Монтажні плівки — перенесемо усе

13.02.2020
Корисна інформація Самоклеючі плівки
Прочитали: 2380
Монтажні плівки — перенесемо усе

Стрічка для перенесення, або монтажна плівка — практично незамінний атрибут будь-якого рекламного проекту, в якому задіяні плотерні плівки. За допомогою цієї стрічки можна бездоганно перенести навіть найдрібніші деталі дизайну і помістити їх саме туди, де вони повинні бути.

Ключ до гарного переносу не тільки в клейкості стрічки. Також важливо знати, наскільки вона підходить для певних типів вінілу, наскільки вона є стабільною, чи має вона підкладку і багато інших параметрів.

Функції монтажних плівок

По суті, монтажні плівки схожі на міст. Вони з'єднують вінілову графіку з кінцевим пунктом призначення: основою. Самоклейні стрічки для реклами є досить тонкими. Тому вирізані плотером дрібні зображення складно перенести на потрібну поверхню, зберігши точність позиціонування і цілісність макета. Вініл може втратити свою форму, краї можуть прилипати один до одного.

Крім того, багато проектів, в яких використовуються самоклейні ПВХ-плівки, мають витончений дизайн із безліччю дрібних деталей. Ці тонкі шари неможливо перенести без гарної транспортної стрічки.

Вибір матеріалу для перенесення

Для перенесення можуть використовуватися як плівкові, так і паперові матеріали. Різниця між ними є незначною.

Монтажні матеріали представлені в двох варіантах — ПВХ-плівка з підкладкою і поліпропіленова плівка без підкладки. Ці полімерні матеріали можуть мати різні показники адгезії, а прозорість дозволяє точно позиціонувати і легко контролювати наявність повітряних бульбашок при нанесенні. Недолік цих матеріалів — статичність, оскільки вони мають тенденцію генерувати статичний заряд, притягувати пил і сміття, що ускладнює чисту передачу без бульбашок.

Монтажний папір є бюджетним вибором. Він є менш прозорим, тому немає можливості повністю бачити зображення в деталях під час перенесення, а також легко рветься. З цієї причини більшість професіоналів віддає перевагу полімерній монтажній плівці.

При виборі монтажної стрічки критично важливо розуміти, який саме вид вінілу буде використовуватися для виготовлення зображення. Є три фактори, які слід враховувати: адгезія між стрічкою і вінілом, зв'язок між стрічкою і підкладкою і зв'язок між вінілом і підкладкою. В ідеалі зв'язок між транспортною стрічкою і плотерною ПВХ-плівкою повинен бути міцнішим, ніж між плоттерной плівкою і підкладкою. Якщо ні, стрічка не дозволить зняти плотерну плівку з лайнера.

Тому істотне значення має тип клею — постійний або знімний. Плівки з постійним клеєм — це міцний, довговічний матеріал, який може прослужити багато сезонів. Дощ, сніг, перепади температур і інші несприятливі погодні умови не повинні впливати на його зовнішній вигляд протягом заявленого виробником терміну експлуатації. Для плівок з надміцним адгезивом потрібно використовувати і монтажну стрічку з більш високими показниками адгезії.

Стрічка із занадто сильним клеєм може зруйнувати легкий матеріал. Водночас стрічка з малою адгезією погано «впорається» з текстурованими плівками.

У будь-якому випадку, якщо комбінація плівка/монтажна стрічка застосовується вперше, рекомендується провести попереднє тестування.

Крім того, при виборі монтажної плівки варто звернути увагу і на деякі додаткові чинники:

 • Розмір. Багато стрічок поставляються в великих рулонах, що є недоцільним для невеликих проектів. Крім того, монтажні стрічки представлені в різних ширинах — найчастіше від 25 см до 100 см.
 • Наявність сітки. Нанесена на стрічку сітка допомагає ідеально позиціонувати дизайн на поверхні. Однак деякі вважають за краще використовувати стрічки без сітки, оскільки сітки можуть відволікати і приховувати деякі важливі деталі на наліпці.
 • Наявність і відсутність підкладки. Плівки без підкладки коштують значно менше, проте вони поставляються тільки в рулонах і призначені для одноразового використання. Повторне застосування можливе в разі зберігання плівки на будь-якій рівній і чистій поверхні для захисту клейового шару. Плівки з підкладкою можуть поставлятися як в рулонах, так і листах необхідного розміру. Після роботи таку плівку можна помістити назад на підкладку і використовувати повторно.
 • Міцність і стабільність матеріалу. Важливим фактором є збереження вихідних розмірів плівки при будь-яких операціях із нею і, таким чином, відповідність макета і готового зображення.

Застосування монтажної стрічки

Першим кроком в процесі використання трансферної стрічки є створення дизайну. Щойно дизайн розроблений, за допомогою плотерного верстата окремі елементи вирізаються на лицьовій частині ПВХ-плівки. При цьому підкладка залишається цілою. Далі здійснюється видаляються зайві елементи, які не підлягають перенесенню. Для зручнішої роботи можна використовувати спеціальні інструменти.

Наступний етап — відрізати необхідну кількість монтажної плівки, розміром приблизно з наклейку. Потім плівка розміщується зверху плотерной плівки і ретельної накочується за допомогою ракеля для видалення бульбашок повітря і забезпечення контакту з найдрібнішими елементами.

Після цього необхідно зняти з підкладки монтажну плівку разом із вирізаним макетом. Для максимально точного позиціонування не варто відразу видаляти всю підкладку самоклейної плівки цілком, слід робити це обережно, поступово відгинаючи краї. Тепер зображення можна перенести на будь-яку поверхню, для якої воно призначене.

При нанесенні на вигнуті поверхні є ризик появи зморшок, тому варто трохи розрізати трансферну стрічку — це допоможе уникнути утворення бульбашок і складок.

ORATAPE МТ80Р і ORATAPE НТ-95: ідеальний вибір

Лідер у сегменті ПВХ-плівок компанія Orafol пропонує найширший вибір самоклейних вінілів, а також і допоміжні продукти, зокрема монтажні плівки. Чудовим вибором серед плівок із підкладкою стане MT80P. Серед її переваг:

 • висока міцність;
 • багаторазове використання;
 • наявність шашкової сітки на підкладці;
 • легке видалення;
 • середня адгезія;
 • сумісність із великою кількістю самоклейних плівок.

НТ-95 є також дуже міцною плівкою, сумісною з більшістю матових і глянцевих вінілів. Серед її переваг:

 • більш низька ціна;
 • висока міцність;
 • можливість повторного застосування при зберіганні на рівній і чистій поверхні;
 • сумісність зі великою кількістю самоклейних плівок.

НТ-95 — це прекрасний бюджетний вибір в тих випадках, коли перевага надається плівкам без підкладки. Знімний поліакрилатний клей із середньою адгезію чудово видаляється навіть через півроку після монтажу.

Отже, правильний вибір і експлуатація монтажної плівки — запорука успішного перенесення зображення, отриманого в результаті різання плотером самоклейного вінілу. Компанія AVERS пропонує українським користувачам гарний вибір різноманітних матеріалів для реклами, допоміжні інструменти для роботи з ними і професійні консультації. Звертайтеся в чат або за телефонами.

Товари зі статті
Hit
Монтажна плівка Oratape HT95 без підкладки
рулон
-
+
83,27 ₴/м2
Сума: 2 081,75 ₴
Монтажна плівка Oratape MT80P з підкладкою
рулон
-
+
156,07 ₴/м2
Сума: 3 901,75 ₴