат або за телефонами, щоб отримати професійну консультацію про властивості матеріалів і методи їх обробки.

Товари зі статті
Прозорий OCTOPLAN ПЕТ-Г  листовий, 0,5 мм
лист
-
+
239,86 ₴/м2
Сума: 614,64 ₴
Прозорий OCTOPLAN ПЕТ-Г  листовий, 1 мм
лист
-
+
435,21 ₴/м2
Сума: 1 115,23 ₴
Hit
Прозорий OCTOPLAN ПЕТ листовий, 0,5 мм
лист
-
+
190,46 ₴/м2
Сума: 488,05 ₴
Hit
Прозорий OCTOPLAN ПЕТ листовий, 0,7 мм
лист
-
+
250,54 ₴/м2
Сума: 642,01 ₴
Прозорий OCTOPLAN ПЕТ листовий, 1,5 мм
лист
-
+
525,10 ₴/м2
Сума: 1 345,57 ₴
Прозорий OCTOPLAN ПЕТ листовий, 1 мм
лист
-
+
347,10 ₴/м2
Сума: 889,44 ₴
Sale
Hit
Прозорий OCTOPLAN ПЭТ рулонний, 110 мікрон
рулон
-
+
95,59 ₴/м2
88,90 ₴/м2
Сума: 2 437,64 ₴