Основні правила під час роботи з дзеркальним полістиролом

16.06.2020
Обробка матеріалів Листові пластики
Прочитали: 2822
Основні правила під час роботи з дзеркальним полістиролом

Дзеркальний полістирол — це композиційний матеріал із основою з ударостійкого полістиролу, ламінованого металізованою поліефірною фольгою. Цей функціональний листовий матеріал забезпечує чудове співвідношення ціни і якості та поєднує в собі привабливу поверхню і чудові механічні властивості. Ідеальний варіант для оздоблення стін і стель, виготовлення рекламних дисплеїв і застосування там, де безпека людей або тварин є ключовим фактором.

Як і інші різновиди ударостійкого полістиролу (HIPS), він легко обробляється, однак робота з цим матеріалом має певні особливості.

Різання

Кожен лист дзеркального полістиролу захищений поліетиленовою захисною плівкою, яку слід, за можливостю, зберігати на листі до остаточного встановлення. Матеріал легко ріжеться і пиляється. Однак слід враховувати композитну структуру. Для того, щоб уникнути відшарування дзеркальної плівки, не можна застосовувати обладнання зі швидкістю роботи менш 3000 об./хв, а також фрезерні верстати. Рекомендований варіант — високошвидкісні циркулярні пилки з нерозведеними зубами. Також важливо ретельно зафіксувати лист.

Різання здійснюється із дзеркальною боку. Крім того, матеріал можна обробляти і на лазерних верстатах — у цьому випадку різання здійснюється з тильного боку.

Склеювання

При роботі можна використовувати різноманітні клеї, однак матеріал може бути схильний до розтріскування під напругою, тому слід проявляти обережність під час вибору клею, дизайну з'єднання і в процесі затвердіння клею. Слід уникати нанесення надмірної кількості клею.

Якщо перед наклеюванням необхідно очистити, необхідно застосувати ізопропанол або інші м'які очисники. Розчинники, наприклад, ацетон, можуть пошкодити дзеркальну поверхню. Для кращої адгезії можна застосувати додаткову механічну обробку або хімічне травлення.

Оптимальні результати досягаються при використанні адгезивів із низькою, середньою або високою в'язкістю. Серед найбільш підходящих клеїв:

  • цианоакрилат — важливо використовувати тільки необхідну кількість клею для покриття стику і з'єднати деталі якомога швидше;
  • двокомпонентні епоксидні смоли;
  • УФ-затверджувані клеї. Це прекрасний вибір, оскільки вони є досить еластичними.

Друк і тиснення

На дзеркальну поверхню полістиролу можна додатково наносити зображення за допомогою трафаретного або цифрового друку, а також тиснення. Важливо перевірити сумісність фарб перед початком роботи.

Формування

Оскільки HIPS — це термопласт, після нагрівання він має високу пластичність, тому матеріал гарно підходить для виготовлення найрізноманітніших деталей конструкцій. Однак дзеркальна поверхня є менш придатною для такої обробки. Якщо дизайн передбачає створення нестандартних форм, необхідно проводити попереднє тестування, нагріваючи лист із тильного боку і уникаючи різких рухів, тому що дзеркальна плівка при формуванні може відшаровуватися від основи.

Очищення

Для очищення готового виробу найкраще підходять акриловий склоочисник і спеціальна замша.

Компанія AVERS пропонує українським користувачам великий вибір листових пластиків для виготовлення внутрішньої і зовнішньої реклами, а також дизайну. Звертайтеся в чат або за телефонами за допомогою у виборі і професійною технічною підтримкою.

Товари зі статті
Золото дзеркальне OCTOPLAN полістирол листовий, 1 мм
лист
-
+
769,95 ₴/м2
Сума: 1 539,90 ₴
Sale
Золото дзеркальне OCTOPLAN полістирол листовий, 2 мм
лист
-
+
3 064,14 ₴/м2
1 378,86 ₴/м2
Сума: 2 757,72 ₴
Золото дзеркальне OCTOPLAN полістирол листовий, 3 мм
лист
-
+
2 213,28 ₴/м2
Сума: 4 426,56 ₴
Срібло дзеркальне OCTOPLAN полістирол листовий, 1 мм
лист
-
+
692,96 ₴/м2
Сума: 1 385,92 ₴
Sale
Срібло дзеркальне OCTOPLAN полістирол листовий, 2 мм
лист
-
+
2 757,90 ₴/м2
1 241,06 ₴/м2
Сума: 2 482,12 ₴
Срібло дзеркальне OCTOPLAN полістирол листовий, 3 мм
лист
-
+
1 546,43 ₴/м2
Сума: 3 092,86 ₴