Обклеювання плівкою складних поверхонь

24.02.2021
Корисна інформація Застосування матеріалів Самоклеючі плівки
Прочитали: 8625
Обклеювання плівкою складних поверхонь

Самоклейний вініл використовується для багатьох завдань: виготовлення вивісок, невеликих наліпок, створення настінних розписів, оформлення автомобілів, підлогової графіки і реклами у вітринах. Важлива перевага плівок — можливість застосування на багатьох поверхнях. Однак нанесення на деякі матеріали може викликати складності. Тому важливо коректно підібрати плівку і обробити поверхню.

Загальні правила

Загальне правило перед нанесенням самоклейних плівок будь-куди — ретельне очищення поверхні. Для цього можна використовувати засіб для миття посуду або спирт. Не рекомендуються очисники на основі аміаку.

Також необхідно дотримуватися температурних умов, зазначених у технічних інструкціях. При занадто жаркій погоді плівка стає занадто м'якою, а у холоді — більш жорсткою і крихкою.

Якщо поверхня фарбувалася, задруковувалася або оброблялася якимись хімікатами, дуже важливо дочекатися повного висихання до того, як клеїти плівку. Це необхідно, щоб хімічні речовини не вступили у реакцію з клеєм.

Аполярні поверхні

Різноманітні поверхні з низькою енергією вельми популярні у рекламі. Поліетилен, поліпропілен та інші термопласти успішно застосовуються для друку, виготовлення різних рекламних виробів, конструкцій і стендів. Але через слабке молекулярне тяжіння багато самоклейних плівок на них погано тримаються і швидко відшаровуються.

Щоб посилити адгезію потрібна спеціальна обробка коронним розрядом, хімікатами, плазмою.

Текстуровані поверхні

Через недостатню загальну площу адгезії, з'єднання може бути недостатньо міцним. Перед тим, як наклеїти самоклейну плівку на нерівну поверхню, необхідно відшліфувати її, щоб отримати якомога більшу площу поверхні для обклеювання.

Для текстурованих пластиків і дерева добре підійде дрібний наждачний папір.

Вигнуті поверхні

Для того, щоб вініл добре облягав вигнуті поверхні, необхідно використовувати полімерні або литі плівки і будівельний фен. Приклейте плівку, рівномірно розгладжуючи ракелем по оброблюваній деталі. Нагрівати плівку необхідно фрагментами згідно з інструкцією виробника — прямо над частиною, розтягується. Як тільки матеріал стане еластичнішим (це потребує кількох секунд), затягніть його в вигин. При нагріванні вініл стає тоншим, тому будьте обережні, не дозволяйте йому порватися. Завжди вивчайте рекомендації щодо роботі з плівками, перш ніж почати роботу.

Дерево

Іноді в деревині дуже багато незакріплених осколків, залишків пилу або природних елементів, які можуть прилипнути до вінілу. Якщо вініл не прилипає до щойно відшліфованого дерева, створити гладку поверхню допоможе шар фарби, морилки або лаку.

Метали

Причиною проблем із адгезією до металів зазвичай є окислення поверхні та корозія. Першим кроком у очищенні є знежирення, протирання воском і засобом для видалення жиру. Нанесіть на поверхню розчинник. Перш ніж розчинник випарується, висушіть поверхню чистою ганчіркою. Потім знову очистіть поверхню ізопропіловим спиртом.

Для кращих результатів поверхню можна обробити кислотним відбілювачем. Хоча більш поширена процедура — шліфування.

Слід враховувати, що з'єднання буде не герметичним, тому можливе потрапляння вологи і через плівку, що призведе до корозії і — як результат — відшаровування

Скло

Скло — практично ідеальна гладка поверхня для обклеювання. Однак в умовах високої вологості на наліпці і навколо неї може утворюватися конденсат.

Щоб волога, а також прямі сонячні промені не призвели до пошкодження самоклейного паперу або чорнил, рекомендується використовувати ламінацію.

Пластики

Деякі пластики, наприклад, акрил і полікарбонат, можуть поглинати вологу. Якщо плівка не пропускає пар (скажімо, металізована), шар води між плівкою і пластиком заважатиме якісній адгезії, тому необхідно використовувати тільки паропроникні матеріали.

Банерні тканини

Банерні і тентові тканини з ПВХ містять пластифікатор, що робить матеріал еластичним і м'яким. Міграція пластифікатору може привести до пом'якшення клейового шару і перешкоджати адгезії, особливо, якщо тканина зберігалася при підвищених температурах протягом тривалого часу.

Рекомендується використовувати якісний матеріал, оскільки можливість міграції пластифікатору у надійних виробників зведена до мінімуму, а також плівки зі спеціальним клейовим шаром, який полімеризується, вступаючи у контакт із пластифікатором.

Таким чином, грамотна підготовка поверхні і правильний вибір плівок допомагають уникнути можливих дефектів: тріщин, бульбашок, відшаровування графіки. Бажаєте підібрати оптимальне рішення для нанесення на конкретну поверхню? Звертайтеся за професійною консультацією до менеджерів AVERS — у чат або за телефонами.