Методи з'єднання полікарбонату

22.04.2020
Корисна інформація Обробка матеріалів Листові пластики
Прочитали: 4045
Методи з'єднання полікарбонату

Монолітний і стільниковий полікарбонат — один із найбільш міцних і універсальних матеріалів, представлених нині на ринку. Він містить цілий ряд компонентів, які надають йому ідеальну міцність і ефективність. Широкий спектр варіантів застосування універсального матеріалу означає, що в якийсь момент виникне потреба з'єднати між собою його листи. Існує кілька методів з'єднання полікарбонатних листів, які необхідно використовувати для досягнення ефективних результатів.

З'єднання полікарбонату: функції

Полікарбонат використовується у різноманітних цілях — як побутових, так і промислових. Відповідно, з'єднання виконує певні функції, серед яких:

  • Покращити міцність виробів із полікарбонату. Досить часто з'єднання двох або більше листів полікарбонату є єдиним можливим рішенням для виконання поставленого завдання.
  • Отримати кращий дизайн, зберігаючи при цьому міцність і довговічність. Необхідно вибрати з'єднання, яке буде найнадійнішим і покаже найкращі результати, зберігши як фізичні, так і властивості міцності.
  • Скоротити витрати. Різні методи з'єднання листів полікарбонату дозволяють знизити виробничі витрати.

Як правильно з'єднати полікарбонатні листи

Розглянемо найбільш поширені і ефективні методи з'єднання листів полікарбонату:

Склеювання за допомогою розчинника. Це один із найцікавіших способів з'єднання полікарбонатних листів, який використовують у різних галузях. Розчинник дозволяє розм'якшити матеріал. Після цього можна з'єднати дві поверхні. Компоненти зв'язуються поки розчинник висихає і випаровується. Процедура не вимагає великих зусиль, однак потрібна увага і обережність. Оскільки надмірний тиск при затиску двох поверхонь легко може спотворити результат. Також важливо використовувати розчинник, сумісний із полікарбонатом, оскільки звичайні розчинники можуть пошкодити поверхню листа і спровокувати появу мікроскопічних тріщин або помутнінь.

Склеювання за допомогою клею. Технологія використовується не тільки в промисловості, але і у побуті. На ринку представлений великий вибір клеїв, важливо переконатися, що склад підходить для конкретних пластиків. Також необхідно уникати потрапляння клею на шкіру, тому будуть потрібні захисні пристосування. Недолік методу в тому, що використання клею може порушувати оптичну прозорість матеріалу. Основне правило при склеюванні полікарбонатних листів — слід ретельно уникати застосування, будь-яких клеїв на основі розчинників.

Гарні результати демонструють нейтральні клеї, силіконовий і поліуретановий.

Зварювання листів полікарбонату. Процес включає використання звукових імпульсів, що передаються в зону з'єднання. Резонансний вібруючий пристрій полегшує передачу цих звукових імпульсів і змушує дві пластикові деталі вібрувати одну проти одної. Ця вібрація, у свою чергу, генерує тепло, яке в кінцевому підсумку об'єднує елементи. Метод дає прекрасні результати, але є досить дорогим.

З'єднання полікарбонату: покроковий процес

Одним із найбільш важливих аспектів, коли йдеться про з'єднання будь-якого типу полікарбонату для конкретного застосування, є знання процесу. Потрібно розуміти, який очікується результат. Наприклад, в одних випадках необхідний гладкий шов, а в інших — виникне питання, чи можна полікарбонат з'єднати внапустку. Зрозуміло, всі перераховані технології розрізняються між собою, однак є ряд спільних дій:

Крок 1: Оцініть матеріали для з'єднання, визначте фактичний тип полікарбонатних листів, які ви хочете використовувати.

Крок 2: Оберіть відповідну техніку з'єднання полікарбонату. Конкретний метод залежить від програми, досвіду, а також наявності всіх необхідних інструментів і матеріалів для виконання цього завдання.

Крок 3: Підготувати поверхні. Необхідно промити їх звичайною водою або теплою мильною водою за допомогою м'якої губки або бавовняної тканини. Витріть поверхню сухою тканиною. Це дуже важливо, оскільки запобігає змішуванню води на поверхні з конкретним матеріалом, який буде наноситися.

Крок 4: Розпочніть процес склеювання полікарбонату

Незалежно від використовуваної техніки, завжди забезпечуйте гарну вентиляцію навколишнього середовища.

Крок 5: Перевірте, як стикуються листи полікарбонату.

Крок 6: Сушка. Після того, як певний клейкий елемент накладено на край, вам потрібно буде акуратно утримувати листи на місці. На цьому етапі також необхідно переконатися, що ви докладаєте невеликий тиск до листів, щоб утворити більш міцне з'єднання. Час затвердіння має бути десь між 48 і 72 годинами.

Крок 7: Оцініть якість з'єднання.

З'єднання полікарбонатних панелей

Полікарбонатні листи — один із кращих матеріалів для покрівлі та скління. Вони є прозорими, легкими, зручними для перенесення, не ламкими і не утворюють осколки при різанні або свердлінні. Встановлювати їх значно простіше, ніж інші матеріали. При монтажі готових конструкцій, наприклад, навісів або теплиць, також потрібне з'єднання полікарбонату між собою — прямо, з вигином, внапустку або під кутом. У цьому випадку найчастіше йдеться про використання каркаса і спеціальних профілів. Вони бувають декількох видів:

  • торцевий;
  • з'єднувальний — нероз'ємний і роз'ємний;
  • гребеневий;
  • кутовий

Крім того, ви повинні бути впевнені, що купуєте полікарбонат у відомих і надійних виробників. Тільки так можна бути абсолютно впевненим у якості готового продукту. У компанії AVERS ви можете отримати широкий асортимент полікарбонатних листів відповідно до ваших потреб, від суцільного і прозорого до фактурного, гофрованого, профільованого, багатошарового і архітектурного. Звертайтеся у чат або за телефонами за детальною інформацією.